ÇEKMEKÖY’DE EMEKLİLER LOKALİNİN TEMELİ ATILDI

EMEKLİ VATANDAŞLARIN KEYİFLİ VAKİT GEÇİRMELERİ AMAÇLANARAK 250 METREKARE ALAN ÜZERİNE TASARLANAN EMEKLİLER LOKALİ, 120 VATANDAŞA AYNI ANDA HİZMET VERECEK KAPASİTEDE OLACAK
 Tarih: 27-06-2024 10:31:10
ÇEKMEKÖY’DE EMEKLİLER LOKALİNİN TEMELİ ATILDI

Çekmeköy Belediyesi tarafından yaptırılacak olan kafe ve kitap okuma alanlarıyla emekli vatandaşların keyifli ve kaliteli zaman geçirebileceği Emekliler Lokali’nin temel atma töreni gerçekleştirdi.

Hamidiye Mahallesi’nde bulunan Mecidiye Parkı’nda yer alacak Emekliler Lokali’nin temel atma töreninde konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, şunları söyledi:

“Allah’ın izniyle işgalleri de tek tek tahliye ediyoruz. Geçtiğimiz ay burada yıllardır sağlıksız koşullarda hizmet veren ve işgal edilen ucube barakayı yıktık. Mecidiye Parkı’nda hayata geçireceğimiz Emekli Lokalimiz için de ilk harcı hep birlikte atıyoruz. Daha iyi, daha kaliteli bir hizmet herkesin hakkıdır. Siz değerli komşularım her şeyin en güzeline, en iyisine layıksınız. Burada hiç sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz tüm olanakları sizlere sağlayacağız. Biliyorsunuz; sosyal tesislerimizde çay, su 5 TL. Ayrıca 5 ayrı yiyecek menüsü seçeneği de var. Bu menüleri de çok uygun fiyatlarla burada sunacağız. Bu özel günümüzde yanımızda olan tüm Çekmeköylü komşularıma, siyasi parti temsilcilerine, yol arkadaşlarıma ve bağışçımız Kayabey Kaya’ya şükranlarımı sunuyorum. Daha yaşanabilir bir Çekmeköy için birlikte el ele, omuz omuza vereceğiz. Çocuklarımıza, gençlerimize güzel bir gelecek inşa edeceğiz Çekmeköy’de. Her şey güler yüzlü Çekmeköy için.”

BÖYLE GÜZEL VE HAYIRLI BİR PROJEYE ORTAK OLMAK ÇOK DEĞERLİ

Emekliler Lokali bağışçısı Kayabey Kaya da hizmetlerinden dolayı Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e teşekkür ederek, “Bu güzel günde hep bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim açımızdan böyle güzel ve hayırlı bir projeye ortak olmak çok değerli. Ben yapılan bu hizmetin mahalleye ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Çerkez’in ev sahipliğinde düzenlenen temel atma törenine,  Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin, CHP İl Başkan Yardımcısı Sinan Öztürk Karaca, CHP İl Başkan Yardımcısı Hülya Özdemir, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Melda Tanişman Tutan, Emekliler Lokali Bağışçısı Kayabey Kaya, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Emekli vatandaşların keyifli vakit geçirmeleri amaçlanarak 250 metrekare alan üzerine tasarlanan Emekliler Lokali, açık ve kapalı alanlarıyla 120 vatandaşa aynı anda hizmet verecek kapasitede olacak. Modern ve emeklilerin kullanımına uygun olarak dizayn edilen, kısa süre içerisinde tamamlanması planlanan Emekliler Lokali’nde, teras alanı, mescitler, lavabolar, mutfak, kafeterya, kadın ve erkekler için ayrı okuma odaları ile oturma odaları ve kütüphane bulunacak. Ayrıca lokalde emekli vatandaşlar için özel kültür sanat programları, atölyeler ve danışmanlık hizmetleri verilecek.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI