DENES KURSLARINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Çekmeköylü gençler Deneysel Eğitim Sistemi (DENES) projesi ile geleceğe hazırlanıyorlar.
 Tarih: 01-01-2023 16:07:45   Güncelleme: 14-01-2023 16:09:45
DENES KURSLARINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Çekmeköylü gençlerin eğitimlerine, ilgi alanları ve yeteneklerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan DENES (Deneysel Eğitim Sistemi) projesi ile binlerce genç her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli alanlarda eğitimler alıyorlar.

Bu proje kapsamında çeşitli yaş grubundaki öğrencilere Hobi Kulüpleri’nde;  Ahşap ve Epoksi ile Drama, Deneyimsel Öğrenme Atölyeleri’nde; Bilişsel Becerileri geliştirme, Türkçe / Edebiyat Paragraf Okur Yazarlık, Sayısal Okur Yazarlık ve  İngilizce Okumaları Dersleri,  Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde;  Kodlama ve Robotik Yazılım Geliştirme, Kültür Sanat Atölyes’nde; Şiir ve Edebiyat, sinema ve sosyal medya eğitimleri veriliyor.

 Böylece öğrenciler ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre tercih ettikleri atölye ve kulüplerde deneyerek, uygulayarak, yaşayarak öğrenip ve öğrendiklerini hayat pratiğine aktarabiliyorlar. Bu projeyle gençlerin ince ve kaba motor becerilerini geliştirmek, kreatif ürünler tasarlamalarını sağlamak, bilgiyi deneyerek yaparak öğrenmelerini sağlamak ve farklı yeteneklerini keşfetmeleri amaçlanıyor. Şubat 2020’de yüz yüze başlayan eğitimler yaklaşık 3 yıldır aralıksız şekilde devam ediyor.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI