Sağlık Bakanı Koca: Son bir haftada ülke genelinde artış eğilimi var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mart ayından beri salgını önemli oranda baskıladıklarını, son bir kaç haftadır ülke genelinde yaşanan belirgin düşüşün ardından başta İstanbul ve Bursa olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu gördüklerini söyledi.
 Tarih: 17-10-2020 14:00:00
Sağlık Bakanı Koca: Son bir haftada ülke genelinde artış eğilimi var
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mart ayından beri salgını önemli oranda baskıladıklarını, son bir kaç haftadır ülke genelinde yaşanan belirgin düşüşün ardından başta İstanbul ve Bursa olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu gördüklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 10.45'te özel uçakla Erzurum Havalimanı'na indi. Bakan Koca, Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından karşılandı. Bakan Koca, Erzurum Valiliği ziyaretinde çiçekle karşılandı. Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Koca, Vali Okay Memiş'ten brifing aldı. Bakan Koca, valilik ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, Erzurum’da incelemelerde bulunmak ve bölge illerini değerlendirmek üzere geldiklerini söyledi. Valilik ziyaretinde genel bir durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade eden Bakan Koca, "Gündem başlığımız koronavirüs salgınının Erzurum'daki seyri oldu. Bununla birlikte sağlık yatırımlarımızı ele aldık. Hasta sayıları, sağlık hizmetlerimizin durumunu, mevcut ihtiyaçları, çözümü talep edilen hususlar hakkında bilgi alma istişare etme fırsatı bulduk. Erzurum bölgenin en önemli merkezlerinden biri. Tarımı, ticareti ve dinamik nüfusuyla kış turizmiyle bölgenin cazibe merkezi, büyümesi ve gelişimi hiç durmayan bir ilimiz. Sağlık alanındaki ihtiyaçları gelecek vadede artmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınıyla birlikte değişen ihtiyaçlara, yeni hizmete giren hastanemizin sağladığı kapasitesinin, esnek yapılanmasının ne kadar fayda sağladığını gözlemlemiş olduk. İl merkezimiz ve ilçelerde yapılan yatırımlara rağmen Erzurum'un ihtiyaç duyduğu farklı yatırımlar proje çalışması yapılan sağlık tesisleri hakkında değerlendirmeleri de yapmış olduk. Gün içinde incelemeleri tamamladıktan sonra akşam açıklama olacak. Önce şehir hastanemizi ziyaret ederek daha sonra da toplantılarımızı yapmış olacağız" dedi.

'150 ÜLKEYE YARDIM ELİ UZATTIK'

Koronavirüs salgınına karşı 7 aydır gecesiz, gündüzsüz bir mücadele verdiklerini ifade eden Bakan Koca, "Güçlü sağlık altyapımız, nitelikli, fedakar sağlık çalışanlarımız, güçlü kamu kaynakları sayesinde dünyada bir çok ülkenin aksine bu felakete direncimize koruduk. En gelişmiş ülkelerde bile sağlık sisteminin kapasitelerinin ve üretimin yeterli gelmediğine şahit olduk. Oysa bizler ilk günden beri yerli üreticimizle maskeden koruyucu malzemeye, ilaçtan solunum cihazına kadar her türlü tedarikimizi kendimiz sağlayabildik. İhtiyaçlarımızı karşıladığımız gibi 150’den fazla ülkeye de yardım elimizi uzattık. Sağlık sistemimiz başarılı bir sınav verdi. Şehir hastaneleri başta olmak üzere yenilenmiş ve arttırılmış kapasitelerle salgını karşıladık. Birçok ülkede yaşanan üzücü görüntülere bizler hastanelerimizde şahit olmadık. Erzurum Şehir Hastanemizi salgının başında devreye alarak bölgedeki yükü omuzlayabildik" diye konuştu.

'SON BİR HAFTADA ARTIŞ YAŞANIYOR'

Mart ayından beri özellikle son bir ayda salgını önemli oranda baskıladıklarını söyleyen Bakan Koca, açıklamasında şunları ifade etti:

"Birkaç haftadır ülke genelinde belirgin bir düşüş yaşadık. Bir haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu görüyoruz. Yanı özellikle son 4-5 haftalık zaman diliminde belirgin bir azalışı yaşadık ama bir haftadan bu yana da artan ve birçok ilimizde de gözlemlediğimiz İstanbul, Bursa olmak üzere artış eğilimi içinde olduğumuzu söyleyebilirim. Vatandaşlardan istirhamım düşüşe güvenerek tedbiri elden bırakmayalım, rehavete kapılmayalım, kalabalıktan, yakın temastan uzak duralım. Maskelerimizi çıkarmayalım, ellerimizi yıkamayı ihmal etmeyelim. Bu tedbir bizi yalnız koronavirüsten değil, grip ve diğer üst solunum yolu hastalıklardan da koruyor. Bu tedbirlere uyan illerimizde rakamların düzeldiğini, tekrar yükselmediğini görüyoruz. Sağlık çalışanlarımız yılmadan mücadele ediyor. Tükendi denilen hekimlerimiz hemşirelerimiz tüm diğer branşlardaki sağlık personelim destek hizmet personelimiz canla başla görevini yapıyor, lütfen onların bu fedakarlığı sizin için kurallara uyma noktasında motivasyon sebebi olsun. Bizler tedbirimizi alalım ki sağlık çalışanlarımız nefes alabilsin."

'ERZURUM'DA VAKA SAYISI YÜZDE 60 DÜŞTÜ'

Erzurum ve civar illerde özellikle geçen ay yaşanan vaka artışlarının gündemlerinde olduğunu anlatan Bakan Koca, valiler, il sağlık müdürleri, başhekimler ve sağlık ordusuyla yaptıkları sıkı koordinasyonla mücadeleye ara vermeden devam ettiklerini söyledi. Bakan Koca, "Ağustos sonu ve eylül ortasına kadar pik yaşayan Erzurum'da yaptığımız hızlı ve etkili müdahalelerle bu artışı kontrol altına almaya başladık. Erzurum'da 1 ay öncesine göre vaka sayımızda yaklaşık yüzde 60 oranında düşüş söz konusu. Hastane yükümüz yatak doluluk oranlarımız Türkiye ortalamasının altında seyrediyor. Etkin ve yaygın tedaviye zatürre oranımızda son bir ayda yarı yarıya düştü. Bu düşüşün devam etmesi hasta ve ağır hasta sayılarımıza da yansıması için Erzurumlu hemşerilerimizin mücadeleyi bırakmaması gerekiyor. Bir hafta 10 gün içinde tedbirlerin devamıyla rakamların daha da düşeceğine inanıyoruz" dedi.

'BULAŞMA ZİNCİRİNİ KIRMAYI BAŞARDIK'

Koronavirüs bulaşma zincirini kırmayı başardıklarını açıklayan Bakan Koca, basın toplantısında şunları söyledi:

“Alacağımız tedbirlerle bölgede salgının hızını ve hastane yükümüzü azaltmayı başaracağımıza inancımız tam. Salgın yönetiminde filyasyonun önemini her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Dünyada bu sistemi uygulayabilen nadir ülkelerden biri Türkiye. Filyasyon sayesinde tespit ettiğimiz her pozitif vakanın hasta olsun, olmasın başkasına bulaştırma potansiyelini ortadan kaldırıyoruz. Bununla da yetinmeyerek semptomsuz yani bulgusu olmayan taşıyıcıların temaslılarını dahi izole ederek çemberi genişletiyoruz. Semptomu olsun olmasın bütün pozitif vakaları ve onların temaslılarını riskli görerek HES sistemine kaydederek sıkı takibini yapıyoruz. Bu sayede bulaşma zincirini kırmayı başardık. Erzurum'da da yoğun şekilde sahaya sürdük. Bugünlerde bunun etkisini de görüyoruz. Erzurum'da şu an 248 her biri 3 kişiden oluşan filyasyon ekibimiz sahada hızla çalışıyor. Türkiye genelinde temaslıların taramasını ortalama 7.6 saat içerisinde yapıyoruz. Erzurum'da bu süre yaklaşık 7 saat. Hem ilimizde hem de Türkiye genelinde bu süreyi daha da aşağı çekmeyi hedefliyoruz."

'BÜYÜKLERİMİZİ KORUYAMIYORUZ'

Konuşmasında Erzurumluları da uyaran Bakan Koca, "Erzurumlu hemşerilerimize bir önemli uyarım daha olacak. Hastalarımızın yaş gruplarına baktığımızda büyüklerimizi yeterince koruyamadığımızı görüyoruz. Erzurum'da 60 yaş üstü hastalarımızın oranı bu yaş grubunun nüfusa oranının tam 2 katı. Bu hastalığın öncelikle büyüklerimize hasar verdiğini biliyoruz. Onları korumak için daha sıkı tedbirlerle ve özenle hareket etmemiz gerektiği ortada" dedi.

8 İLİN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum'da 8 ilin durum değerlendirmesiyle ilgili toplantı yapacaklarını söyledi. Koca, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Az sonra il sağlık müdürümüzün, saha koordinatörümüzün ve başhekimlerimizin katılımıyla Erzurum il değerlendirme toplantımızı gerçekleştireceğiz. Alınabilecek yeni tedbirleri istişare edeceğiz. Daha sonra ise bölge toplantısı olarak Ağrı, Ardahan, Bingöl, Erzincan, Iğdır, Kars ve Tunceli il sağlık müdürlerimizin başhekimlerimizin saha koordinatörlerimizin katılımıyla bölge değerlendirmesi yapacağız. Böylece bu 8 ilimizdeki genel durumu ihtiyaçları sağlık alt yapısını detaylı değerlendirmiş olacağız. Hastane ziyaretimiz ve 8 ilimizin sağlık durumuna ilişkin toplantımız bittikten sonra da tekrar sizlerin karşısına geçip alınan kararları açıklamış olacağım ve sorularına cevap vermiş olacağım."

BAKAN KOCA, HASTA ÇOCUKLARI ZİYARET ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum Şehir Hastanesi Çocuk Servisi’ni ziyaret etti. Tedavi gören çocuklarla sohbet eden ve sağlık durumlarıyla ilgili bilgi alan Bakan Koca, geçmiş olsun dileklerini iletti. İlk olarak diyabet hastası olan bir çocuğun yanına giden Bakan Koca, nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda uyardı. Çocuğa insülin tedavisi görüp görmediğini soran Bakan Koca, "Dikkat edersen diyabet kontrol edilebilir. Tedavisi belli, özellikle beslenmene nasıl dikkat etmen gerektiği, neyin şekeri yükseltebileceğini iyi biliyorsun. Dolayısıyla ne kadar dengeli, insülin ihtiyacını azaltırsan yan etkileri o kadar az olur. Şeker yıllar içerisinde etkisini gösterir. Çok hissetmezsin. O nedenle bilinçle mücadele etmek lazım" dedi.

​Hasta ve yakınlarından talepleri olup olmadığını soran Bakan Koca, idrar yolu enfeksiyonuyla hastaneye yatışı yapılan bebeğin annesine de anne sütünü ihmal etmemesini önerdi.

  Kaynak: DHA
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER YAŞAM Haberleri
 1. Fransa’da korkunç koro.. Fransa’da korkunç korona rakamları!

  Yavuz Selim Kıran: Artık BM'ni.. Yavuz Selim Kıran: Artık BM'nin reformuna gündemde öncelik vermenin tam zamanı

  BAE Veliahtı'nın 'paralı&.. BAE Veliahtı'nın 'paralı' gazetecisinden alçak paylaşım!

  Devrilen traktörün altınd.. Devrilen traktörün altında kalan çift, öldü

  Ordu’dan İzmir’e yardım.. Ordu’dan İzmir’e yardım eli

  Mehmet Altıparmak: Farklı galibiyet.. Mehmet Altıparmak: Farklı galibiyeti kaçırdık

  Doğal gaz fiyatları Kasım'da d.. Doğal gaz fiyatları Kasım'da değişmeyecek

  Efes'ten Yunanistan'da kr.. Efes'ten Yunanistan'da kritik galibiyet

  Amatör futbolcu enkaz altından.. Amatör futbolcu enkaz altından kurtarıldı

  Buse'den 9,5 saat sonra gü.. Buse'den 9,5 saat sonra güzel haber

  Kayseri'de Kovid-19 tedbirleri.. Kayseri'de Kovid-19 tedbirlerine uyulmayan düğünü polis sonlandırdı

  Bakan Koca, 3 ilin sağlık müd&.. Bakan Koca, 3 ilin sağlık müdürü ile görüştü

  İsveç Başbakanı Löfven:.. İsveç Başbakanı Löfven: İslam ile İsveç arasında bir çatışma yok

  Adanaspor 3 puanı 3 golle aldı! Adanaspor 3 puanı 3 golle aldı!

  ABD’li uzmanlardan ‘&cc.. ABD’li uzmanlardan ‘çifte pandemi’ uyarısı

  Fransa’da günlük va.. Fransa’da günlük vaka sayısı yeniden 50 bine yaklaştı

  Son dakika haberi: İzmir'de 15.. Son dakika haberi: İzmir'de 15 saat sonra mucize kurtuluş

 1. Vestel Android TV görüc&u.. Vestel Android TV görücüye çıktı

  TCL QLED TV yüksek özelli.. TCL QLED TV yüksek özellikler ve uygun fiyatla satışa çıktı

  Google Haritalar’a bisikletli.. Google Haritalar’a bisikletliler için yeni özellik

  E-Devlet üzerinden abonelikler.. E-Devlet üzerinden abonelikler nasıl iptal edilir?

  Tek kişinin geliştirdiği yerli oyun.. Tek kişinin geliştirdiği yerli oyun 29 Ekim'de çıkış yapacak

  Rüyada ekmek görmek ne de.. Rüyada ekmek görmek ne demek? Rüyada ekmek yapmak nasıl tabir edilir?

  İngiltere'de korkutan rapor: K.. İngiltere'de korkutan rapor: Korona mutasyona uğradı

  YouTube mobil uygulaması kullanıcı .. YouTube mobil uygulaması kullanıcı odaklı hale geldi

  Oppo işlemcisiyle rakiplerinden hız.. Oppo işlemcisiyle rakiplerinden hızlı olacak

  Hatay'da öldürü.. Hatay'da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detay! Mete Yarar: Türkiye'de ilk kez oldu

  Bakan Yardımcısı Sayan'dan Elo.. Bakan Yardımcısı Sayan'dan Elon Musk açıklaması

  Geert Wilders'dan skandal Erdo.. Geert Wilders'dan skandal Erdoğan paylaşımı

  Bakan Koca'dan uyarı: Salgına .. Bakan Koca'dan uyarı: Salgına karşı organize olalım

  29 Ekim'de online ders olacak .. 29 Ekim'de online ders olacak mı? 29 Ekim perşembe günü okullar tatil mi?

  WhatsApp'tan her gün 100 .. WhatsApp'tan her gün 100 milyar mesaj gönderiliyor

  United'ın İngiliz yıldızı Rash.. United'ın İngiliz yıldızı Rashford'un yaptığı hat-trick tarihe geçti

  Kritik teknolojiler için �.. Kritik teknolojiler için 'uzman' ve 'altyapı' seferberliği

 1. İYİ Parti'den tepki: HDP'.. İYİ Parti'den tepki: HDP'ye yapılan hukuksuzluktur

  Ömer Çelik'ten Kıl.. Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan hakkındaki iddiasına sert yanıt

  İBB'den simitçilere �.. İBB'den simitçilere 'tekel' zulmü: Beyoğlu Belediye Başkanı gerçeği Haber7'ye anlattı

  Instagram Reels kısmına 3 yeni &oum.. Instagram Reels kısmına 3 yeni özellik geldi

  Fenerbahçe'ye forma sat.. Fenerbahçe'ye forma satışından müthiş rakam!

  TÜRKSAT 6A: Yerli ve milli ola.. TÜRKSAT 6A: Yerli ve milli olarak üretildi! Türkiye'yi sayılı ülkeler arasına sokacak

  Facebook'un uçtan uca ş.. Facebook'un uçtan uca şifreleme teknolojisi tepki gördü

  OPPO popüler oyunla iş birliği.. OPPO popüler oyunla iş birliği yaptı

  Tümer Metin: "Caner Erkin.. Tümer Metin: "Caner Erkin, A Milli Takım kadrosunda olmalı"

  Evde yavru kedi nasıl beslenir? Ked.. Evde yavru kedi nasıl beslenir? Kediler ne yer ne içer?

  Apple etkinliğin ardından günc.. Apple etkinliğin ardından güncelleme yayınladı: iOS 14.1

  PlayStation 5 Türkiye satış fi.. PlayStation 5 Türkiye satış fiyatı açıklandı

  Huawei giyilebilir teknoloji ü.. Huawei giyilebilir teknoloji ürünleri 9 ödül aldı

  Uçuş kaçırmayı tarihe.. Uçuş kaçırmayı tarihe karıştıracak uygulama: Uçuş Rehberim

  Koronavirüse karşı sanal m&uum.. Koronavirüse karşı sanal müdahale

  Türk girişimi ilk defa Microso.. Türk girişimi ilk defa Microsoft tarafından seçildi

  realme 7 Pro tanıtıldı! İşte fiyatı.. realme 7 Pro tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Alanyaspor 6 5 0 1 15 2 16 +13
2 Fenerbahçe 6 4 0 2 10 5 14 +5
3 Fatih Karagümrük 7 3 2 2 14 8 11 +6
4 Kasımpaşa 7 3 2 2 8 6 11 +2
5 Galatasaray 6 3 2 1 8 5 10 +3
6 Çaykur Rizespor 6 2 2 2 9 8 8 +1
7 Antalyaspor 6 2 2 2 6 8 8 -2
8 Yeni Malatyaspor 6 2 2 2 6 9 8 -3
9 Göztepe 6 1 1 4 10 7 7 +3
10 Başakşehir FK 6 2 3 1 7 7 7 0
11 Beşiktaş 5 2 2 1 8 9 7 -1
12 Gaziantep FK 6 1 1 4 8 9 7 -1
13 Sivasspor 5 2 2 1 5 6 7 -1
14 BB Erzurumspor 6 2 3 1 8 11 7 -3
15 Hatayspor 4 2 1 1 3 6 7 -3
16 Konyaspor 5 1 1 3 5 3 6 +2
17 Kayserispor 5 2 3 0 4 8 6 -4
18 Trabzonspor 7 1 4 2 9 14 5 -5
19 Denizlispor 6 1 3 2 5 10 5 -5
20 Gençlerbirliği 5 1 3 1 3 6 4 -3
21 MKE Ankaragücü 4 0 3 1 4 8 1 -4
Takım O G M B A Y P AV
1 Tuzlaspor 7 5 0 2 16 7 17 +9
2 İstanbulspor 7 5 1 1 15 6 16 +9
3 Adana Demirspor 7 4 1 2 14 6 14 +8
4 Samsunspor 7 4 1 2 11 7 14 +4
5 Ankara Keçiörengücü 7 4 2 1 8 6 13 +2
6 Altınordu 7 4 2 1 11 10 13 +1
7 Adanaspor 8 3 2 3 13 9 12 +4
8 Giresunspor 6 3 1 2 11 10 11 +1
9 Altay 6 3 2 1 10 4 10 +6
10 Balıkesirspor 8 3 4 1 8 12 10 -4
11 Akhisarspor 7 2 2 3 6 5 9 +1
12 Bursaspor 7 2 4 1 12 13 7 -1
13 Menemenspor 7 1 3 3 6 11 6 -5
14 Bandırmaspor 7 1 4 2 6 11 5 -5
15 Ümraniyespor 7 1 4 2 8 15 5 -7
16 Ankaraspor 7 1 5 1 4 12 4 -8
17 Boluspor 7 0 4 3 4 8 3 -4
18 Eskişehirspor 7 0 4 3 2 13 3 -11
Takım O G M B A Y P AV
1 Turgutluspor 7 6 1 0 8 4 18 +4
2 Eyüpspor 7 5 1 1 13 6 16 +7
3 Serik Belediyespor 7 4 1 2 11 4 14 +7
4 Tarsus İdman Yurdu 7 3 1 3 14 10 12 +4
5 Van Spor 7 3 1 3 5 4 12 +1
6 Karacabey Belediyespor 7 3 2 2 8 5 11 +3
7 Etimesgut Belediyespor 7 3 2 2 7 4 11 +3
8 Kırşehir Belediyespor 7 3 2 2 6 5 11 +1
9 Kırklarelispor 7 2 1 4 7 2 10 +5
10 Sakaryaspor 7 2 1 4 7 6 10 +1
11 Elazığspor 7 3 3 1 9 11 10 -2
12 Bayburt Özel İdare Spor 6 3 3 0 6 6 9 0
13 Mamak FK 7 2 3 2 6 10 8 -4
14 Pendikspor 7 2 4 1 10 9 7 +1
15 1922 Konyaspor 7 2 4 1 6 5 7 +1
16 Pazarspor 7 2 4 1 10 16 7 -6
17 Sivas Belediyespor 6 1 2 3 9 9 6 0
18 Bodrumspor 7 1 4 2 8 10 5 -2
19 Kastamonuspor 7 1 4 2 7 14 5 -7
20 Kardemir Karabükspor 7 0 7 0 3 20 0 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 1928 Bucaspor 6 5 1 0 13 4 15 +9
2 Diyarbekirspor 6 5 1 0 9 3 15 +6
3 Arnavutköy Belediye 6 4 0 2 9 5 14 +4
4 Fatsa Belediyespor 6 4 2 0 8 5 12 +3
5 Çankaya FK 6 4 2 0 8 6 12 +2
6 Belediye Derincespor 6 2 1 3 7 5 9 +2
7 Edirnespor 6 3 3 0 8 9 9 -1
8 Ofspor 5 2 1 2 8 7 8 +1
9 Yeşilyurt Belediyespor 5 2 2 1 8 6 7 +2
10 Kızılcabölükspor 6 2 3 1 9 9 7 0
11 Artvin Hopaspor 6 2 3 1 8 10 7 -2
12 1877 Alemdağspor 6 1 3 2 4 9 5 -5
13 Kemerspor 2003 6 1 4 1 6 10 4 -4
14 Nevşehir Belediyespor 6 1 4 1 4 8 4 -4
15 Payasspor 6 1 4 1 3 7 4 -4
16 Manisaspor 6 0 5 1 4 13 1 -9
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/10/2020 Gençlerbirliği vs Gaziantep FK
 31/10/2020 Galatasaray vs MKE Ankaragücü
 01/11/2020 Çaykur Rizespor vs Kayserispor
 01/11/2020 Konyaspor vs Başakşehir FK
 01/11/2020 Beşiktaş vs Yeni Malatyaspor
 02/11/2020 Antalyaspor vs Fenerbahçe
 02/11/2020 Hatayspor vs Sivasspor
 06/11/2020 Gaziantep FK vs Beşiktaş
 07/11/2020 Kasımpaşa vs Antalyaspor
 07/11/2020 Alanyaspor vs Trabzonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/10/2020 Giresunspor vs Ümraniyespor
 31/10/2020 Bursaspor vs Boluspor
 01/11/2020 Ankara Keçiörengücü vs İstanbulspor
 01/11/2020 Eskişehirspor vs Akhisarspor
 01/11/2020 Adana Demirspor vs Samsunspor
 06/11/2020 Altay vs Balıkesirspor
 07/11/2020 Bandırmaspor vs Giresunspor
 07/11/2020 Ümraniyespor vs Tuzlaspor
 07/11/2020 Adanaspor vs Menemenspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/10/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs 1922 Konyaspor
 31/10/2020 Bodrumspor vs Pazarspor
 31/10/2020 Elazığspor vs Eyüpspor
 31/10/2020 Karacabey Belediyespor vs Sakaryaspor
 31/10/2020 Kardemir Karabükspor vs Etimesgut Belediyespor
 31/10/2020 Kırşehir Belediyespor vs Van Spor
 31/10/2020 Mamak FK vs Kırklarelispor
 31/10/2020 Pendikspor vs Tarsus İdman Yurdu
 31/10/2020 Serik Belediyespor vs Kastamonuspor
 31/10/2020 Sivas Belediyespor vs Turgutluspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/11/2020 Artvin Hopaspor vs Manisaspor
 01/11/2020 Edirnespor vs Payasspor
 01/11/2020 Fatsa Belediyespor vs Kemerspor 2003
 01/11/2020 Kızılcabölükspor vs Belediye Derincespor
 01/11/2020 Nevşehir Belediyespor vs Arnavutköy Belediye
 01/11/2020 Yeşilyurt Belediyespor vs Diyarbekirspor
 01/11/2020 1877 Alemdağspor vs 1928 Bucaspor
 12/11/2020 Arnavutköy Belediye vs Kızılcabölükspor
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
 • YUKARI