Hilmi Daşdemir: Kıbrıs'ın kritik seçimleri nasıl kazanıldı?

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, KKTC'de Ersin Tatar'ın yüzde 51,79 oy oranı ile Mustafa Akıncı'ya galip gelmesinin arka planına dair çarpıcı bir yazı kaleme aldı.
 Tarih: 25-10-2020 01:00:00
Hilmi Daşdemir: Kıbrıs'ın kritik seçimleri nasıl kazanıldı?

KKTC'nin Ana Vatan'dan kopmasının dahi gündeme getirten tarihi seçimlerde Mustafa Akıncı'ya karşı Türkiye sevdalısı Ersin Tatar'ın yüzde 51.74 ile galip gelmesi büyük sevinç yaşattı. 

EN BÜYÜK PAY CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN 

Kritik seçimde en büyük payın Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ifade eden Hilmi Daşdemir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın Kapalı Maraş ve Su Projesi gibi bir çok projenin takipçisi olması ve 283 köy gezen Ahmet Erbaş'ın da büyük katkılarının bulunduğunu yazdı.

İşte Daşdemir'in Star Gazetesi'nde yer alan "Kıbrıs'ın kritik seçimleri nasıl kazanıldı?" başlıklı yazısı:

Tatar'ın seçimi kazanmasında en büyük pay Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlı duruşudur. Ayrıca Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın Kapalı Maraş, Su Projesi gibi projelerin takipçisi olması önemli bir etkendir. Diğer taraftan Kıbrıs'ta birçok alanda faaliyet gösteren Ahmet Erbaş'ın yürüttüğü bir çalışma vardı ki bu da oldukça etkili oldu. Erbaş tam 283 köy gezdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda UBP’nin adayı Ersin Tatar yüzde 51,79 oy oranı ile Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yerine Cumhurbaşkanı seçildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Toplumu, 1974 öncesi yaşadığı kitlesel tecavüz ve katliamlara karşı Dr. Fazıl Küçük liderliğinde Halkın Sesi üzerinden milli bir duruş oluşturdu. Daha sonra bu süreç Rumların yaptığı katliamlara karşı Kıbrıslı mücahitleri örgütledi. Siyasal bir harekete dönüştü. Sonrasında da bu harekete muhalif yapılar çıkarıldı. Ayrışma ve kırılmalar yaşandı. Kıbrıs Türk Halkının çıkarları için çaba gösterenler olduğu gibi farklı ilişkiler içerisinde olanlar, Türkiye ile olumlu işbirliği geliştirmek yerine Türkiye’yi yok sayma çabasında olanlar oldu. Bunların son örneği de bir önceki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı idi.

Mustafa Akıncı, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Halkı aleyhine oluşturulan politikaların odak noktası oldu. Türkiye olmadan bir Kıbrıs oluşturulmaya çalışıldı. Akıncı, beş yıllık Cumhurbaşkanlığı döneminde Kıbrıs Sorunu, ekonomik problemler gibi konularda dikkat çekecek bir icraatta bulunmadı. Zaten kendisi de 2015 seçimlerinde 11 yıl kaldığı ABD’den yeni gelmiş ve hemen Cumhurbaşkanı adayı olmuştu. Belki sizin de aklınıza hemen Libya’daki darbeci Hafter gelmiştir. Hafter, hangi istihbarat örgütleri ile ABD’de işbirliği içerisinde ise Akınca da onlarla irtibatta olabilir.

Kıbrıs’ta her seçim öncesinde geleneksel bir konvoy düzenleniyor ve bu konvoyda daha öncekilerde kullanılan Türk Bayrağı kullanılmıyor. Kıbrıs, Türkiye ile ‘etle tırnak’ gibi olan bir yer. Böyle iken birileri özellikle Türkiye düşmanlığı oluşturma çabası içerisinde, ama mesele o kadar basit değil.

SAVAŞTIK VE KAZANDIK

Bir de seçimlere müdahale meselesi var. Bu konuda Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ‘’Ben bir kaleyi yıktım. Arkasında bazı güçler vardı. Bunu bilmeyen yok. Bu güçlere karşı savaştık ve kazandık. Ben Türkiye’nin adamı olmakla gurur duyarım. Ben Türk oğlu Türk’üm.’’ diyerek müdahale meselesi ile ilgili Türkiye’nin seçimlere müdahale etmediğini söyleyerek; ‘’Bu haksız bir eleştiridir, Kıbrıs Türk Halkı sandığa gitti ve oyunu kullandı. Emperyalist güçler burada çok uğraştılar. Son iki ay içerisinde binin üzerinde yabancı diplomat Güney’den KKTC’ye geçti. Bizler vefalı insanlarız, Türkiye’ye gönülden bağlıyız. Bu böyle devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Kıbrıs oldukça stratejik öneme haiz bir ülke, bir Türk toprağıdır. Hiç kimse Türkiye’nin Kıbrıs’ı gözden çıkarmasını ya da birilerinin üssü haline gelmesine seyirci kalmasını beklememelidir. Nitekim öyle de yapıldı. Bu konuda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’ın, Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında bu konuda yaptıkları açıklamaya da bakacak olursak, Türkiye’nin her yıl KKTC ile bir protokol yaptığını ve KKTC için her yıl bir bütçe ayırdığını, sosyal anlamdakiler de olmak üzere bunun her yıl devam ettiğini belirterek “Seçim vardı seçim yoktu seçim olacaktı bunlar Türkiye’nin gündemi değildir. ‘Türkiye karışıyor’ denen olay da bu yapıdır.” diyerek “Karışmanın nereden geldiğini söyleyeyim. Uzaktan yakından KKTC’yi, Kıbrıs Türkü’nü tanımayan AB, seçim döneminde Kuzey Kıbrıs’a ekonomik yardım çıkarıyor. Nereye geliyor bu yardımlar? ‘Sivil toplum örgütü üzerinden bu yardımı yaparım’ diyor. Sivil toplum örgütü üyeleri kim? Tamamen seçimi etkilemeye dönük kendi kurdukları Pompeo’yu gördünüz. Öncesinde Kıbrıs’a geldi mi? Ne zaman geldi o? O da karışmıyor. BM Genel Sekreteri Guterres Kıbrıs ile düzenli görüşmeler yapılır, yıllık değerlendirme toplantıları yapılır. Geneldeki teamül şudur: Seçim varsa, tam seçimlerden bir hafta öncesine geliyor, bu genelde ertelenir. Seçilecek cumhurbaşkanı her kim ise aynı cumhurbaşkanı da seçilebilir, daha güçlü biçimde temsilini yapar. Çünkü öncesi, seçime karışmaktır.

DOLAYLI MÜDAHALE

Türkiye olarak dışişleri üzerinden ısrarla üzerine gitmemize rağmen, seçimden önce defalarca açıklama yapılmıştır. Bu, dolaylı seçime karışmak değil de nedir? Fransa temsilcisi bakıyorsunuz, Kıbrıs’ta ve Türk tarafı karşılıyor. Şimdiki seçilmiş değil de önceki “karışılıyor’’ diyen Cumhurbaşkanı’nı ziyaret ediyor. Eğer ki seçime ‘’karışılıyor’’ diye feveran olacaksa bunlara bakmak gerekir. BM’ye, AB’ye bunun içinde Fransa ne yazık ki gene başı çeken gruplardan.’’

Sayın Tatar ve Sayın Fuat Oktay’ın açıklamaları da gösteriyor ki egemen güçler, emperyalistler Kıbrıs için seferber olmuş durumdalar. Ne yazık ki Kıbrıs’ta geçmişte çok mühim makamlarda olan siyasetçiler, muteber ailelerin çocuklarından tabiri caiz ise üzerine ‘satılık’ ibaresi yapıştırmışcasına bir takım pazarlıklar içerisinde olanlar oldu. Bunlar çeşitli menfaatler karşılığında Kıbrıs Türkü’nün davasını sattılar. Sadece onlar değil kendilerinin ne kadar milliyetçi olduğunu her fırsatta savunan araştırmacılar da kendilerini yırtarcasına karşı taraf için algı oluşturma yarışına girdiler. Ama bu dava artık ‘hor’, ‘öksüz’ ve ‘garip’ değil. Bu dava ‘büyük!’.

DEMOKRASI DESTANI

Artık, Türk Milleti kabuklarını kırıyor. Dünyanın dört bir yanında destanlar yazıyor. Kıbrıs Türk Halkı da 11 Ekim tarihinde bir destan yazdı. Bu destan demokrasi destanı idi. Bu destan Kıbrıs Türk Halkının varlık ve yokluk destanı idi. Kıbrıs Türkü ‘’Biz varız ve gitmiyoruz. Buradayız!’’ diye adeta haykırdı. Tüm dünya egemenlerine ve emperyalistlere. Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon ve doğalgaz rezervleri odağımızın tekrar Kıbrıs olmasına sebep oldu. Batılı emperyalistler ‘federasyon’ yapısı ile adeta Kıbrıs Türk toplumunu yok etmek istemektedirler. Buna da ne Kıbrıs Türk Mücahitleri ne de Türkiye Cumhuriyeti izin veremezdi. Üstelik geçmişte Annan Planı gibi birçok meselede ‘çözümün tarafı’ olma yönünde Türkiye Kuzey Kıbrıs ile birlikte adım atmış ancak karşı taraf her şeyi isteyen uzlaşmaz bir tavır takınmıştı.

Peki, nasıl yakalandı bu seçim başarısı? Üstelik son altı seçimdir Türkiye orada bir seçim başarısı elde edememiş, kimi destekledi ise o aday seçimi kaybetmişti. Şüphesiz bunda en büyük pay Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlı duruşudur. Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Kapalı Maraş, Su Projesi gibi projelerinin takipçisi olmaları etkin bir şekilde süreçlere dâhil olmasıdır. Diğer taraftan Kıbrıs’ta birçok alanda faaliyet gösteren Ahmet Erbaş’ın özellikle 1974 sonrası adaya yerleşenler üzerinden yürüttüğü bir çalışma vardı ki bu da oldukça etkili oldu. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin görevlendirmesi ile Ahmet Erbaş tam 283 köy gezdi. Nitekim ikinci tura katılımı en çok artanlar UBP seçmeni ve 1974 sonrası adaya yerleşenler olmuştu.

İLETİŞİM STATEJİSİ

Ayrıca ilk defa bu seçimde Yeniden Doğuş Partisi kilit bir rol üstlendi. Erhan Arıklı siyaseti bir tarafa bırakarak Kıbrıs Türkü’nün geleceği adına Ersin Tatar’ı destekledi. Bir önceki Açık Görüş yazımın başlığı ‘’Kıbrıs’ın Kader Seçimleri’’ idi. Gerçekten de Kıbrıs’ın, Kıbrıs Türkü’nün kaderi oylandı. Federasyon yanlılarına karşı ‘bağımsızlık’ taraftarları kazandı.

Bu seçim aynı zamanda bir iletişim stratejisi başarısıdır. “Geleceğe Yürüyoruz” sloganı ile Ersin Tatar’ın kampanyasını yürüten Mehmet Kaya’nın adadaki “Afrikalılara” ve cümle Türk ve Türkiye düşmanlarına karşı kazandığı bir başarıdır. Hepsini tebrik ediyorum... Kıbrıs’la, Azerbaycan ve Libya ile Türkiye emperyalizm karşı güçlü bir Türkiye inşa ediyor.

Etiketler
  Kaynak: haber7.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER DÜNYA Haberleri
 1. Marsilya'ya darbe üst&uum.. Marsilya'ya darbe üstüne darbe!

  Yunanistan'ın ölüme .. Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 27 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Facebook'a 6 milyon dolarlık c.. Facebook'a 6 milyon dolarlık ceza

  Çaykur Rizespor tur biletini.. Çaykur Rizespor tur biletini 6 golle aldı

  Fransa’da son bir günde .. Fransa’da son bir günde Covid-19'dan 384 can kaybı daha

  Dolmuş sorduğu kişiyi hastanelik et.. Dolmuş sorduğu kişiyi hastanelik etti!

  Trump, Michael Flynn için af.. Trump, Michael Flynn için af kararı çıkardı

  93 yaşında hastaneye bile yatmadan .. 93 yaşında hastaneye bile yatmadan koronavirüsü yendi!

  İçişleri'nden 81 ile ye.. İçişleri'nden 81 ile yeni korona genelgesi! İşte tüm detaylar...

  Bilgisayar mühendisi namaz kıl.. Bilgisayar mühendisi namaz kılmayı öğreten 'akıllı seccade' tasarladı

  Cüneyt Çakır yönet.. Cüneyt Çakır yönetti Gladbach coştu!

  Ajax, Midtjylland'ı 3 golle ge.. Ajax, Midtjylland'ı 3 golle geçti

  KKTC'de son 24 saatte 6 Covid-.. KKTC'de son 24 saatte 6 Covid-19 vakası görüldü!

  Antalyaspor evinde zorlanmadan turl.. Antalyaspor evinde zorlanmadan turladı

  Kaftancıoğlu 'Yalancı' de.. Kaftancıoğlu 'Yalancı' dedi! Akıllara Kemal Kılıçdaroğlu geldi

  Bandırma'da korkutan yangın Bandırma'da korkutan yangın

  Maradona'nın vefatı yasa boğdu.. Maradona'nın vefatı yasa boğdu

 1. Çinli teknoloji devi Tü.. Çinli teknoloji devi Türkiye’de yatırımlarını büyütüyor

  Poco M3 büyük kamera kuru.. Poco M3 büyük kamera kurulumuyla dikkatleri çekti

  Snapdragon 875 işlemcili amiral gem.. Snapdragon 875 işlemcili amiral gemileri için tarih belli oldu

  5G önümüzdeki yıl ku.. 5G önümüzdeki yıl kullanıma sunulacak

  Azerbaycan ordusu 'Ermeni tari.. Azerbaycan ordusu 'Ermeni tarihi' üreten bir atölye keşfetti

  Samanyolu'nun derinliklerinde .. Samanyolu'nun derinliklerinde gizlenmiş 'fosil galaksi' keşfedildi

  Snapchat kullanıcılarına günl&.. Snapchat kullanıcılarına günlük 1 milyon dolar dağıtacak

  Huawei Mate 40 Pro Türkiye sat.. Huawei Mate 40 Pro Türkiye satış fiyatı açıklandı

  Johnson&Johnson'a asbestli.. Johnson&Johnson'a asbestli pudra tazminatı!

  Gökdelen büyüklü.. Gökdelen büyüklüğündeki asteroit Dünya'nın yakınından geçecek

  Dijital değişime ayak uyduramayan k.. Dijital değişime ayak uyduramayan kurumlar kaybolacak

  Dünyanın En Etkili Bilim İnsan.. Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları bir Türk

  Erdoğan ilk defa KKTC ziyaretinde d.. Erdoğan ilk defa KKTC ziyaretinde dile getirdi: 2025 yılında gaz akışı olabilir

  En uygun fiyatlı 5G destekli akıllı.. En uygun fiyatlı 5G destekli akıllı telefon: Realme 7 5G

  Samsung giriş seviyesi için .. Samsung giriş seviyesi için iki model duyurdu

  Esed rejimi af ilan ettiği Dera.. Esed rejimi af ilan ettiği Dera'da 98 kişiyi işkenceyle öldürdü

  Facebook 2020'de servet dağıtt.. Facebook 2020'de servet dağıttı

 1. Vestel Android TV görüc&u.. Vestel Android TV görücüye çıktı

  Deprem sonrası ücretsiz konuşm.. Deprem sonrası ücretsiz konuşma ve internet hizmeti

  Kritik teknolojiler için �.. Kritik teknolojiler için 'uzman' ve 'altyapı' seferberliği

  E-Devlet üzerinden abonelikler.. E-Devlet üzerinden abonelikler nasıl iptal edilir?

  WhatsApp başta olmak üzere soh.. WhatsApp başta olmak üzere sohbet uygulamaları tehlike saçıyor

  YouTube 10 yıllık geleneğe son verd.. YouTube 10 yıllık geleneğe son verdi

  Amiral gemilerine güç v.. Amiral gemilerine güç verecek MediaTek Dimensity 700 tanıtıldı

  Samsung Exynos 1080 rakiplerine g&o.. Samsung Exynos 1080 rakiplerine göz dağı veriyor

  iPhone 12 Pro kamerası Çinli.. iPhone 12 Pro kamerası Çinli rakiplerine yenik düştü

  7/24 EFT geliyor! 7/24 EFT geliyor!

  Yüzbinlerce Facebook şifresini.. Yüzbinlerce Facebook şifresini çalan korsanlar kasayı kilitlemeyi unuttu

  Samsung yöneticisi sıra dışı b.. Samsung yöneticisi sıra dışı bir cihazla fotoğraflandı

  Çamlıca Kulesi yayın kalites.. Çamlıca Kulesi yayın kalitesini ve manzarayı iyileştirdi

  100 milyon indirilen uygulama tehli.. 100 milyon indirilen uygulama tehlike saçıyor

  Bilgisayar oyunlarının iyi hissetti.. Bilgisayar oyunlarının iyi hissettirdiği ortaya çıktı

  Erciyes Üniversitesi, 5 buluşu.. Erciyes Üniversitesi, 5 buluşun patentini üretici firmalara lisanslayarak ticarileştirdi

  WhatsApp'ın yeni özelliği.. WhatsApp'ın yeni özelliği beta sürümde ortaya çıktı

PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Alanyaspor 8 6 0 2 18 3 20 +15
2 Fenerbahçe 9 6 1 2 17 9 20 +8
3 Galatasaray 9 5 2 2 12 7 17 +5
4 Gaziantep FK 9 3 1 5 13 11 14 +2
5 Fatih Karagümrük 9 3 2 4 17 11 13 +6
6 Başakşehir FK 9 4 4 1 13 12 13 +1
7 Beşiktaş 8 4 3 1 13 14 13 -1
8 Konyaspor 8 3 2 3 10 6 12 +4
9 Çaykur Rizespor 8 3 2 3 12 10 12 +2
10 Kasımpaşa 9 3 3 3 11 10 12 +1
11 Hatayspor 7 3 1 3 7 9 12 -2
12 Göztepe 8 2 1 5 14 9 11 +5
13 Yeni Malatyaspor 8 3 3 2 8 10 11 -2
14 Sivasspor 8 2 3 3 8 10 9 -2
15 Trabzonspor 9 2 4 3 11 15 9 -4
16 Antalyaspor 9 2 4 3 9 14 9 -5
17 BB Erzurumspor 8 2 4 2 9 13 8 -4
18 Kayserispor 8 2 5 1 5 11 7 -6
19 Gençlerbirliği 8 1 5 2 6 14 5 -8
20 Denizlispor 8 1 5 2 5 13 5 -8
21 MKE Ankaragücü 7 0 5 2 7 14 2 -7
Takım O G M B A Y P AV
1 Altınordu 10 6 2 2 15 11 20 +4
2 Adana Demirspor 9 5 1 3 19 8 18 +11
3 Ankara Keçiörengücü 10 5 2 3 17 9 18 +8
4 Tuzlaspor 9 5 1 3 17 14 18 +3
5 İstanbulspor 9 5 2 2 16 8 17 +8
6 Samsunspor 10 4 1 5 13 9 17 +4
7 Giresunspor 9 4 2 3 12 11 15 +1
8 Bursaspor 10 4 4 2 18 16 14 +2
9 Balıkesirspor 10 4 4 2 12 14 14 -2
10 Altay 8 4 3 1 13 8 13 +5
11 Akhisarspor 10 3 3 4 9 13 13 -4
12 Adanaspor 9 3 3 3 13 10 12 +3
13 Ümraniyespor 10 2 4 4 11 17 10 -6
14 Bandırmaspor 10 2 6 2 12 14 8 -2
15 Boluspor 10 1 5 4 10 14 7 -4
16 Menemenspor 8 1 4 3 7 13 6 -6
17 Ankaraspor 9 1 6 2 5 15 5 -10
18 Eskişehirspor 10 0 6 4 5 20 1 -15
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 11 9 1 1 28 8 28 +20
2 Turgutluspor 11 8 3 0 13 12 24 +1
3 Van Spor 11 6 2 3 15 9 21 +6
4 Serik Belediyespor 11 5 2 4 16 10 19 +6
5 Sakaryaspor 11 5 2 4 16 13 19 +3
6 Kırklarelispor 10 4 2 4 9 3 16 +6
7 Etimesgut Belediyespor 11 4 3 4 10 7 16 +3
8 Karacabey Belediyespor 11 4 4 3 15 12 15 +3
9 Kırşehir Belediyespor 10 4 3 3 9 8 15 +1
10 1922 Konyaspor 11 4 5 2 15 8 14 +7
11 Bodrumspor 11 3 5 3 19 17 12 +2
12 Tarsus İdman Yurdu 10 3 4 3 16 16 12 0
13 Kastamonuspor 11 3 5 3 12 18 12 -6
14 Sivas Belediyespor 10 2 3 5 15 15 11 0
15 Mamak FK 10 3 5 2 8 16 11 -8
16 Pendikspor 10 3 6 1 14 15 10 -1
17 Elazığspor 11 4 6 1 14 18 10 -4
18 Pazarspor 8 3 4 1 12 17 10 -5
19 Bayburt Özel İdare Spor 8 3 5 0 6 10 9 -4
20 Kardemir Karabükspor 11 0 10 1 3 33 2 -30
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 10 8 1 1 12 3 25 +9
2 1928 Bucaspor 10 7 2 1 21 8 22 +13
3 Arnavutköy Belediye 9 5 2 2 10 7 17 +3
4 Fatsa Belediyespor 10 5 3 2 10 8 17 +2
5 Edirnespor 10 5 4 1 15 13 16 +2
6 Artvin Hopaspor 10 5 4 1 17 18 16 -1
7 Ofspor 9 4 2 3 14 12 15 +2
8 Yeşilyurt Belediyespor 10 4 4 2 13 9 14 +4
9 Belediye Derincespor 10 3 2 5 10 8 14 +2
10 Çankaya FK 8 4 4 0 8 8 12 0
11 Nevşehir Belediyespor 10 3 5 2 8 11 11 -3
12 Payasspor 10 2 5 3 12 14 9 -2
13 Kızılcabölükspor 10 2 5 3 11 15 9 -4
14 1877 Alemdağspor 10 2 5 3 10 18 9 -8
15 Antalya Kemerspor 10 1 5 4 9 15 7 -6
16 Manisaspor 10 0 7 3 5 18 3 -13
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/11/2020 MKE Ankaragücü vs Trabzonspor
 28/11/2020 Gaziantep FK vs Yeni Malatyaspor
 28/11/2020 Başakşehir FK vs Denizlispor
 28/11/2020 Çaykur Rizespor vs Galatasaray
 29/11/2020 BB Erzurumspor vs Antalyaspor
 29/11/2020 Alanyaspor vs Konyaspor
 29/11/2020 Kasımpaşa vs Gençlerbirliği
 29/11/2020 Fenerbahçe vs Beşiktaş
 30/11/2020 Kayserispor vs Fatih Karagümrük
 30/11/2020 Sivasspor vs Göztepe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/11/2020 Ümraniyespor vs Menemenspor
 28/11/2020 Akhisarspor vs Ankaraspor
 28/11/2020 İstanbulspor vs Giresunspor
 28/11/2020 Altay vs Bursaspor
 29/11/2020 Ankara Keçiörengücü vs Adana Demirspor
 29/11/2020 Bandırmaspor vs Balıkesirspor
 29/11/2020 Eskişehirspor vs Altınordu
 29/11/2020 Samsunspor vs Tuzlaspor
 30/11/2020 Adanaspor vs Boluspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 29/11/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs Van Spor
 29/11/2020 Elazığspor vs Pazarspor
 29/11/2020 Etimesgut Belediyespor vs 1922 Konyaspor
 29/11/2020 Kardemir Karabükspor vs Tarsus İdman Yurdu
 29/11/2020 Kırşehir Belediyespor vs Bodrumspor
 29/11/2020 Mamak FK vs Karacabey Belediyespor
 29/11/2020 Pendikspor vs Sakaryaspor
 29/11/2020 Serik Belediyespor vs Kırklarelispor
 29/11/2020 Sivas Belediyespor vs Kastamonuspor
 29/11/2020 Turgutluspor vs Eyüpspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/11/2020 Ofspor vs Payasspor
 28/11/2020 Yeşilyurt Belediyespor vs 1928 Bucaspor
 28/11/2020 Antalya Kemerspor vs Diyarbekirspor
 28/11/2020 Çankaya FK vs Manisaspor
 28/11/2020 Edirnespor vs Belediye Derincespor
 28/11/2020 Fatsa Belediyespor vs Arnavutköy Belediye
 28/11/2020 Kızılcabölükspor vs 1877 Alemdağspor
 28/11/2020 Nevşehir Belediyespor vs Artvin Hopaspor
 02/12/2020 1928 Bucaspor - Çankaya FK 1928 Bucaspor ligde evindeki son 5 maçını kazandı  1928 Bucaspor kazanır
 02/12/2020 Diyarbekirspor - Ofspor Diyarbekirspor ligdeki son 8 maçında hiç kaybetmedi  Diyarbekirspor yenilmez
 02/12/2020 Manisaspor - Fatsa Belediyespor Manisaspor ligdeki son 10 maçında hiç kazanamadı  Fatsa Belediyespor yenilmez
 02/12/2020 Artvin Hopaspor - Kızılcabölükspor Kızılcabölükspor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Artvin Hopaspor yenilmez
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
 • YUKARI