ATAŞEHİR ATAK EKİBİ 3 KİŞİYİ KURTARDI

Ataşehir Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ATAK) Hatay Reyhanlı’da yaptığı arama kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalan 3 yurttaşı sağ salim çıkardı.
 Tarih: 07-02-2023 19:40:18
ATAŞEHİR ATAK EKİBİ 3 KİŞİYİ KURTARDI

Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personel ve belediye çalışanlarından oluşan Ataşehir Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve çevre illerde büyük hasara neden olan 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından, AFAD’ın çağrısı üzerine hemen harekete geçti.

16 kişiden oluşan ATAK ekibi sabahın erken saatlerinde Hatay’a ulaşarak kurtarma çalışmalarına başladı. 

3 Kişiyi Enkaz Altıdan Çıkardı 

Deprem felaketinin ardından bölgeye ulaşan ATAK Ekipleri, canla başla yurttaşları kurtarma çalışmalarına başladı.  Hatay Reyhanlı’da enkaz kaldırma çalışmalarına başlayan ekip, 8 yaşlarında bir erkek çocuğunu göçük altından çıkardı. Farklı noktalardaki enkazlarda da çalışmalarını sürdüren ATAK, iki yetişkin yurttaşı da kurtararak olay yerinde ilk müdahaleyi yaptı. ATAK, 2 adet arama kurtarma köpeği ve tam teşekküllü arama kurtarma araçlarıyla afet bölgesinde çalışmalarını halen titizlikle sürdürmeye devam ediyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,  “Tüm arama kurtarma ekiplerine ve ATAK ekibimize, yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.  Ekiplerimizin, enkaz altında hayat koridoru sayesinde ulaştıkları yurttaşlarımıza acil şifalar diliyor, kendilerini kurtarmaya çalışan ekiplerimize ise şükranlarımı sunuyorum. Umut ediyorum ki göçük altında bekleyen tüm canlarımıza sağ salim kavuşuruz” dedi.

 

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI