MECLİSTE KEFİYE TAKIP FİLİSTİN BAYRAĞI AÇILDI

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISINDA KEFİYE TAKIP FİLİSTİN BAYRAĞI AÇAN CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALAGÖZ ALKIŞLARLA KARŞILANDI
 Tarih: 06-06-2024 17:42:36
MECLİSTE KEFİYE TAKIP FİLİSTİN BAYRAĞI AÇILDI

Çekmeköy Belediyesi Meclis toplantısı sırasında konuşma yapan CHP Grup Başkanvekili Gülali Alagöz’ün kefiye takıp Filistin bayrağı açması alkışlarla karşılandı. AK Parti Grup Başkanvekili Fatih Sırmacı’nın da destek olduğu eylem büyük takdir topladı.

Çekmeköy Belediyesi Haziran ayı meclisi yapılan 2 oturumla tamamlandı.  Haziran meclisinin 2. oturumuna CHP Grup Başkanvekili Gülali Alagöz’ün yaptığı eylem damga vurdu.  Meclis konuşması sırasında “Kurban Bayramı öncesinde akan kan dursun” diyerek, meclis kürsüsüne Filistin Bayrağı asıp boynuna kefiye takarak meclisteki AK Parti ve MHP’ li grup başkan vekillerini de kürsüye davet etti. Gülali Alagöz’ün bu eylemini, tüm meclis üyeleri ve katılımcılar alkışlarla takdir etti.

NE AMERİKA NE RUSYA YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE

Meclis kürsüsünden ‘Zulme Dur’ diyen CHP Grup Başkanvekili Alagöz, “Kurban Bayramı öncesinde dileğimiz akan kanın bir an önce durmasıdır. Bizler de hep birlikte bu kürsüden emperyalizme karşı çıkan tüm dostlarımızla birlikte ‘Ne Amerika Ne Rusya, Tam Bağımsız Türkiye’ diyoruz. AK Parti Grup Başkanvekili ve Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekillerimizi de bu zulme hep birlikte dur demek için kürsüye davet ediyorum” dedi.

Daveti üzerine kürsüye giden AK Parti Grup Başkanvekili Fatih Sırmacı, Gülali Alagöz’e göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür ederek  Dünyanın neresinde olursa olsun bir mezalim varsa bunu en yüksek perdeden dile getirmek hepimizin görevi. Filistin'de İsrail'in yapmış olduğu vahşete karşı edilecek her kelamın söylenecek her sözün çok önemli ve değerli olduğunu düşünüyoruz. Bu minvalde grup başkanvekilimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MHP grubu adına konuşan Cenap Yağmur da“ Filistin davası hepimizin davası. İnşallah bayramdan önce bu kan  durur” dedi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI