ZAFERİN 109’UNCU YILINDAATALARINI UNUTMADILAR

Maltepelilerin ÇanakkaleçıkarmasıMaltepe Belediyesi,Çanakkale destanının 109’uncu yılında tarihi yarımadaya, Gelibolu’ya yaklaşık100 kişilik kafileyle çıkarma yaptı.
 Tarih: 16-03-2024 13:05:15
ZAFERİN 109’UNCU YILINDAATALARINI UNUTMADILAR

 Duygu dolu anların yaşandığı gezide,rehberler eşliğinde, Çanakkale Savaşları’nın geçtiği yerler, savaşınkazanılmasında büyük etkisi olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Seyit Onbaşı gibi isimlerin bulunduğu mevziler dolaşıldı.

Maltepeliler, Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde tarihi yarımadaya çıkarma yaptı. Yaklaşık 100kişilik bir kafileyle, Spor İşleri Müdürlüğü’nce organize edilen geziye, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinden başlandı ve tarihi Gelibolu Yarımadası gezildi. Deneyimli rehberlerin etkili anlatımları ile o yılları zihinlerinde yaşayan Maltepeliler, zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. Gezi esnasında rehberler tarafından, savaş cepheleri ve zaferin yaşandığı yerler hakkında bilgiler verildi. Namazgâh, Hamidiye Tabyası, Çanakkale Savaşı’nın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı’nın, 215 kilogramlık top mermisini sırtlamasını anlatan Kilit Bahir köyündeki anıtı, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Meçhul Asker Anıtı, Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Piyade Alay Şehitliği veConkbayırı ziyaret edilerek, dualar edildi. Sık sık duygusal anların yaşandığıziyarette, vatandaşlar belediyenin bu hizmetinden duyduklarını mutluluğu anlattı.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MALTEPE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI