BİNLERCE ÇEKMEKÖYLÜ ZAFER YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU

Cumhuriyet'in ilan edilişinin 100'üncü yılı Çekmeköy'de binlerce vatandaşın katıldığı kortej ile kutlandı. Kutlamalarda konuşma yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, "Gelecek yüzyıl Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzyılı olacak" dedi.
 Tarih: 30-10-2023 17:58:28
BİNLERCE ÇEKMEKÖYLÜ ZAFER YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞTU

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bundan 100 yıl önce ilan ettiği Cumhuriyet’in 100'üncü yıl dönümü Çekmeköy'de binlerce vatandaşın katılımıyla düzenlenen kortej yürüyüşü ile kutlandı. Cumhuriyet'in 100'üncü yaşını kutlamak için ellerinde bayraklarla fener alayına katılan vatandaşlar hep birlikte Cumhuriyet coşkusu yaşadı. Genci, yaşlısı her yaştan vatandaşın katıldığı kutlamada,

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda Çekmeköy Belediyesi’nin 3 yıldır yaptığı titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen  programla dünyaya ilan edilen 100. Yıl Marşı da seslendirildi. Bando takımının da yer aldığı kutlamada havai fişek gösterisi gökyüzünü aydınlattı. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da kutlamalara katılarak vatandaşların coşkusuna ortak oldu.  Kortej yürüyüşünün ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması da dev ekrandan vatandaşlara izletildi.

Gelecek Yüzyıl Türkiye Yüzyılı Olacak

Kutlamada konuşma gerçekleştiren Başkan Ahmet Poyraz, “Bugün gün boyu 100’üncü yıl etkinliklerine imza attık. Bugün burada da yaklaşık bir kilometreyi vatandaşlarımızla beraber yürüdük. Dile kolay, 100 yıl evvel bu Cumhuriyet’i kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarına ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Burada bulunan genç kardeşlerimize de, ikinci yüzyılı  gözleriyle görmeyi Rabb’im nasip etsin diyorum. Gelecek yüzyıl Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzyılı olacak. Bunun için çalışıyoruz. Gençlerimiz bunun için İHA’lar SİHA’lar yapıyor. Dünyaya haykırıyoruz, diyoruz ki ‘Ey dünya, gelecek yüzyıl Türkiye Cumhuriyeti’nin, gençlerinin yüzyılı olacak. Buna hazır ol dünya’ diyoruz.  Bugün nasıl Filistin’de o mazlum Filistin halkını şehit ediyorlarsa hiç kimseyi dinlemeden oraya bombalar yağdırıyorlarsa,  işte bu ikinci yüzyılın gençleri o zalimlere ‘dur’ diyecek, ‘Türkiye Cumhuriyeti burada’ diyecek, ‘biz varız’ diyecek. Sizler diyeceksiniz. Bu zulmün önünü engelleyecek gençlik burada. Bu Cumhuriyet kurulurken şehitlerin kanı var  bu topraklarda, gayret var, mücadele var, çok büyük zorluklar var. Gençler, bize armağan edilen bu Cumhuriyet’i gelecek yüzyıllara taşıyacaklar dedi.”  dedi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI