GAZETECİLER YORGUNLUK ATTI

Yoğun bir seçim sürecini ve Ramazan ayı programlarını geride bırakan gazeteciler, Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin Kartal’daki Büyük Erzurum Sofrası restoranda gerçekleştirdiği ‘Aylık Olağan Toplantısı’nda yorgunluk attı.
 Tarih: 19-04-2024 11:47:55   Güncelleme: 28-04-2024 19:13:55
GAZETECİLER YORGUNLUK ATTI

AMACIMIZ, VATANSEVER GAZETECİLERİ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAMAK”

Toplantının açılış konuşmasını yapan YGD Başkanı Yavuz Yılmaz, başarılı ve olaysız bir seçim sürecini geride bıraktıklarına dikkat çekerek; “Vatandaşlarımız demokratik haklarını kullanarak sandığa gitti ve vatandaşlık görevini yerine giderek yerel yöneticilerini seçti. Seçim sürecinin olaysız ve gayet demokratik ortamda tamamlanmış olması memnuniyet verici. Bu süreçte siz değerli gazeteci dostlarımızın yoğun çabası ve hassasiyeti ise gurur vericiydi. Bazı aday ve siyasilerin agresif, bölücü söylem ve tavırlarını görmezden gelen gazeteci dostlarımız toplumu bölmeden, kışkırtmadan hassas bir habercilik yaptı. Göstermiş olduğunuz çaba ve anlayış için hepinize teşekkür ediyorum.

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Dernek olarak amacımız; önceliği, bu güzel ülkemizin birlik ve beraberliğini gözeten vatansever gazeteci dostlarımızı bir çatı altında toplamak. Mesleğimizi daha iyi şartlarda yapabilmek ve tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek çağın gerektiği gibi gazetecilik yapmak. Bunun için dernek olarak gerekli eğitim ve desteğe hazırız. Birlikte mücadele edecek, birlikte başaracağız” dedi.Yılmaz, kısa bir seçim molası verdikleri yerel yöneticilerle tanışma ziyaretlerinin devam edeceğini, yeni projeler geliştireceklerini, birlik ve beraberliğigüçlendirecek etkinlikler düzenleyeceklerini de kaydetti.

YENİ YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Toplantıya katılan dernek yönetici ve üyesi gazeteciler de görüş ve önerilerini dile getirdi. Öneriler doğrultusunda komisyonlar oluşturuldu ve projelerin gerçekleştirilmesi için yol haritası belirlendi.

Yavuz Yılmaz, Yalçın Bel, Nesime Ergönen, Özner Berber, Erhan Bağcı, Ufuk Bulut, Durmuş Çelen, Zafer Yılmaz, Süleyman Aydınalp, Mehmet Birtek, Hikmet Aydoğan ve Erden Katoğlu’nun da katıldığı toplantı, görüş ve önerilerin yer aldığı sohbetlerle devam etti.

Toplantı sonrası gazeteciler, toplu hatıra fotoğraf çektirerek Büyük Erzurum Sofrası’nın Anı Defterine, yöresel lezzetleri ve misafirperver ekibinden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek Mustafa Çağlayan’a teşekkür ettiler.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MANŞET Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI