ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN İLK GÜNDÜZ BAKIMEVİ İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLADI

120 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ YUVAM ÇEKMEKÖY ZÜBEYDE HANIM GÜNDÜZ BAKIMEVİ HİZMETE AÇILIYOR
 Tarih: 02-07-2024 19:42:59
ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN İLK GÜNDÜZ BAKIMEVİ İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLADI

Çekmeköy Belediyesi’nin Merkez Mahallesi’nde inşa ettiği gündüz bakım evi hizmete açılıyor. 120 öğrencinin faydalanabileceği kreşte ön kayıtlar başladı.

Çekmeköy Belediyesi’nin, okul öncesi öğrencileri hayata ve toplumsal yaşama hazırlamak aynı zamanda çalışan annelerin ekonomik özgürlüklerinin desteklenmesi amacıyla yapımını tamamladığı 120 öğrenci kapasiteli Yuvam Çekmeköy Zübeyde Hanım Gündüz Bakımevi hizmete açılıyor. Merkez Mahallesi’nde Ceyhan Caddesi üzerine inşa edilen gündüz bakımevi için ön kayıtlar 1-5 Temmuz tarihleri arasında belediye web sayfasında bulunan ön kayıt formunu doldurarak yapılabilecek. Belirlenen tarihler arasında yapılmayan ön kayıt başvuruları ise yedek başvuru olarak değerlendirilecek.

UZMAN EĞİTİM KADROSU İLE HİZMET VERECEK

3 yaş, 4 yaş ve 5 yaş için üç ayrı kategoride toplamda 5 sınıfın bulunacağı gündüz bakımevinde branşlarında uzman eğitmenler eşliğinde eğitimler verilecek. Öğrencilerin var olan yeteneklerini ortaya çıkartmak, farkındalık sağlamak ve özgüvenlerini geliştirmek amacıyla drama, müzik ve İngilizce eğitimlerinin verilmesi de planlanıyor. Ayrıca gündüz bakımevinde okul rehberliği hizmeti ile çocukların ruhsal olarak daha sağlıklı büyümelerinin sağlanması ve sosyal becerilerin arttırılması için öğretmen veya ailelerin kendilerinin gerekli görmeleri halinde rehberlik danışmanlığı da yapılacak.

AİLELER HUZUR İÇERİSİNDE ÇOCUKLARINI EMANET EDEBİLECEK

Uzman kadrosu ile ailelerin çocuklarını huzur içerisinde teslim edeceği Yuvam Çekmeköy Zübeyde Hanım Gündüz Bakımevi’nde eğitimler 08:30-17:00 saatleri arasında verilecek. Çocukların gelişimine uygun olarak hazırlanan ve gıda mühendisleri tarafından da kontrol edilen kahvaltı, öğlen ve ikindi kahvaltısı olacak şeklinde öğrencilere üç öğün beslenme programı da uygulanacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK

Yuvam Çekmeköy Zübeyde Hanım Gündüz Bakımevi’nde sadece Çekmeköy ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, 01/01/2019-31/12/2021 tarihleri arasında doğmuş 36-66 ay arasında ki çocuklar için ön kayıtları işleme alınabilecek. Ön kayıt tarihlerinin sona ermesi ile noter eşliğinde yapılacak kura sonrası kayıt hakkı doğan çocuklar için aileleri ile iletişime geçilerek kayıt işlemleri gerçekleştirilecek.

Ön kayıt işlemleri; https://www.cekmekoy.bel.tr/bakimevi-basvuru-formu adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI