İHH’dan Fas’a yönelik acil yardım çalışması

İHH İnsani Yardım Vakfı, Fas’ta yaşanan 7 büyüklüğündeki depremin ardından yardım çalışmaları için harekete geçti. Vakıf tarafından ülkeye gönderilen insani yardım ekibi tarafından acil yardım çalışmalarının ilk etabında 160 aileye gıda paketi, battaniye ve elbise dağıtımında bulunuldu.
 Tarih: 12-09-2023 18:34:23
İHH’dan Fas’a yönelik acil yardım çalışması

Merkez üssü Marakeş'in El-Huz bölgesi olan Fas’taki 7 büyüklüğündeki depremde vefat edenlerin sayısı 2 bini geçti. 300 bin civarında kişinin etkilendiği tahmin edilen depremde yaralananların sayısı ise son belirlemelere göre 2 bin 500’e yaklaştı.

160 aileye yardım ulaştırıldı

İHH İnsani Yardım Vakfı, yaşanan depremin ardından acil yardım çalışmalarına başladı. Çalışmaların ilk etabında, 160 aileye gıda paketi, battaniye ve elbise dağıtımları yapıldı. Gıda paketlerinin içerisinde yer alan ürünler şu şekilde: “2kg pirinç, 2 kg nohut, 2 kg mercimek, 2 kg makarna, 2 kg fasulye.” Çalışmalar kapsamında ayrıca, bebek maması ve hijyen malzemeleri de ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

İhtiyaç tespitleri yapılıyor

Vakıf tarafından ülkeye gönderilen 7 kişilik insani yardım ekibi tarafından insani yardım çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç tespitlerinde bulunuluyor. Yapılacak raporlamalara göre İHH tarafından daha geniş kapsamlı yardım çalışmalarının yapılması planlanıyor. 

Destek olmak için

İHH aracılığıyla Fas'taki depremden etkilenenlere destek ulaştırmak isteyen vatandaşlar, DEPREM yazıp 3072'ye SMS göndererek 10 TL bağış yapabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise, İHH'nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına "FAS DEPREM" yazarak istedikleri tutarda yardımda bulunabilirler.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI