Rüyada ekmek görmek ne demek? Rüyada ekmek yapmak nasıl tabir edilir?

Rüyada ekmek görmek, tabircilere göre en hayırlı rüyalardan olmaktadır. Rüya sahibinin bol helal paralar kazanarak mal sahibi olacağına işaret edilir. Maddi anlamda büyük kazançlar elde ederken manevi olarak da Allah'a yaklaşacağı anlamına gelmektedir. Rüyada ekmek değişik şekillerde görülebildiğinden farklı olarak tabir edilmektedir. İşte rüyada ekmek görmenin detaylı tabirleri...
 Tarih: 25-10-2020 00:00:00
Rüyada ekmek görmek ne demek? Rüyada ekmek yapmak nasıl tabir edilir?

Rüyada ekmek görmek, maddi sıkıntıların biteceğine işaret edilen rüyadır. Rüya sahibinin yakın zamanda karşılaşacağı güzel günlerin habercisi olarak görülmektedir. Rüyada ekmek görmek, ilim ve irfanın artmasına, dini vecibelerin büyük bir hassasiyetle yerine getirileceğine yorumlanır. Rüyada ekmek görmek pek çok farklı şekilde tabir edilmektedir. Rüyada taze ekmek görmek, mala ve helal rızka işaret ederken küflenmiş ve bayat ekmek görmek, hayatını güç bela idare etmeye yorumlanır. Ekmek, helal kazancı ifade eder ve bundan dolayı rüyasında ekmek gören kişini kendi ayaklarının üzerinde durmak için mücadele eden kişiye yorumlanmaktadır. Ancak rüyada ekmek görmek genel itibariyle hayır ve berekete işaret etmektedir.  

RÜYADA EKMEK YEMEK

Rüyada ekmek yediğini gören kişinin bol helal parayla rızıklandırılacağına işaret edilir. Rüya sahibinin mal ve mülk sahibi olacağına, borçları varsa borçlarını bitireceğine yorumlanır. Rüyada buğday ekmeği yemek, yapılan işlerde başarıya ulaşmaya, beklenmedik zamanda başarıya ulaşacağına ve rahat bir hayat yaşayacağına işaret edilir. Maddi manevi huzurlu günlerin çok yakın olduğuna yorumlanır Rüyada çavdar ekmeği yediğini gören kişinin sağlıklı bir ömür geçireceğine, ekmek ve sirke yemek Allah yolunda uzun bir hayata ve berekete yorumlanır.  

RÜYADA EKMEK ALMAK

Rüyasında fırından ekmek aldığını gören kişinin iş hayatında başarılara ulaşacağına ve hiç beklemediği kadar para kazanacağına, ömrü boyunca mücadele ederek kendi ayaklarının üstünde durmaya ve bereketli bir hayat yaşayacağına işaret edilir. Ekmek, emek ve alın terini ifade ettiği için rüya sahibinin de ömrü boyunca kendi emekleriyle kazandığı helal parayla yaşamını sürdüreceği ve bol rızıklar kazanacağı anlamına gelmektedir. Bekar bir kimsenin rüyasında ekmek alması, yakın zamanda hayırlı bir kısmet çıkmasıyla mutlu bir evlilik yapacağına işaret edilir. 

RÜYADA EKMEK YAPMAK

Rüyada ekmek yapmak ya da pişirmek, rüya sahibinin ekmeğini taştan çıkaran güçlü bir karakterinin olduğuna işaret edilir. Rüyayı gören kişinin maddi kazancının artarak büyümesine işaret edilir. Çok çalışkan olan rüya sahibinin kendi çalışmaları ve mücadeleleriyle mal ve mülk sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada ekmek pişirmek, rüya sahibinin kendi emekleriyle güzel bir yaşantıya sahip olacağına işaret edilmektedir. 

RÜYADA EKMEK DAĞITMAK

Rüyada ekmek dağıttığını gören kişinin, maddi olarak büyük bir güce sahip olmasına ve bu sayede de etrafındaki insanlara yardım etmesine işaret eder. İnsan ilişkileri iyi olan rüya sahibinin, çevresindekilerin de helal paralar kazanması için ön ayak olacağına yorumlanır.

RÜYADA BAYAT EKMEK GÖRMEK

Rüyada ekmek görmek genel anlamıyla çok hayırlıdır. Bayat ekmek de aynı şekilde bereketi ifade eder. Rüya sahibinin çok yakında malının artacağına ve maddi olarak rahat bir hayat süreceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin borçlarından kurtulacağına ve maddi sıkıntılarının sona ereceğine yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibinin çok iyi niyetli olmasına ve çevresindekilere hiç karşılık beklemeden iyilik yaptığına işaret etmektedir. 

RÜYADA BAYAT EKMEK YEMEK

Rüyasında bayat ekmek yediğini gören kimsenin borçlarından kurtulacağına ve rızkının artacağına işaret edilir. Şu anki hayatına kadar maddi sıkıntı çeken rüya sahibinin bundan sonraki yaşantısında parasal anlamda rahatlayacağına yorumlanır. Ruhsal olarak rüya sahibini yıpratan ve her türlü olumsuzluklardan kurtularak hayatının keyfini çıkaracağı anlamına gelmektedir.

RÜYADA EKMEK KIRINTISI GÖRMEK

Rüyada ekmek kırıntısı gören kişinin hayatında ufak tefek bazı sorunların yaşanacağına ve rüya sahibinin bu sorunlardan bir şekilde kurtulacağına yorumlanır. Rüya sahibinin yaşadığı sıkıntıların ardından yaşayacağı güzel hayata işaret edilir.

RÜYADA EKMEK ÇALMAK

Rüyada ekmek görmek genel anlamıyla hayra yorumlanırken, ekmek çalmak pek hayırlı değildir. Rüya sahibinin çevresindeki kişiler yüzünden sıkıntıya gireceğine ve rüya sahibinin tadının kaçacağına yorumlanır. 


RÜYADA HAYVANLARA EKMEK VERMEK

Rüyasında kediye, köpeğe, kuşa ekmek verdiğini gören kişinin yüce gönüllü ve çalışkan oluşuna işaret edilmektedir. Rüya sahibinin kariyer hayatında yükseleceği ve bu sayede daha çok para kazanacağına yorumlanır.

ALİMLERİN GÖRÜŞLERİNE GÖRE RÜYADA EKMEK GÖRMEK

Nablusi: Rüyada ekmeğin tabiri değişik şekilde yapılır. Beyaz ekmek, kolaylıkla meydana gelen ve hazmı kolay olan rızka ve bol geçime delalet eder. Siyah ekmek, yaşayış ve geçimde darlığa delalet eder. Bazıları, yufka denilen ekmeğin her tanesi, kırk senelik ömürdür. Bazıları da yufka ekmek, rüyayı görenin haline ve liyakatına göre, bin, yüz yahut on adetten ibaret olan birtakım mal biriktirmeye delalet eder, dediler. Acı ekmek, güçlükle geçinmektir. Ekmek pişirdiğini gören kimse, daimi menfaat "ümidiyle geçimi için çalışır. Tandırı soğutmamak için ekmeği aceleden pişirildiğini gören kimse devlete nail olur. Tandırdan çıkan ekmek miktarı eline mal geçer. Bazıları, bir yufka ekmek, ucuzluk, bereket ve hazır bir rızıktır ki, başkası onun için çalışır ve ondan üzüntü gider. Yemeksizin birçok ekmekler görse, o kimsenin kardeşleri ve arkadaşları aniden karşılaşır.

Seyyid Süleyman: Rüyasında bir, iki veya yarım ekmek bulan; üzüntüsünden kurtulur. Meçhul bir yerde bulduğu yarım ekmeği yemek istediği halde, başaramayanın eceli yaklaşmıştır. Bilinen bir yerde yarım ekmek bularak bunu eline alanın yarı ömrü geçmiştir. Birçok ekmeği olduğu halde bunları yemeyen; akrabasına zarar verir yahut onlardan zarar görür. Şayet bu ekmeklerden yerse, mal ve nimete kavuşur. Çok sıcak ekmek yediğini gören, sıkıntı ve üzüntü içine düşer.

Kirmani: Rüyada sıcak ekmek yemek; iyi geçim imkanına, güzel ve beyaz ekmek yemek; devlet başkanının adalet ve insafına, siyah ve kötü ekmek yemek; geçim zorluğuna fakat, dinde salaha işarettir. Darı ekmeği yemek te böyle tabir edilir. Arpa ekmeği yemek; zühd ve kanaate, pirinç unundan yapılmış ekmek yemek ise; sıkıntıya ve işlerin duraklamasına delalet eder. Mercimek unundan ekmek yiyen hüzün çeker ve fakir düşer. 

Etiketler
  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER YAŞAM Haberleri
 1. Sörloth'un kabusu sü.. Sörloth'un kabusu sürüyor! Bu sefer de penaltı kaçırdı

  Bu köye Kovid-19 girmedi! Bu köye Kovid-19 girmedi!

  Abdurrahim Albayrak: Diagne artık 1.. Abdurrahim Albayrak: Diagne artık 15 milyon euro

  Levent Numanoğlu: Oğlum kü&cce.. Levent Numanoğlu: Oğlum küçükken Galatasaraylıydı

  Adıyaman'da bir köy karan.. Adıyaman'da bir köy karantinaya alındı

  Juventus deplasmanda Benevento'.. Juventus deplasmanda Benevento'yu yenemedi

  Kırıkkale'de feci kaza: Kamyon.. Kırıkkale'de feci kaza: Kamyonetin çarptığı sürücü ölümden döndü

  Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 8 .. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 8 bin öğrenci alınacak

  Almanya'da Türk ailenin e.. Almanya'da Türk ailenin evini ırkçıların kundakladığı ortaya çıktı

  TBMM Başkanı Şentop, İskeçe .. TBMM Başkanı Şentop, İskeçe Müftüsü'ne yapılan saldırıyı kınadı

  Katar'dan Gazze'ye oksije.. Katar'dan Gazze'ye oksijen tüpü yardımı

  Karabağ, 27 yıl sonra Ağdam'a .. Karabağ, 27 yıl sonra Ağdam'a ayak bastı!

  Roma tesislerinde İkinci Dünya.. Roma tesislerinde İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bombalar bulundu!

  Ülkeyi yasan boğan olay: K&oum.. Ülkeyi yasan boğan olay: Köyü basıp 44 çiftçiyi katlettiler

  Feghouli: Haydi hocam, Taylan hazır.. Feghouli: Haydi hocam, Taylan hazır

  Türkiye, İranlı bilim adamı Fa.. Türkiye, İranlı bilim adamı Fahrizade'nin öldürülmesini kınadı

  Güney Afrika Cumhuriyeti'.. Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Kovid-19 vaka sayısı 785 bini geçti

 1. Gökdelen büyüklü.. Gökdelen büyüklüğündeki asteroit Dünya'nın yakınından geçecek

  Snapchat kullanıcılarına günl&.. Snapchat kullanıcılarına günlük 1 milyon dolar dağıtacak

  Dijital değişime ayak uyduramayan k.. Dijital değişime ayak uyduramayan kurumlar kaybolacak

  Huawei Mate 40 Pro Türkiye sat.. Huawei Mate 40 Pro Türkiye satış fiyatı açıklandı

  Dünyanın En Etkili Bilim İnsan.. Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları bir Türk

  Samsung giriş seviyesi için .. Samsung giriş seviyesi için iki model duyurdu

  Esed rejimi af ilan ettiği Dera.. Esed rejimi af ilan ettiği Dera'da 98 kişiyi işkenceyle öldürdü

  Facebook 2020'de servet dağıtt.. Facebook 2020'de servet dağıttı

  Siber güvenlik ödüll.. Siber güvenlik ödülleri sahiplerini buldu

  2021'in bilgisayarları şimdide.. 2021'in bilgisayarları şimdiden piyasaya çıktı

  Klavye şampiyonasında Türk tak.. Klavye şampiyonasında Türk takımı şampiyon oldu

  OPPO A53 5G'nin fiyatı ve &oum.. OPPO A53 5G'nin fiyatı ve özellikleri belli oldu

  iPhone 13 için çarpıc.. iPhone 13 için çarpıcı iddia

  Gökhan Yücel: 'Siber.. Gökhan Yücel: 'Siber Vatan' Türkiye'nin ulusal güvenlik meselesidir

  CHP'li Sirmen’e 13 milyo.. CHP'li Sirmen’e 13 milyon 658 bin lira ceza

  Instagram'ın açığını bu.. Instagram'ın açığını bulan gençlere komik ödül teklifi

  Hikayeler özelliği şimdi de Sp.. Hikayeler özelliği şimdi de Spotify'da

 1. Deprem sonrası ücretsiz konuşm.. Deprem sonrası ücretsiz konuşma ve internet hizmeti

  Kritik teknolojiler için �.. Kritik teknolojiler için 'uzman' ve 'altyapı' seferberliği

  WhatsApp başta olmak üzere soh.. WhatsApp başta olmak üzere sohbet uygulamaları tehlike saçıyor

  YouTube 10 yıllık geleneğe son verd.. YouTube 10 yıllık geleneğe son verdi

  Amiral gemilerine güç v.. Amiral gemilerine güç verecek MediaTek Dimensity 700 tanıtıldı

  Samsung Exynos 1080 rakiplerine g&o.. Samsung Exynos 1080 rakiplerine göz dağı veriyor

  iPhone 12 Pro kamerası Çinli.. iPhone 12 Pro kamerası Çinli rakiplerine yenik düştü

  7/24 EFT geliyor! 7/24 EFT geliyor!

  Yüzbinlerce Facebook şifresini.. Yüzbinlerce Facebook şifresini çalan korsanlar kasayı kilitlemeyi unuttu

  Çamlıca Kulesi yayın kalites.. Çamlıca Kulesi yayın kalitesini ve manzarayı iyileştirdi

  Samsung yöneticisi sıra dışı b.. Samsung yöneticisi sıra dışı bir cihazla fotoğraflandı

  100 milyon indirilen uygulama tehli.. 100 milyon indirilen uygulama tehlike saçıyor

  Bilgisayar oyunlarının iyi hissetti.. Bilgisayar oyunlarının iyi hissettirdiği ortaya çıktı

  Erciyes Üniversitesi, 5 buluşu.. Erciyes Üniversitesi, 5 buluşun patentini üretici firmalara lisanslayarak ticarileştirdi

  WhatsApp'ın yeni özelliği.. WhatsApp'ın yeni özelliği beta sürümde ortaya çıktı

  Oda sıcaklığında elmas üretild.. Oda sıcaklığında elmas üretildi

  Türkiye nüfusunun yarısın.. Türkiye nüfusunun yarısından fazlası akıllı telefon kullanıyor

HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
 • YUKARI