ÇANAKKALE ZAFERİ, DİJİTAL MÜZEDE

MALTEPE BELEDİYESİ'NİN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE, SES VE GÖRSELLER İLE DESTEKLENEN DJİTAL SERGİDE, ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN ETKİLEYİCİ SUNUMU YAPILIYOR
 Tarih: 26-05-2024 23:32:02
ÇANAKKALE ZAFERİ,  DİJİTAL MÜZEDE

Maltepe Belediyesi, “Sanatla Dirilen Zafer Çanakkale’nin Dijital Yolculuğu”  isimli ücretsiz dijital sergiyi vatandaşlar ile buluşturuyor.

Çanakkale Zaferi’nin anısını yaşatmayı, yeni kuşakların tanımasını hedefleyen sergi, Maltepe Belediyesi’nin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde hizmete açtığı 100. Yıl Dijital Müze’de ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. 

 

Senaryosunu Ulaş Geroğlu’nun, danışmanlığını Sinan Meydan’ın üstlendiği sergide Türk ve dünya tarihine büyük bir destan olarak yazılan Çanakkale Savaşı’nın tarihsel süreci, modern gösterim teknolojisinin tüm olanaklarıyla ziyaretçilere sunuluyor. Ziyaretçiler üç gösterim alanından oluşan, mapping, hologram ve soft edge blending tekniklerinin kullanıldığı, ses ve görseller ile desteklenen sergide etkileyici bir sunumu deneyimliyor.

 

Grup ziyaretlerine açık olan sergide katılım en az 10, en çok 20 kişi ile sınırlı bulunuyor. Sergiye kayıt ve gösterim için hafta içi 9.30- 16.00 saatleri arasında 444 17 06 numaralı telefondan, dahili 3559’dan randevu alınabilir.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MALTEPE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI