ŞEHİT ANNESİNDEN DUYGULANDIRAN YARDIM

Çekmeköy Belediyesi tarafından, Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrasında düzenlenen yardım kampanyasına destek olan şehit annesi, oğlunun gözü gibi baktığı eşyaları depremzedelere gönderdi. Anne Nihal Mehmethan; “Daha önce kimseye kıyıp ta veremiyordum. Bu zamana kadar muhafaza ettim, Allah hayırlısı ile giymelerini nasip etsin” dedi.
 Tarih: 17-02-2023 11:41:29
ŞEHİT ANNESİNDEN DUYGULANDIRAN YARDIM

5 yıl önce Afrin’de şehit düşen Şehit Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan'ın annesi Nihal Mehmethan; oğlunun eşyalarını depremzedelere gönderdi.

Şehit Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan'ın annesi Anne Nihal Mehmethan; 5 yıl önce Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Çekmeköylü Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın annesi Nihal Mehmethan, yıllardır sakladığı ve kimseye vermediği oğlunun eşyalarını depremzedelere gönderdi.  Depremzede vatandaşlara ulaştırmak üzere oğlunun eşyalarını, Çekmeköy Belediyesi yardım toplama noktasına getiren Nihal Mehmethan, oğlunu depremden 1 hafta önce rüyasında gördüğünü “Anne ben çok üşüdüm” demesi üzerine eşyaları soğuk hava şartlarında bulunan depremzedelere gönderdiğini belirtti.

Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın annesi, Nihal Mehmethan; “Ben Nihal Mehmethan Fatih Mehmethan’ın annesiyim. Fatih’i deprem olmadan 1 hafta önce rüyamda gördüm, ‘Anne ben çok üşüdüm, çok üşüdüm’ dedi. Bende onun için depremzedelere kıyafetlerini göndermek istedim. Daha önce kimseye kıyıp ta veremiyordum. Bu zamana kadar muhafaza ettim, Allah hayırlısı ile giymelerini nasip etsin. Allah bir daha göstermesin. Rabbimden, ölenlere rahmet, kalanlara selamet yaralılara şifa diliyorum. Allah’ımdan kalan sağlıklı ve sıhhatli olanlara da rabbimden sabır diliyorum” dedi.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI