ÇEKMEKÖY’E YENİ KREŞ YAPILACAK

BELEDİYE BAŞKANI ÇERKEZ İLÇEDE YENİ İNŞA EDİLECEK OLAN VE BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANMASI PLANLANAN KREŞ İÇİN PROTOKOL İMZALADI
 Tarih: 21-05-2024 13:22:53
ÇEKMEKÖY’E YENİ KREŞ YAPILACAK

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda Merkez Mahallesi’ne inşa edilecek kreş için protokolü imzaladı.

Orhan Çerkez 31 Mart Yerel Seçimleri’den sonra vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Merkez Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi Engin Sokak 8 numarada 1000 metrekare alana inşa edilecek 100 öğrenci kapasiteli, 8 sınıflı yeni kreş için imzalar atıldı.

Bir yıl içinde tamamlanması planlanan kreş vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek. İmzalanan protokole  kreşin Çekmeköy Belediyesi Gönüllü Hizmet Vakfı Mustafa Saffet Vakfı Çocuk Yuvası “adıyla hizmet vermesi planlanıyor.

HALKIMIZ İSTEDİ BİZ YAPIYORUZ

“Halk İstedi biz yapıyoruz” diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, şunları bildirdi:

“Gerek seçim öncesi gerekse seçimden sonra halkımız eksikleri dile getirdi. Biz de bu eksikleri not alarak ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetlerimize şekil vermeye başladık. Bir hayırseverimizin desteğiyle Merkez Mahallemizde yeni kreşimizin protokolünü imzaladık ve çok kısa bir zaman içinde de temelini atacağız. Komşularımızın içi rahat olsun. İlçemizin ve komşularımızın ihtiyaçlarını biliyoruz. Bu doğrultuda yeni projelere imza atacağız. Çalışan annelerimizin yavrularını güvenle emanet edecekleri yeni kreşler içinde projeler hazırlayıp çalışmalara başlayacağız. Çekmeköy’ümüzde herkesin yüzü gülecek,”

BAŞKAN ÇERKEZ’DEN BAĞIŞÇIYA TEŞEKKÜR

Başkan Çerkez, Türkiye’de gönüllülük kavramını ilk öğreten duayen bir kişi olarak bilinen İnal Aydınoğlu’nun1978 yılından bu yana yaptıklarıyla insanların hayatlarına dokunduğunu kaydeden, sözlerini şöyle sürdürdü:

“10 bini aşkın gönüllüye eğitim verdi. Hayatının her döneminde sevgiyi, sevinci, mutluluğu yaptığı eserlerle gençlere, çocuklara aktaran İnal ağabeyi uzun yıllardır tanıyorum. Kendisiyle Kadıköy’de başlayan ağabey, kardeş ilişkimiz hep sürdü. Kadıköy’de yaptığı eserler ortada. Bu eğitim tesislerinden binlerce evladımız yararlandı.  İnal Aydınoğlu, insanın gönlünü, sevgisini, şefkatini, merhametini, maddi, manevi bütün olanaklarını başka insanlarla paylaşmasının, bu verdiklerinden hiçbir karşılık beklememesinin gönüllülük kavramını oluşturan bir eğitim kahramanıdır benim için.  Gönüllülük kavramının Türk milletinin yapısına çok uygun bir kavramdır. Türk milleti sevgide, şefkatte, merhamette cömert ve aile bütünlüğünün sağlam olan bir millettir. Gençlere gönüllülük duygusunun verilmesi ülkeye büyük yarar getirir. Bütün okullarda gönüllülük dersleri veriyor İnal Ağabey. İnal ağabeyin dediği gibi, bir insan hizmet ettiği insana saygı duymazsa, o insanın beklentilerini karşılamazsa, yakın bir dostluk ilişkisi kuramazsa verilen hizmetin karşı tarafa büyük yarar sağlayamayacaktır. “

ÇEKMEKÖY ARTIK İNAL AĞABEYİN EVİDİR. O BİZİ, BİZ ONU BIRAKMAYIZ

Ömrünü eğitime adayan İnal Aydınoğlu’nun  Ataşehir’de de büyük ve önemli eserler bıraktığını, Topluma Hizmet Uygulamaları projesiyle çok değerli işler yaptığını anlatan Çerkez, şunları aktardı:

“50 yıla yakın süredir hayır işleri, eğitime katkı ve STK’lara verdiği seminerlerle hayatımızın her alanında yer alan İnal ağabey şimdi de Çekmeköy’de. Göreve başladıktan sonra Çekmeköy’de yapacağım projelerle ilgili İnal ağabeye bilgi verdim. Ayrıca, seçim kampanyası döneminde Çekmeköy’de bulunan 21 mahallemizde, her mahalleye kreş yapacağımın sözünü vermiştim. İnal ağabey bana, “Orhan başkanım eğitimin olduğu her şeye varım” diyerek beni kırmadı.  Kendisine ilk kreş projemiz için bilgi verdim. Merkez Mahallemiz’de yapacağımız kreşle ilgili tüm teknik prosedürleri tamamladık. Bugün ilk adımını atıp, protokolü imzalıyoruz. Yaptıklarıyla hayatımıza büyük değer katan İnal ağabeyi Çekmeköy’lü yapacağız. Çekmeköy artık İnal ağabeyin evidir. O bizi, biz onu bırakmayız.”

İBB’NİN İNŞA ETTİĞİ KREŞLERDE DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Çekmeköy’de Hamidiye ve Taşdelen’de inşa çalışmalarına başladığı ve mesafe kat edilen iki yeni kreşinde de çalışmalar devam ediyor. Bu kreşlerin yakın zamanda tamamlanarak vatandaşlara hizmet vermesi planlanıyor.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI