MALTEPELİ MUHTARLARA ‘YERELDE EŞİTLİK’ EĞİTİMİ

MALTEPE BELEDİYESİ’NCE DÜZENLENEN EĞİTİME KATILANLARA SERTİFİKA VERİLDİ
 Tarih: 11-06-2024 16:22:25
 MALTEPELİ MUHTARLARA ‘YERELDE EŞİTLİK’ EĞİTİMİ

Maltepe Belediyesi’nce Maltepeli muhtarlara yönelik “Yerelde Eşitlik ve Kapsayıcılık” konulu eğitim verildi.

“Daha eşit ve kapsayıcı bir Maltepe” hedefiyle düzenlenen eğitim, Maltepe Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nce Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Nimet Karabulut, açılış konuşmasını yaptığı seminerde yerel yönetimlerin yapı taşının muhtarlar olduğuna vurgulayarak,  Maltepe’de eşitliği ve sosyal dengeyi sağlamak için muhtarlarla uyumlu bir iş birliği içinde çalışmaya özen göstereceklerini söyledi.

Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Başkanı Doktorant Ayşe Kaşıkırık katılımcılara “Yerelde Eşitlik ve Kapsayıcılık”  eğitimi verdi.

Ayşe Kaşıkırık, daha eşit ve kapsayıcı bir dünyanın yolunun yerelden geçtiğine dikkat çekerek,  eşitsizliğin daha görünür olduğu yerelden mücadeleye başlamanın önemli olduğunu söyledi.

Kaşıkırık “Eşitliği gerçek anlamda sağlamak istiyorsak bunun yolu mahalleden başlayarak örgütlenmekten geçiyor. Güçlü sivil toplum, güçlü ülke demek. Bunun yolu da yerelden başlayarak örgütlenmek ve dayanışmayı büyütmektir” diye konuştu.

Yerelde eşitlik alanındaki gündelik sorunların da konuşulup çözümlerin belirlendiği interaktif eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MALTEPE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI