ÇEKMEKÖY BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISINDA ÖNEMLİ KARARLAR

TOPLANTIDA 5 YENİ MÜDÜRLÜK KURULMASI VE TÜGVA, ENSAR VAKFI VE TÜRKİYE YEŞİLAY CEMİYETİ’NE AİT PROTOKOLLERİN FESİH YETKİLERİNİN BELEDİYE BAŞKANI ORHAN ÇERKEZ’E DEVRİ KARARLARI ALINDI
 Tarih: 10-05-2024 17:08:24
ÇEKMEKÖY BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISINDA ÖNEMLİ KARARLAR

Çekmeköy Belediyesi Meclisi Mayıs ayı  toplantısı 2. oturumla tamamlandı. Mecliste Çekmeköy’lü vatandaşları yakından ilgilendiren önemli kararlar alındı.

Çekmeköy Belediyesi Meclisi Mayıs ayı toplantısı,  Meclis Başkan Vekili Bora Kılıç yönetiminde toplanan iki oturumla tamamlandı. Meclis toplantısında 5 yeni müdürlük kurulması ve TÜGVA, ENSAR Vakfı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’ne ait protokollerin fesih yetkilerinin Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e devri kararları alındı.

Protokolleri Feshetme Yetkisi Başkan Çerkez’e Devredildi

Geçtiğimiz yıllarda 5393 sayılı Belediye kanunu 75 maddesi c bendi doğrultusunda TÜGVA, ENSAR Vakfı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’yle 30.12-2020 tarihli 3 adet protokol 5393 sayılı Belediye kanunu 38 maddesi uyarınca Belediye Başkanı tarafından 4 yıl süreyle akdedilmişti.

Protokoller kapsamında alınan kültür ve sanat, turizm ve tanıtım, gençlik ve spor, sosyal hizmet ve yardım meslek ve beceri kazandırma faaliyetleri Çekmeköy Belediye Başkanlığı bünyesinde yapılması ve başkaca benzer projelerin belediye bünyesinde gerçekleştirilmesi planlandığı için bu protokollerin fesih edilebilmesi yetkisi, Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez’e devredildi.  Başkan Çerkez bu dernek ve vakıflarla yapılan çalışmaları değerlendirdikten sonra iş ve işleyişin kamuya olan faydalarını ele alıp gerekli çalışmaları yapacak.

 HALKIN VE ŞEHRİN İHTİYAÇLARINA DOĞRULTUSUNDA 5 YENİ MÜDÜRLÜK KURULUYOR

Çekmeköy’de sosyal yaşamı kolaylaştırmak ve şehri geleceğe hazırlamak adına alınan kararlardan biri olan 5 yeni müdürlük açılması kararı da meclisten geçirildi. Afet işleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Veterinerlik İşleri Müdürlüğü yakın süreçte Çekmeköylüler’e hizmet verecek.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI