FATİH'İN ÇEVRE ELÇİSİ ÇOCUKLARI BALAT'I TEMİZLEDİ

Fatih Belediye Başkanı M.Ergün Turan, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ kapsamında farkındalık oluşturmak için, 300 çevre elçisi çocukla birlikte Balat'ta çöp toplama etkinliğine katıldı. Başkan Turan, çocukların çevre konusunda yetişkinlerden daha duyarlı olduğunu belirterek; “Bu etkinlikle çevreye duyarlılığı artırarak çocuklara daha temiz bir dünya bırakmak istiyoruz” dedi.
 Tarih: 05-06-2022 10:48:26   Güncelleme: 05-06-2022 11:05:26
FATİH'İN ÇEVRE ELÇİSİ ÇOCUKLARI BALAT'I TEMİZLEDİ

Fatih Belediyesi bu yıl 'Sıfır Atık' temasıyla kutlanan Çevre Haftası kapsamında başta çocuklar olmak üzere vatandaşların çevre hassasiyetlerini artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan'ın da katılımıyla 300 çevre elçisi çocuk, tarihi Balat sokaklarındaki çöp ve atıkları topladı. Tarihi sokakların temizlenmesinin ardından çeşitli atölyeler ve oyun parkurlarının bulunduğu alana giden çocuklar, hem doyasıya eğlendi hem de bu etkinlikler sayesinde çevreye dair bugüne kadar edindikleri bilgi ve becerileri gösterme şansına sahip oldu.

''ÇOCUKLAR BÜYÜKLERE GÖRE ÇEVRE KONUSUNDA DAHA DUYARLI''

Etkinlik alanında konuşan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, ''5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle bugün hem Balat sokaklarında çocuklarımızla, Fatihli çocuklarla Balat sokaklarında bir farkındalık ve çevre bilinci oluşturmak için 2 caddemizde temizlik yaptık. Bence çok keyifli bir etkinlikti, çocuklarımız açısından da bizim açımızdan da, geri dönüşüm malzemeleri üzerinden de bir takım etkinlikler yapılıyor. Biz çocuklarımızın bilinçleri artsın diye yapıyoruz ama çocuklar gerçekten çevre konusunda yetişkinlerden çok daha duyarlılar. Bunu sokakta temizlik yaparken daha iyi farkettik. Çevre konusu, bu kadar tüketimin olduğu dünyada en önemli konulardan bir tanesi ve bu etkinliklerle inşallah bu bilincin oluşmasına katkı sağlarız'' ifadelerini kullandı.

ÖDÜLLERİ BAŞKAN ERGÜN VERDİ

,Etkinlik alanında daha sonra, atık toplayan çocukların topladıkları atıklar sayıldı. Sayımın ardından 16.25 kilo atık toplayan Keçeci Karabaş Bilgi Evi birinci olurken, çocuklara ödüllerini Fatih Belediye Başkanı M.Ergün Turan verdi.

1’İNCİ SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ

Başkan Turan, Fatih’te 1’inci sınıf ‘Atık Getirme Merkezi’ açtıklarını belirterek; “1150 m2’lik alan üzerinde kurulu tesisimizde simülasyon odamız, sıfır atık atölyelerimiz, 24 saate üretim yapan bir kompost makinemiz bulunuyor. Atık merkezinde ayrıştırılmış 14 sınıf atık işlem görmektedir. Burada, gençlerimize ve çocuklarımıza çevre bilinci ve sıfır atık farkındalığı kazandıran atölyeler, etkinlikler düzenlenmektedir. Şehrimizi ve bütün dünyamızı daha yaşanabilir ve temiz çevre ile buluşturmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER FATİH Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI