KARAKAYA’DAN GAZETECİLERE MÜJDE

AK PARTİ KARTAL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAKAYA, GAZETECİLERE HABERLERİNİ YAPIP DİNLENEBİLECEKLERİ BİR MEKAN SAĞLAYACAKLARINI BİLDİRDİ
 Tarih: 29-03-2024 16:20:41
 KARAKAYA’DAN GAZETECİLERE MÜJDE

AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Hüseyin Karakaya, gazeteciler için haberlerini yapıp dinlenebilecekleri bir mekan sağlayacaklarını söyledi.

Herkese dokunan projeleriyle Kartal’ı cazibe merkezi haline getirmeye kararlı olan mimar Karakaya, yerel gazeteciler için hazırladığı projeyi kamuoyuna açıkladı.

Yerel gazeteciliğin gelişmesine katkı sunmak amacıyla hazırlanan proje, hem Kartallı hem de çevre ilçelerden yerel gazetecilere hizmet sunacak.

Karakaya, yerel gazeteciler için çeşitli eğitim programları düzenleyeceklerini de ifade ederek, basın mensuplarının haberlerini yapıp dinlenebilecekleri bir mekan sağlayacaklarını vurguladı.

 TEKNOLOJİK VE MESLEKİ GELİŞMELERİ TAKİP EDECEKLER

Mimar Karakaya,  bu konuda önceliklerinin yerel gazeteciliği teşvik etmek ve geliştirmek olduğunu söyledi. 

İletişim araçlarının geliştiğini ve medya sektörünün farklı bir noktaya evrildiğini belirten Karakaya, “Yerel gazetecilerimizin kendilerini geliştirmeleri için çeşitli eğitim programları düzenleyeceğiz. Hem akademisyenlerden hem de sosyal medya fenomenlerinden alacağımız destekle gazetecilerimizin güncel teknolojik ve mesleki gelişmelerden haberdar olmasını sağlayacağız” dedi.

Medya sektöründeki yeniliklere rağmen mekan olgusunun hala ön planda olduğunu vurgulayan  Karakaya,  şunları kaydetti:

“Gerek maddi eksiklikler gerekse çeşitli nedenlerle yerel basın mensuplarının bir mekana ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşlarımızdan da bize bu yönde bir talep olduğu iletildi. Gazetecilerimiz için hem mesleklerini icra edebilecekleri hem de dinlenebilecekleri bir mekan oluşturmaya karar verdik. İnternet, bilgisayar ve çeşitli ekipmanların bulunacağı bu mekanda dileyen basın mensubumuz gelecek ve haberini yapma imkanı bulacak. Montaj ve kurgu gibi konularda da destek vereceğiz.”

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI