ÇEKMEKÖY’DE KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİNİN TEMELİ ATILDI

TOPLAMDA 979 METREKARE ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK VE 4 KATTAN OLUŞACAK KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİNDE, 8 SINIFTA TOPLAMDA 100 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAK
 Tarih: 27-06-2024 10:24:28
ÇEKMEKÖY’DE KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİNİN TEMELİ ATILDI

Çekmeköy Belediyesi ve bağışcı işbirliğiyle yapılacak olan kreş ve gündüz bakım evinin temel atma töreni, Belediye Başkanı Orhan Çerkez’in katılımı ile gerçekleştirildi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, törende yaptığı konuşmada kreşin ilçeye kazandırılacak son değil ilk kreş olacağını vurgulayarak, kendilerinden talep edilen en önemli isteklerden birinin kreş olduğunu söyledi.

Çerkez, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2019’dan bu yana 39 ilçede bu alanda önemli adımlar attığını ve atmaya devam ettiğini kaydederek, şunları belirtti:

“Biz de Çekmeköy’ün 21 mahallesine kreş yapımı için sizlere söz vermiştik. Bugün bunun ilk adımını atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel günümüzde yanımızda olan tüm Çekmeköylü komşularıma, siyasi parti temsilcilerine, yol arkadaşlarıma ve bağışçımız güzel insan, ağabeyim İnal Aydınoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Bugün büyük bir gururla attığımız kreş projemizin temeli ilk olmayacak tabi. Diğer mahallelerimizde de yer tespitleri yaptıktan sonra bağışçılarımız ve öz kaynaklarımızla Allah’ın izniyle 21 mahallemizin tamamında bu adımı 5 yıl içinde tamamlayacağız. Yine seçim sürecinde dolaştığım mahallelerimizde bir diğer sorun da kalabalık sınıflar konusuydu. Üzülerek müşahede ettim ki, çocuklarımız 45-50 kişilik sınıflarda eğitim görüyor. Bu sorunu da çözmek için arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıp, projeler üretiyoruz.”

İNSANLIK YOLUNDAKİ YÜRÜYÜŞÜN TEMELİ AİLEDİR

Kreşin bağışçısı Gönüllü Hizmet Vakfı Kurucusu İnal Aydınoğlu, Türk milletini Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilmenin önemine vurgu yaparak, şöyle devam etti:

‘‘Belediyelerin, 31 Mart itibari ile Türk Milletini çağdaş ve uygarlık seviyesine ulaştırabilmek için Atatürk’ün yolunda olduğunu gördüm. Bu görevi kendileri almışlar. Bizim çabamız da bu uğurda hizmet eden belediyelere yardım edebilmek. Buradaki çocuk yuvası bir aile yuvası olacak. İnsanlık yolundaki yürüyüşün temeli ailedir. Çocuğu evde anne yetiştirecek baba yetiştirecek sonra buradaki çocuk yuvası çocuğu alıp ona daha iyi bir gelecek verecek. Bizim çabamız hizmettir, başka hiçbir amacımız yok. Hiçbir karşılık beklemeden sadece ve sadece çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmaları için iş birliği yapıyoruz.  Gençlerimiz, çocuklarımız kültürümüzü anlayıp hayata böyle katılmaları çok önemlidir. Bize el uzatan hizmetlerimizde bizi destekleyen çok değerli Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e çok teşekkür ediyoruz.”

Merkez Mahallesi’nde Yunus Emre Caddesi ve Engin Sokak kesişiminde yer alan kreş ve gündüz bakım evinin temel atma törenine, Belediye Başkanı Orhan Çerkez’in yanı sıra , CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Sinan Öztürk Karaca, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hülya Özdemir, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Melda Tanişman Tutan, meclis üyeleri,  kreş ve gündüz bakım evinin bağışçısı İnal Aydınoğlu, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katıldı.

Okul öncesinde çocukların eğitim ihtiyacını karşılayacak, aile ekonomisine destek vermek için çalışan annelere kolaylık sağlayacak kreş ve gündüz bakım evi, toplamda 979 metrekare alan üzerine inşa edilecek. 4 kattan oluşacak kreş ve gündüz bakım evinde, 8 sınıfta toplamda 100 öğrenci eğitim alacak. Çağdaş eğitim standartlarına uygun olarak tasarlanan kreş ve gündüz bakım evi ayrıca uyku odası, yemekhane, idari birimler, iç ve dış oyun alanları ile çocukların eğitime, gelişimine ve güvenliğine önem veren bir yapıya sahip olacak.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI