SARIGÜL, 635 OYUN TAMAMINI ALARAK GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin 1'inci Olağan Genel Kurultayı'nda 635 geçerli oyun tamamını alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.
 Tarih: 27-09-2021 14:20:46
SARIGÜL, 635 OYUN TAMAMINI ALARAK GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Türkiye Değişim Partisi 1'inci Olağan Genel Kurultayı Ankara ATO CONGREİSUM merkezinde gerçekleştirildi. Partililerin büyük katılımıyla gerçekleşen kurultayda Genel Başkan Mustafa Sarıgül, tek aday olarak girdiği seçimlerde, 635 delegenin tamamın oyunu alarak yeniden  genel başkan seçildi.

“KAVGA ÜRETEN SİYASETE SON VERECEĞİZ”

TDP Genel Başkanı Sarıgül, kurultayda yaptığı konuşmada, partiyi barış yerine kavga üreten siyasete son vermek üzere kurulduklarını belirterek, "Şunu bilmenizi istiyorum; iktidarlar mevsim gibidir, zamanı gelince değişir. Yeter ki o iktidarı değiştirirken sağlam, emin, kararlı, ilkeli ve prensipli adım atalım. Yani o iktidarları değiştirirken oluşturulacak olan yapı, vatanından, milletinden, toprağından, bayrağından yana olsun. Oluşturulacak olan o yapı öyle bir yapı olsun ki ulusal birlikten yana olsun, 'önce devletimiz sonra partimiz' diyen bir yapı olsun. TDP 'önce devletimiz sonra partimiz' diyen bir partidir" dedi.

“BİZİM BİDEN'IN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ YOK

Sarıgül, TDP'nin bugün kulvara çıkıp iktidara talip olduğunu belirterek, "Bizim sorunlarımız var ama Türkiye'nin sorunlarının çözüm yeri ne Washington'dur, ne Brüksel'dir, ne de Moskova'dır. Türkiye'nin sorunlarının çözüm yeri Ankara'dır. TDP iktidarında; ABD'ye başkaldıran tek partiyiz. Moskova'ya başkaldıran tek partiyiz. Avrupa Birliği'nin (AB) yaptığı yanlışları söyleyen tek partiyiz. Bunları söylerken diplomatik ilişkileri bozmayacağız. Ama orada Amerika Birleşik Devletleri varsa burada Türkiye Cumhuriyeti var. Ülkemize ayar vermeye çalışanlar; Amerika Birleşik Devletleri başkanı diyor ki, 'Türkiye'deki muhalefet partilerine destek vereceğiz.' Bunu doğru bulmayız. Biz muhalefet partileri olarak ABD başkanı Biden'ın desteğine ihtiyacımız yok. Bizim sadece Allah'ımızın desteğine ve milletimizin desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

'14 BELEDİYE BAŞKANI BİZE GELMEK İSTİYOR'

Öncelikle Türkiye'yi Atatürk Türkiye'si yapacaklarını kaydeden Sarıgül, "Atatürk Türkiye'si; tam bağımsız Türkiye demek, İzmir İktisat Kongresi demek, planlı sanayi demek, devlet üretme çiftlikleri demek, tarım işletmeleri demek. TDP iktidarında Türkiye'miz içeride huzurlu, dışarıda da onurlu olacak. Bütün parti teşkilatlarından ricam şudur; TDP Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet'in değerlerini geliştirerek koruyan, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı, laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, hudut ve bayrak birliğinden ayrılmayan bütün yurttaşlarımıza TDP'nin kapısı açıktır. Ama bulunduğu partide davasını satmak istiyor, davasına ihanet ediyor; biz bu tip hiçbir arkadaşı partimize asla almayız. Çünkü deriz ki o partiye ihanet ettiğine göre bu partiye de ihanet eder. Biz çok hassas olacağız. Bilmenizi istiyorum; 14 tane belediye başkanımız bize gelmek istiyor. Çeşitli siyasi partiler de var. Onlarla konuşuyoruz ve diyoruz ki 'doğru değil, acele etmeyin.' Hiçbir milletvekili transferi yapmayacağız. Milletvekili transferini etik bulmayız, doğru bulmayız. Çünkü o milletvekilleri gelirse benim buradaki arkadaşlarımın haklarını yer" ifadelerini kullandı.

 

AKGÜN YENİDEN PARTİ MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Sarıgül’ün sunduğu listede Genel Başkan Yardımcısı olan Hüseyin Akgün, tekrar Parti Meclisine Seçildi.  Kurultaya partililer yoğun ilgi gösterdiği. Yeniden Parti Meclis Üyeliğine seçilen Hüseyin Akgün, sosyal medya hesabından; “Türkiye Değişim Partisi Kurucusu olarak oyumuzu kullandık. Genel Başkanımızın ve delegelerimizin takdiri. Allah’ın izniyle parti meclisinde yerimizi aldık tüm partililerimize teşekkür ederim” dedi..

 

 

 

 

  DİĞER İSTANBUL Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI