KARTAL AKADEMİ ÖĞRENCİLERİNİN ÖRNEK BAŞARISI

AKADEMİYE DEVAM EDEN ÖĞRENCİLERİN YÜZDE 70’İ BAŞARILI OLURKEN, EMİR ALİ ÜNDER ADLI ÖĞRENCİ TÜRKİYE GENELİNDE 0,76'LIK DİLİME GİRMEYİ BAŞARDI
 Tarih: 02-07-2024 19:22:10
KARTAL AKADEMİ ÖĞRENCİLERİNİN ÖRNEK BAŞARISI

Kartal Belediyesi’nin Kartal Akademisi’ne bağlı Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu öğrencileri, Lise Giriş Sınavı’nda (LGS) elde ettikleri başarılar ile kendilerinden söz ettirmeye devam ediyor. 2023-2024 Lise Giriş Sınavı’nda (LGS) açıklanan sonuçlara göre, akademiye bağlı öğrencilerin yüzde 70’i başarılı olurken, Emir Ali Ünder aldığı puan ile Türkiye genelinde 0,76'lık dilime girmeyi başardı.

KARTAL BELEDİYESİ’NİN GURUR KAYNAĞI KARTAL AKADEMİ

Kartal Akademi’nin öğrencileri, Kartal Belediyesi’nin göğsünü kabartmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl akademi bünyesinde eğitim gören yüzlerce öğrenci lise ve üniversite giriş sınavlarında başarılı olurken, Kartal Akademi Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu öğrencileri, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında da geleneğini değiştirmedi. LGS sonuçlarına göre, Kartal Akademi öğrencilerinin yüzde 70’i başarılı olurken, akademi öğrencilerinden Emir Ali Ünder Türkiye genelinde en yüksek puanı alan öğrencilerin sıralamasında yerini aldı. Ayrıca, yine 8 öğrenci de başarı ortalamasına göre Türkiye genelindeki yüzde 5’lik dilimde yer aldı.

EĞİTİMİN HER AŞAMASINDA GENÇLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kartal Akademi’nin başarılarını artırmak ve daha fazla gencimizin hayallerine ulaşmasına yardımcı olmak için var gücümüzle çalışacağız” diyerek, şöyle devam etti:

“Kartal Akademisi, öğrencilerimizin geleceğe emin adımlarla ilerlemesini sağlamak amacıyla büyük bir özveri ve titizlikle çalışıyor. Bu yıl Lise Giriş Sınavı'nda öğrencilerimizin yüzde 70'inin başarı göstermesi, emeklerimizin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha kanıtladı. Özellikle Emir Ali Ünder'in aldığı yüksek puan ile Türkiye genelinde en yüksek puanı yapan bin öğrenci arasına girmesi, Kartal Belediyesi olarak göğsümüzü kabarttı. Bu başarı, yalnızca Emir Ali'nin değil, tüm öğrencilerimizin ve onlara destek olan ailelerinin ortak bir zaferidir.”

BU BAŞARI, ÖĞRETMENLERİMİZİN YETKİNLİĞİNİ GÖSTERİYOR

Başkan Gökhan Yüksel, akademi öğrencilerinin başarısında en büyük pay sahiplerinin öğretmenlerinin olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Ayrıca, yine akademi öğrencilerimizden 8 öğrencimiz de Türkiye genelindeki yüzde 5'lik dilimde yer alması, Kartal Akademi'nin eğitimde ne denli başarılı olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu öğrencilerimizin elde ettiği başarılar, onların azmi ve çalışkanlığının yanı sıra, öğretmenlerimizin de ne kadar fedakâr ve yetkin olduğunun bir göstergesidir. Bizler, Kartal Belediyesi olarak, eğitimin her aşamasında gençlerimizin yanında olmaya, onları en iyi şekilde desteklemeye devam edeceğiz. Kartal Akademi’nin başarılarını artırmak ve daha fazla gencimizin hayallerine ulaşmasına yardımcı olmak için var gücümüzle çalışacağız. Sevgili öğrencilerimizi, bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyor, daha nice başarılara imza atmalarını diliyorum. Onlar bizim geleceğimiz ve bizler, onların başarılarıyla gurur duymaya devam edeceğiz. Velilerimize de bu süreçte çocuklarına verdikleri destek ve emekleri için teşekkür ediyorum. Hep birlikte, el ele vererek daha nice güzel başarılara imza atacağız.”

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI