DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI, KARTAL’DA COŞKUYLA KUTLANDI

KARTAL BELEDİYESİ’NCE DÜZENLENEN ETKİNLİKLERİN AÇILIŞINDA DENİZ ŞEHİTLERİ ANISINA DENİZE ÇELENK BIRAKILDI VE DENİZİN ÜSTÜNDE ATATÜRK RESMİ VE TÜRK BAYRAĞI AÇILDI
 Tarih: 01-07-2024 17:27:26
DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI, KARTAL’DA COŞKUYLA KUTLANDI

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda, Kartal heyecanlı yarışlara ve renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Yüzlerce spor tutkunu, dragon bot yarışlarından dalış ve kürek gösterilerine kadar çeşitli aktivitelerle dolu kutlamalarda bayram coşkusunu yarışarak ve eğlenerek yaşadı.

Kabotaj Kanunu'nun 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe girmesiyle milli bayram olarak ilan edilen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, bu yıl da Kartal Belediyesi'nin düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kartallı sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği bu etkinlikler, Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, başkan danışmanları, birim müdürleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İskelede bulunan yüzlerce Kartallı hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu.

DENİZ ŞEHİTLERİ İÇİN MAVİ SULARA ÇELENK BIRAKILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Başkan Gökhan Yüksel, deniz şehitleri için vatandaşlarla birlikte denize çelenk bıraktı. Dalgıçlardan oluşan bir ekip de denizde Atatürk resmi ve Türk Bayrağı ile izleyenleri selamladı.

KARTAL’IN 20 MAHALLESİ YARIŞTI

Deniz yarışları 20 mahallenin ekiplerinin kıyasıya rekabete girdikleri Dragon Bot Yarışları ile başladı. Mücadelelerin startını Başkan Gökhan Yüksel verdi. 18 yaş üstü kadın erkek, genç yaşlı birçok sporcunun mücadele ettiği yarışlar, renkli ve heyecanlı anlara sahne oldu.

Yarışma sonucunda birinci Soğanlık Yeni Mahalle, ikinci Orta Mahalle, üçüncü Yakacık Çarşı Mahallesi ve  dördüncü Orhantepe Mahallesi oldu.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL: YAŞASIN 1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMI

Etkinlik esnasında açıklamalarda bulunan Başkan Gökhan Yüksel “1 Temmuz Kabotaj Bayramı’ndayız. Mahalleler Yarışıyor etkinliğinde mahallelerimiz arasında çekişmeli bir rekabet var. Her yıl anma etkinlikleriyle denizlerdeki özgürlüğümüzü hatırlatıyoruz, aynı zamanda denizlerimizdeki spor faaliyetlerimizin çeşitliliğini artırıyoruz. Kartal’da su sporları etkinlikleri, spor faaliyetleri, sporda tesisleşme devam edecek. Yaşasın 1 Temmuz Kabotaj Bayramı. Yaşasın bunu bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları. Hepsini şükranla ve minnetle yad ediyoruz “ diye konuştu.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI