ŞİŞLİ BELEDİYESİ’NİN YENİ DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI RESUL EMRAH ŞAHAN’IN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ
 Tarih: 08-04-2024 14:23:29   Güncelleme: 16-04-2024 14:58:29
ŞİŞLİ BELEDİYESİ’NİN YENİ DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Şişli Belediye Meclisi’nin yeni dönem ilk toplantısında konuşan Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, herkesi kucaklayarak eşit şekilde hizmet edeceklerini kaydederek“Bizim dönemimizde Şişli, tarihinin en aktif belediyeciliğini görecek. Bu kentin kendi yurttaşlarının hakkı için mücadele edeceğiz” dedi.

Şişli Belediyesi’nde9’uncu Dönem 1.Toplantı yılı, Nisan Ayı Meclis Toplantısı Resul Emrah Şahan’ın başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya, 31 Mart’taki yerel seçimlerin ardından mazbatalarını alarak görevlerine başlayan belediye meclis üyeleri de katıldı.

Şahan, AK Parti grubundan başlayarak tüm belediye meclis üyeleriyle tokalaştı. Toplantıda açılış konuşması yapan Şahan, seçilmiş tüm meclis üyelerini tebrik ederken, kendisini rekor oyla seçen Şişli halkına da teşekkür etti.

5 YILDA 147 PROJE

Şişli’nin tarihin en aktif belediyeciliğini kendi döneminde göreceğini vurgulayan Şahan, “Projelerimi tanıttığım toplantıda Şişli için bir hayalim var demiştim. Bu kentin kendi yurttaşlarının hakkı için mücadele edeceğiz. Şişlili’nin hakkını Şişlili’ye teslim etmek için çalışacağız. 5 yılda 147 projemizi hayata geçirmek için gecemizi gündüzümüze katacağız” diye konuştu.

İSTANBUL’UN MUHAFIZLARI, DEMOKRASİNİN MÜDAFİLERİYİZ

Başkan Şahan, sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Haksızlıkların üzerine kararlılıkla yürüyeceğiz. Baskılara karşı özgürlüğümüzü savunacağız. Sadakatin üstüne liyakatle, gideceğiz. Otoriterliğin üstüne katılımcı demokrasiyle gideceğiz. Betonun üstüne yeşille, partizanlığın üstüne eşit hizmet anlayışıyla, kutuplaşmanın üstüne kapsayıcılıkla gideceğiz. Emeği önceleyecek, emeğe saygı duyacağız. Bu yüzden ne çalışanlar açısından, ne oy vermeyenler açısından Şişli’de bir ayrım söz konusu olmayacak. Şişli’de herkesi kucaklayacak ve eşit bir şekilde hizmet edeceğiz. Hizmetlerimizde adalet ve liyakat adalet ve liyakat ön planda olacak. Bizler 270 bin Şişlili, 16 milyon İstanbullu olarak bu kadim şehrin muhafızlarıyız. Buradaki her meclis üyesi arkadaşın parti bağımsız bizler, İstanbul'un muhafızları, demokrasinin müdafileriyiz.”

 KAPSAYICI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE HAREKET EDECEĞİZ

 “Şehrimizi ve ülkemizi çok daha güzel günlere taşıyacağız” diyen Resul Emrah Şahan, şunları kaydetti:

“Hem icraat yapacak, hem de halkımızın karar alma süreçlerine aktif katılımını sağlayarak demokratik anlayışımızın ve siyasi kültürümüzün gelişmesine katkı sunacağız. Bugünden itibaren önümüzdeki dönemde kapsayıcı bir yönetim anlayışı ile hareket edeceğiz. Milletin seçilmiş temsilcileri olarak siz değerli meclis üyelerimizle sürekli temas halinde olacağız. 31 Mart’ta milletimizin mesajı çok net. Bu mesaj; ‘Memleketin sorunlarını birlikte çözün… Bu mesajı doğru anlamış bir siyasetçi olarak devletimizin tüm birimleriyle birlik ve beraberlik çerçevesinde çalışacağız. Mevcut kutuplaşma ikliminin hiçbir zaman bir parçası olmayacağız. Birlikte çalışıp birlikte çözüm üreteceğiz.” 

KAPSAYICI BELEDİYECİLİK İLKELERİ

Şişli Belediye Meclisi’nde ayrıca bir ilki gerçekleştirilerek, sekiz ilkeden oluşan  Kapsayıcı Belediyecilik İlkeleri metni oy birliği ile imzaladı. Partiler üstü kabul edilen bu ilkeler bütününü belediyenin ana girişinde tüm yurttaşların göreceği bir noktaya asılacak.

Kapsayıcı Belediyecilik İlkeleri, kamusal fayda,  açıklık ve şeffaflık, demokratik hesap verilebilirlik, katılımcılık, eşit hizmet, çoğulculuk, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik maddelerini kapsıyor.

Bu ilkelerin nasıl bir anlayışla hizmet vereceklerini gösterdiğine dikkat çeken Başkan Şahan, “Beş yıl boyunca milletin olanı, millete verme amacını taşıyan yönetim anlayışımızı kimseyi geride bırakmadan, herkese eşit mesafede ve herkese eşit önem vererek çalışacağımızı siz kıymetli meclis üyelerimizle birlikte, meclisimiz ve personelimizle milletimizden nasıl anlayışla hizmet vereceğimizi göstermektedir. Bunu bütün meclis üyesi arkadaşlarımızın imzaladığı bir dokümanla belediyenin girişinde, 38 belediye meclis üyemizin, parti bağımsız imzaladığı bir ilkeler bütünü olarak sergilemek ve Şişlili yurttaşlarımıza göstermek istiyoruz. Bu konuda da bir ortak mutabakata siyasi partiler düzeyinde vardık. Buradan tüm parti ilçe başkanlarıma, meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Öte yandan toplantıda divan seçimi, başkan vekilleri ve encümen ve komisyon üyeleri seçimleri yapıldı. Meclis 1. Başkan Vekilliği’ne Nurettin Tan, 2. Başkan Vekilliği’ne ise Hüseyin Sarı seçildi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ŞİŞLİ Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI