TULPARS DERNEĞİ'NDEN HATAY'A YARDIM ELİ

"MUTLU YARINLAR BİRLİKTE MÜMKÜN"
 Tarih: 16-04-2024 15:29:56
TULPARS DERNEĞİ'NDEN HATAY'A YARDIM ELİ

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremde en çok yıkım yaşanan illerden biri olan Hatay'da hayat kurtarma çalışmalarından sonrada faaliyet gösteren TULPARS Arama Kurtarma Sosyal Dayanışma Derneği, bugüne kadar 6 insani yardım tırı gönderdi ve özellikle kadın ve çocuklarla ilgili çalışmalarını sürdürdü. "Mutlu Yarınlar Birlikte Mümkün Projesi" kapsamında, Ağustos ayından itibaren  eğitim odaklı olarak 1000 öğrenciye çanta ve kırtasiye desteği sağlandı. Depremden etkilenen çocuklar için düzenlenen etkinliklerde zorluklar bir nebze olsun hafifletildi. "Mutlu Yarınlar Birlikte Mümkün" projesi çerçevesinde çeşitli ilçelerde ve okullarda kırtasiye desteği sağlama çalışmalarına devam eden dernek, Antakya ve Kırıkhan'da olmak üzere 3 anasınıfı kurdu.

23 Nisan’da sosyal yardım ekibi yeniden hatayda 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı için depremzede çocuklarımızı sevindirmek için yola çıkıcaklar.

TULPARS Arama Kurtarma Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Ziya Gökalp Şahin ifadesiyle, "Tamamen gönüllü ekipten oluşan arama-kurtarma ekibimiz afetlere hazır bir şekilde bekliyor. Afet sonrası iyileştirme çalışmalarıyla etkilenen vatandaşlara destek olmayı sürdüreceğiz. Amacımız, yaşadığımız coğrafyada afetlere hazır bir toplum yetiştirmek. Hatay'da 3 anasınıfı kurduk ve eğitim öncesi çanta-kırtasiye desteği sağladık. Anasınıfı projelerimiz yerleşik hayata geçene kadar devam edecek. Dernek olarak deprem, sel ve yangın gibi her türlü afetle mücadelemizi sürdüreceğiz. 'Mutlu Yarınlar Birlikte Mümkün söylemimiz ile başlattığımız projemizde yaşadığımız felaketin yanı sıra her türlü oluşabilecek afetlere hazırlıklı ve Hızlı müdahale ile insani yardım, barınma, hijyen ve afet sonrası oluşan hertürlü acil ihtiyaçları  karşılamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MANŞET Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI