YENİ CAMİ DUALARLA HİZMETE AÇILDI

Mehmet Akif Mahallesi İmam Hatip Lisesi yanında yapımı tamamlanan Ali Ömer Camisi hizmete açıldı.
 Tarih: 26-03-2022 17:13:42
YENİ CAMİ DUALARLA HİZMETE AÇILDI

Mehmet Akif Mahallesi Ali Ömer Camisi, Anadolu İmam Hatip Lisesi Uygulama Mescidi ve Yemekhane açılışı Cuma Namazı öncesinde gerçekleşti. Açılış törenine Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan, Çekmeköy Müftüsü Vehbi Akşit, Cami bağışçıları adına Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı Genel Müdürü Medet Bala, meclis üyeleri ve Çekmeköylü vatandaşlar katıldı.

Cami; 850 m2 temel üzerine yemekhane ve uygulama mescidiyle 3 ayrı bölüm şeklinde inşa edildi. 300 kişilik  yemekhanesi ve 500 kişilik uygulama mescidi ile öğrencilere hizmet verecek olan bu merkezde öğrenciler pratik yapma şansı yakalayacak. Cami olarak kullanılacak alan ise Selçuklu Mimari tarzında tasarlandı ve 400 m2 oturum alanına sahip. 

Açılış töreninde cami bağışçısı Ahmet Hamdi Topbaş’a ve sürecin yöneticisi olan Medet Bala’ya teşekkür eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “İlçemize bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu merkezde gençlerimizi uygulamalı şekilde ders görecek ve kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Ramazan ayı öncesinde hizmete aldığımız camimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor; güvenliğinden işçisine, bağışçılarımıza kadar cami yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, “ dedi.

 Cami, Çekmeköy Müftüsü Vehbi Akşit’in duasıyla ibadete açıldı.

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI