“15. ATAŞEHİR ÇEVRE FESTİVALİ” YAPILDI

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NCE ÇEVRE HAFTASI KAPSAMINDA DÜZENLENEN FESTİVAL, BİRBİRİNDEN RENKLİ İÇERİKLERLE DOLU DOLU GEÇTİ
 Tarih: 03-06-2024 16:55:05
“15. ATAŞEHİR ÇEVRE FESTİVALİ” YAPILDI

Ataşehir Belediyesi’nin Çevre Haftası kapsamında düzenlediği etkinlikler, doğa yürüyüşünün ardından, “15. Ataşehir Çevre Festivali”yle devam etti.

Çevre bilincinin yaygınlaştırılması ve doğaya dönük farkındalığın artırılması amacıyla düzenlenen “15. Ataşehir Çevre Festivali”  her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli içeriklerle dolu dolu geçti.

Amfili Park’ta gerçekleşen festivalde, çevre konulu söyleşiler, geri dönüşüm atölyeleri, organik tarım ve sürdürülebilir yaşam üzerine seminerler gibi birçok aktivite yer aldı. Ayrıca, çocuklar için özel olarak düzenlenen etkinliklerle genç nesillerin doğa sevgisi ve çevre bilincini geliştirmesine katkı sağlandı. Katılımcılar, çeşitli atölye çalışmalarına katılarak doğaya dönük pratik bilgiler edindiler ve çevre dostu yaşam tarzını benimseme konusunda ilham aldılar.

Tüm katılımcılara festivale katılımlarından dolayı teşekkür eden Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel,   burada   olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek,   Ataşehir Çevre Festivali’yle çevre duyarlılığı konusuna farkındalık yaratmayı ve toplumun doğaya olan sorumluluğunu artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

 Adıgüzel, “Bu doğrultuda Ataşehirimiz’de çevreyi korumaya yönelik adımlar atmaya kararlıyız. ‘Çocuklarımızın geleceği için değişim mümkün’ diyoruz ve çevreyi koruyan bir anlayışı hem Ataşehir’de hem de Türkiye’de egemen kılacak adımları atmak istiyoruz” dedi.

Çevre bilincinin önemini vurgulayan  Başkan Onursal Adıgüzel, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çevre bilinci, gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir dünya bırakmanın anahtarıdır. Bugün, iklim aktivistlerimizle birlikte, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Ayrıca, çeşitli stantlarda kalıcı ve anlamlı hikayelerin oluşturulacağı atölyelerimiz de mevcut. Bu atölyelerde, doğayı nasıl koruyabileceğimizi ve sürdürülebilir bir yaşam tarzını nasıl benimseyebileceğimizi Ataşehirlilere anlatmaya çalışıyoruz. Günlük yaşantımızda doğayı korumayı bir yaşam tarzı haline getirme konusunda kararlıyız. Biz, Ataşehir'de çevre dostu bir yaklaşımı hızla benimsemeyi ve hayata geçirmeyi hedefliyoruz.”

Festivaldeki tüm stantları tek tek dolaşan Başkan Onursal Adıgüzel, çevre severlerle ve atölyelere katılan çocuklarla sohbet etti.

 

Çevre severleri bir araya getiren festivalde konuşan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Çiğdem Kara ise, “Çevre bilinci, sürdürülebilir bir gelecek ve doğal kaynaklarımızın korunması için ve kritik bir öneme sahiptir. Bu bilinç, bireylerin ve toplumların doğanın değerini anlaması ve doğaya zarar vermeden yaşamayı amaçlamasıyla şekillenir. İşte bu kapsamda çözümler üretmek ve uygulamak için çalışmalarımıza yön vereceğiz” diye konuştu.

Katılımcılara hem eğlenceli hem de öğretici deneyimler sunan “15. Ataşehir Çevre Festivali”nin ilerleyen saatlerinde, tiyatro gösterisi "Meselhan ile Bi' Dünya Masal" seyircilerle buluştu. Usta tiyatro sanatçısı Hamit Demir'in yönettiği ve sahnelediği gösteri, izleyicilere farklı kültürlere ait masalları eğlenceli bir şekilde sunarak masalsı bir yolculuğa çıkardı.

Aynı zamanda, festivalin enerjisi yüksek olan anlarından biri de DJ performansı ve Seyyah konseriydi. DJ performansı, katılımcıları dans etmeye ve müziğin ritmine kapılmaya davet ederken, Seyyah konseri ise etkinlik alanına renkli ve coşkulu bir atmosfer kattı.

Konseri eşi Elif Duygu Adıgüzel ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek ile birlikte izleyen Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, konser bitiminde Seyyah grubu üyelerine çiçek takdim etti.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ATAŞEHİR Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI