ŞİŞLİ'DE 100. YILINDA LOZAN: SONSUZ BARIŞ”SERGİSİ

Şişli Belediyesi tarafından hayata geçirilen “100. Yılında Lozan: Sonsuz Barış” sergisi 25 Temmuz Salı günü kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yapı Kredi Bomontiada Galeri’de düzenlenecek olan sergi, sanatseverleri 15 Ağustos’a kadar ağırlayacak. Yine 100. yıla özel olarak düzenlenen ve birbirinden kıymetli konuşmacıların yer aldığı “Barış Yüzyılı” paneli, Şişli Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 26 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.
 Tarih: 16-07-2023 15:41:03
ŞİŞLİ'DE 100. YILINDA LOZAN: SONSUZ BARIŞ”SERGİSİ

Türkiye’nin kurtuluş mücadelesinin başladığı Şişli, önemli bir projeye daha ev sahipliği yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş belgesi niteliğindeki 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Barış Antlaşması’nın 100. Yıldönümüne saylı günler kala Şişli Belediyesi, “100. Yılında Lozan: Sonsuz Barış” adlı sergiyi hayata geçiriyor.

Sergi, Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında hem antlaşmanın önemini hem de dünya barışı için taşıdığı eşsiz değeri anlatan, bu zorlu sürecin temel aşamalarını ve yüz yıllık kazanımlarını tarihi belgeler, fotoğraflar, haritalar ve tanıklıklarla ele alıyor.

İnönü Vakfı’nın desteğiyle hayata geçirilen “100. Yılında Lozan: Sonsuz Barış” sergisi, hem antlaşmanın Türkiye için önemini hem de dünya barışı için taşıdığı eşsiz değeri anlatmaya odaklanıyor.Sergi, 25 Temmuz-15 Ağustos tarihleri arasında Yapı Kredi Bomontiada Galeri’de 11.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

“Barış Yüzyılı” konulu panel düzenlenecek

Yine Şişli, Lozan Anlaşması’nın 100. yılına özel olarak birbirinden kıymetli konuşmacıların yer aldığı “Barış Yüzyılı” konulu bir de panele ev sahipliği yapacak. Ankara Politikalar Merkezi ve İnönü Vakfı’nın desteğiyle 26 Temmuz Çarşamba günü Yapı Kredi Bomontiada’da 18.00-19.00 saatleri arasında gazeteci Barçın Yinanç’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan panele; Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Emekli Büyükelçi Mustafa Oğuz Demiralp, İsviçre Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch ve İnönü Vakfı’ndan Zeynep Bilgehan konuşmacı olarak katılacak.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ŞİŞLİ Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI