Şarkıcı Sinead O'Connor hayatını kaybetti

İrlandalı ünlü şarkıcı Sinead O'Connor (Şuheda Sadaqat) 56 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü şarkıcı 2018 yılında Müslüman olmuştu.
 Tarih: 26-07-2023 23:00:00   Güncelleme: 27-07-2023 01:36:56
Şarkıcı Sinead O'Connor hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü şarkıcı O'Connor 56 yaşında hayatını kaybetti. O'Connor'un ölüm nedeni açıklanmadı. İrlandalı şarkıcı, 1990'da Prince's Nothing Compares 2 U'nun yürek burkan kapağıyla dünya çapında yıldız oldu.

 

Dört çocuk annesi Sinead O'Connor, 17 yaşındaki oğlu Shane'in hayatını kaybetmesinden bir yıl sonra yaşamını yitirdi. Müzisyen, 2018 yılında Müslüman oldu ve adını Şuheda Sadaqat olarak değiştirdi.

MÜSLÜMAN OLDUĞUNU BÖYLE DUYURMUŞTU

1990'lı yıllarda dünya müzik piyasasına 'Nothing Compares' adlı şarkısı ile damgasını vuran Sinead O'Connor, "Müslüman olmaktan gurur duyduğumu açıklamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

 

İslam'a geçme sebebiyle ilgili çarpıcı mesajlar veren O'Connor, "Bu zekice bir teolojik yolculuğun doğal bir sonucudur. Tüm kutsal metinler, diğer kutsal metinleri gereksiz kılan İslam'a götürür" ifadelerini kullandı.

SİNEAD O'CONNOR KİMDİR?

ABD’nin Indiana eyaletinde dünyaya gelen Sinead O’Connor anne ve babasının ayrılığından sonra annesiyle yaşamaya başladı. 1983’te babasının desteğiyle girdiği Newtown adlı okulda müziğe ağırlık vererek bir deneme albümü çıkardı. Ardından Ton Ton Macoute adlı grubuyla sahneye çıkmaya başladı.

1983 yılında babasının desteğiyle girdiği 'Newtown' adlı okulda müziğe iyice yoğunlaşarak bir deneme albümü çıkardı. Ertesi yıl, bir müzik dergisi aracığıyla tanıştığı Columb Farrey'in yönlendirmesiyle 'Ton Ton Macoute' adını verdiği kendi müzik topluluğunu oluşturdu.

John Reynolds ile evlenen O'Conner, Bob Dylan'dan Bono'ya kadar, Fachtna O'Ceallaigh ve Marco Pironi gibi sanatçılarla birlikte çalışmalar yaptı.

Etiketler
  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM Haberleri
YUKARI