ŞİŞLİ'DE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

ŞİŞLİ BELEDİYESİ TARAFINDAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA DÜZENLENEN KUTLAMALAR KONSERLE SONA ERDİ
 Tarih: 23-04-2024 12:51:21
ŞİŞLİ'DE 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

Şişli Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen kutlamalar sanatçı Hadise’nin verdiği konserle sonlandı.

Kutlamalar, “Cumhuriyet Yolu’nda Yürüyoruz” temalı “Bayrak Yürüyüşü’ ile başladı. Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan ve binlerce vatandaş ellerindeki Türk bayraklarıyla Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Evi Müzesi’nden Maçka Demokrasi Parkı’na kadar yürüdü. Yürüyüş süresince cadde kırmızıya boyandı.

Belediye Başkanı Şahan çocuklarla birlikte kortejin en önünde yer alırken,  yürüyüş boyunca kortejde yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bando ekibinin çaldığı 23 Nisan ve Cumhuriyet marşlarına eşlik eden Şişlililer büyük coşku yaşadı.

BÜTÜN PARKLARIMIZDA ÇOCUKLARA YÖNELİK BÜYÜK ETKİNLİKLER YAPTIK

Yürüyüş öncesi, basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Şahan,  Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yakışır bir şekilde Şişli’de kutlamak için bütün hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

İlçedeki bütün parklarda çocuklara yönelik etkinliklere çok büyük katılımlar olduğunu ifade eden Şahan , “Şişli’nin çocukları sokakta oyun oynamayı, vakit geçirmeyi çok istiyor. Onların bu ihtiyacını duyuyoruz ve bu tür etkinliklere daha da devam edeceğiz. Biz Şişli’de çocuklar için çalışacağız” dedi.

ÇOCUKLARIMIZI EŞİTLEMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Şişli’de çocukları eşitlemek için çok çalışacaklarının altını çizen Şahan, şunları söyledi:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi, son 5 yıldır kreşler açıyor, anne kartlar veriyor. Bunları ilçelerde de devam ettireceğiz. Önümüzdeki dönem yurttaşı güçlendiren, çocuklarımızın bu kentte daha rahat oynadığı, daha rahat vakit geçirdiği, dünyadaki akranlarıyla eşit olabildiği koşulları sağlamak bizim öncelikli görevimiz olacak. Bunun için çabalıyoruz. “

HADİSE KONSERİ

Yürüyüşün ardından Maçka Demokrasi Parkı’nda 23 Nisan coşkusu, DJ Ersin’in özel şovu ve sevilen sanatçı Hadise’nin konseriyle devam etti.

Sanatçı Hadise “Feryat” şarkısıyla başladığı konserini “Mesajımı almıştır o” ve “Prenses” şarkılarıyla sürdürdü. 22 parça seslendiren sanatçı, 82 dakika sahnede kaldı.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ŞİŞLİ Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI