Arınç bizi PKK'ya ikna etmeye çalışanlara destek verdi! Yazıklar olsun

Bülent Arınç’ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiği yönündeki açıklamaları ve eli kanlı teröristlerin sözcülüğünü yapan Demirtaş'ın kitabın okunması yönündeki ifadeleri tepki çekti. Konuyla ilgili önemli isimler Haber7'ye çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
 Tarih: 24-11-2020 10:40:00   Güncelleme: 24-11-2020 12:00:00
Arınç bizi PKK'ya ikna etmeye çalışanlara destek verdi! Yazıklar olsun

Bülent Arınç'ın talihsiz açıklamalarının yankısı devam ederken AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Yazar Mustafa Şen, Yazar Ahmet Ay ve Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Nuh Albayrak, Haber7'ye çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu

ARINÇ, TÜRKİYE’Yİ PKK’YA İKNA ETMEYE ÇALIŞANLARA DESTEK VERMİŞ OLDU

 

 

Her ülkenin tarihinde, yüzleşilememiş, hesabı görülmemiş acılar vardır elbette. Bu acılar travmalar olarak yaşanır, ta ki gerçek bir yüzleşme yaşanıncaya kadar. Çok uzak tarihten söz etmiyoruz, altı yıl önce bu ülkeye büyük acılar yaşattılar.

PKK’NIN TALİMATINI UYGULADI

PKK, Kobani’yi bahane ederek Kandil’den talimat verdi, Selahattin Demirtaş da bu talimatı reddetmedi, uydu, halka çağrı yaptı, ama sokaklara dökülen halktan ziyade PKK militanları oldu.

Her tarafı yakıp yıktılar. 51 kişi hayatını kaybetti, Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesi korkunç bir yas ve acı yarattı.

Diyarbakır halkı özgürlüğü sever, darbelere hep karşı çıkmıştır. Ama insanları öyle bir provoke ettiler ki, kadınlar, maalesef sanki bir zafer kazanılıyormuş gibi, Yasin Börü ve arkadaşları yavaş yavaş öldürülürken, zılgıt çektiler.

LİVANELİ DE AYNISINI YAPTI

Mardin- Kızıltepe’de akrabalarını ziyarete gelen iki insan sırf sakalları uzun diye, DAİŞ militanı denilerek araçlarının içinde cayır cayır yakıldılar.

Sonra da Zülfü Livaneli, çıktı Huzursuzluk  diye bir roman yazdı. Romanı okuyan herkes sanki Mardin sokaklarında DEAŞ çeteleri dolaşıyor sanır!

Derken  çukur/ hendek eylemleri. 700’e yakın şehit verdik. Siviller çok zarar gördü, 400 bin insan yerinden oldu. Aç susuz kaldı. Doktorlar, hemşireler öldürüldü. Türkiye zırhlı ambulans ithal etti birkaç tane.

Sayın Arınç, bu dönemi en iyi hatırlaması gereken siyaset ve devlet adamlarından biridir hatta en baştadır.

Demirtaş mahallelere kazılan çukurların başına gidip direniş çağrısı yaptı. PKK şiddeti ve terörüne açık destek verdi.

Böyle biri elbette hesap vermek zorunda. Bu bir hukuki süreç, mahkemeden çıkacak karar kamu vicdanını rahatlatır, rahatlatmaz, o ayrı konu. Ama Demirtaş, asıl kamu vicdanında çoktan mahkum olmuş biridir.

Üstelik suçu inkar etmeye devam ediyor. Zaten kolektif suç işleyenler genellikle hep inkara yönelirler, örneği çok. Demirtaş ve partisi, ulusalcı solla beraber, bütün bu suçlardan hala ve ısrarla devleti suçlamaya devam ediyorlar.

Böyle biri, trajediyi istese bile doğru anlatamaz ve anlayamaz. Suçun işlenmesinden sorumlu bir insanın bu suçun mağdurlarını anlattığını söylemek, akıl ve vicdanla bağdaşmaz.

Ben fikirlerimin bir bedeli olarak mağduriyetler yaşamış, defalarca ölümün kıyısından dönmüş biriyim. Yaşadıklarımı ancak ben anlatabilirdim.

BİR HAFIZA YAZARI OLARAK İNCİNDİM

Anlattım da. Şimdiye kadar 12 kitap yazdım. 12 yıldır AK Partideyim, Sayın Arınç’la defalarca karşılaştım. Kürtler’in yaşadığı acıyı insanın dava arkadaşından, aynı partide siyaset yaptığı arkadaşından öğrenmesi ne kadar normalse, bize Demirtaş’ın kitabını tavsiye etmesi de o derece anormal ve absürt bir durumdur. Bülent Bey’in açıklamalarından ‘bir hafıza yazarı’ olarak, bir mağdur olarak çok incindim.

DEMİRTAŞ’IN YÜREĞİ, KÜRTLERİN ACISINI YAZMAYA YETMEZ

Çünkü Demirtaş, Kürtler’in acısını yazamaz, yüreği de ve bu acıların müsebbibi bir örgüte kayıtsız şartsız bağımlılığı da buna izin vermez.

Olup bitenlere bakınca gördüğüm şudur. 15 Haziran seçimleri ve sonrasında olduğu gibi, bir kampanya yürütülüyor: Demirtaş güzellemeleri yapılarak, Türkiye’yi PKK’ya ikna etmeye çalışıyorlar.

Maalesef Sayın Arınç bu kampanyaya bilerek veya bilmeyerek destek vermiş oldu. Ben dahil, PKK gibi düşünmeyen Kürt aydınlarının isimlerini mitinglerde tek tek söyleyerek, kitlesel hayali linç provaları yaptıran Demirtaş mı yazacak bizim acımızı?

Ayıptır ve günahtır! Bülent Bey’in dinlerken içimden geçen mırıldadığım tek cümle şu oldu inanın: ‘Biz şimdi bu halka ne diyeceğiz, ne anlatacağız!

Öyle ya, dön dolaş Demirtaş’ı okumaya davete geldiyse sıra, bu mücadelenin anlamı ne o zaman?

Mustafa Şen / Araştırmacı – Yazar

YAZIKLAR OLSUN

Özgürlük düşüncesi üzerine tartışmamız gerekiyor. Bunun üzerinde mutabakat oluştuktan sonra, düşünce özgürlüğünün konuşulması gerekiyor. Bülent Arınç'ın sözlerini düşünce özgürlüğü olarak ifade edebilirsiniz, bunda sorun yok. Ama Kürtlerin sorunlarını anlamak için bana Selahattin Demirtaş'ın yazdığı kitabını öneriyorsa ben ona “Yazıklar olsun” derim.

DİĞER KİTABI DA TAVSİYE ETSİN

Siz bu yaşınıza kadar 40 senedir, 50 senedir siyaset yapıyorsunuz, Kürtlerin meselesini öğrenemediniz. Bir tane Çin virüsü geldi – Allah şifalar versin- Kovid oldunuz, o sırada bir fırsat oldu Demirtaş’ın kitabını okudunuz, Kürtlerin meselesini öğreniyorsunuz. Hiç yakışmadı, hiç yakıştıramadım. Bundan sonra bir tavsiye verecekse Selahattin Demirtaş’ın bir kitabı daha var. Onu da önerebilir.

O KİTAP BİR PEÇETE KADAR KIYMETLİ DEĞİL

Bu ülkede Kürtlerin sıkıntıları sadece onların meselesi olmadı. AK Parti Kemalizm’in toplumsal, siyasal, kültürel enkazlarını devraldığı gibi Kürt meselesinde de bir Kemalizm’in enkazını devraldı ve bu enkazı kaldırdı. Meseleye bu perspektiften bakınca Selahattin Demirtaş’ın kitabı bir peçete kadar kıymetli değildir.

EREN BÜLBÜL’ÜN ANNESİNE GİTSİN

Herhangi birisi Kürtlerin meselesini öğrenmek istiyorsa, bin tane öneri yapılacaksa, Selahattin Demirtaş’ın kitabı 999. sırada bile olmaz. Birinci sıra Diyarbakır annelerindedir. Gitsin Bülent abi, o annelere bir merhaba desin. Özür dilesin şimdiye kadar gelemediği için. 50 senedir çekilen sıkıntıları öğrenemediğini, öğrenmek istediğini de söylesin. Ya da Kürt meselesi derken Eren Bülbül'ün Kürt meselesi ya da terör örgütlerinin faaliyetlerle ne işi vardı o çocuğun. Gitsin Eren Bülbül’ün annesiyle “Bu nasıl oldu” diye müzakere etsin. Çukur eylemlerinde çocuklarını kaybeden analara, şehit düşen askerler, öğretmenler, polislerin ailelerine gitsin.

Ahmet Ay – Milat Gazetesi Yazarı

KİTAP PKK’LI TERÖRİSTLERİ ANLATIYOR

Sayın Bülent Arınç’ın bahsettiği kitabı okudum. Daha öncekini Seher kitabını da okumuştum. İki kitap da terörist faaliyetlerde bulunan Ankara ve diğer illerimizdeki patlamalarda görev alan teröristlere yazıldığını söyleyebiliriz. Demirtaş’ın bu kitaplarda abartılı manipülasyon ve duygu yüklü pasajların olmaması mümkün değil. Dolayısıyla Demirtaş her iki kitabında da PKK’yı sevimli gösterme, PKK’ya katılanların devletten dolayı mağdur olmuş gibi gösterme çabası söz konusu… Sayın Arınç’ın bu kitabı önermesinin Kürtlerin yaşadıklarını öğrenmekle uzaktan yakından alakası yok. Kürtlerin, dindarların, Zazaların hatta Kürt-Türk ayrımı yapmadan bu milletin ötekileştirilen kahır ekseriyetinin neler çektiğini öğrenmek istiyorsa binlerce kitap gösterebilirim. Bunu Selahattin Demirtaş’ın kitabından öğrenmenin ne doğru bir yanı var ne de güncel bir tarafı var.

BİR VATANSEVERE YAKIŞMAZ

Bu memlekette PKK’dan dolayı Kürtlerin yaşadığı mağduriyetleri sayın Arınç kimin kitabını okuyarak tavsiye edecek merak ediyorum. Selahattin Demirtaş’ın kitabından Kürtlerin yaşadıklarını öğrenmek değil, PKK’lıların, Demirtaş’a göre nasıl “mağdur” olduklarını öğrenmek mümkün. Bu da doğru değil. O kitapta Kürtlerin yaşadıkları değil, PKK’nın Kürtlere ve Türklere yapmış olduğu zulmün ters çevrilmiş yüzünü öğrenmek mümkün. O kitabı referans göstermek ne sayın Arınç’a ne de başka bir vatansevere yakışacak bir davranış değil.

Sayın Arınç sadece bu olayda değil birkaç kezdir devletin milletin menfaatlerine ters açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar da geçmişin hatırına, Rahmetli Erbakan hocanın yanından görev almasının hatırına, Recep Tayyip Erdoğan’ın da yol arkadaşlığı yapmasının hatırına benim gibi pek çok duyarlı insan dilini ısırdı, yumruklarını duvarlara vurdu ama sayın Arınç’ı incitecek bir söz söylemekten hep imtina etti. Lakin sayın Arınç bir kere olsun bizim mülahazamızda bulundu. “Bu insanları daha fazla incitmeyeyim” demedi. FETÖ sürecinde söylediklerin yenilir yutulur tarafı yoktu. En son çıkıp – söylemeye dilim varmıyor- ‘ahmaklıktı’ dedi. Bunlar Milli Görüş hareketinin içinde yetişmiş bir insanın söyleyeceği laflar değil.

ARINÇ’IN AÇIKLAMALARINDAN RAHATSIZIZ

Sayın Cumhurbaşkanının da son olarak “Bunları söyleyen bir kişi benim yol arkadaşım olamaz” mealindeki sözleri de pek çok şeyi ifade ediyor. Sayın Arınç’ın söyleyeceği bir sözün nereye gideceğini hesaplaması lazım. Sayın Arınç’ın bu konuda dilinde kemik yok. Kim incinir, kime zarar gelir hiç düşünmüyor. Terör sevici, terör örgütünün siyasi kanadının başkanlığını yapan bir insanın kitabını Kürtlerin ne çektiğini öğrenmek adına tavsiye etmesinin ne mantığı var. Hiç mi bir adım sonrasını düşünmüyor. Dilim varmıyor ama acaba bilerek mi söylüyor. Diyarbakır’da yaşıyorum, burada benimle aynı görüşte olmayan insanlar da sayın Arınç’ın bu açıklamalarına hayret ediyor.  Sayın Arınç’ın açıklamalarından son derece üzgünüz, rahatsızız, Arınç’ın bu sözleri acımıza acı kattı.

Nuh Albayrak / Star.com.tr Genel  Yayın Yönetmeni

ARINÇ CÜBBESİNİ NE ZAMAN MİLLETİ İÇİN GİYECEK?

Günlerdir “anayasa” tartışması izliyoruz. CHP ve HDP öncülüğünde; İYİ Parti’nin de içinde bulunduğu partiler anayasa hazırlığı yapmış… Çalışmanın hukukî muhatabı olan İbrahim Kaboğlu, “Dört parti de katıldı; ortak ilkeler belirlendi” diyor. Daha önce Kemal Kılıçdaroğlu da benzer açıklamalar yapmıştı. Şu “Ortak ilkeler…” ifadesi de bize çok tanıdık geliyor. Zira Kılıçdaroğlu da bunu hiç dilinden düşürmüyor, özellikle “İttifak” konusunda da sık sık zikrediyor… Sağında İYİ Parti’nin, solunda SP’nin, arkasında ise HDP’nin olduğu bir “ittifak” nasıl bir “ortak ilke”de birleşiyorsa… Meral hanım, bir kere arkasına dönüp baksa gerçeği görecek ama bu gerçekle yüzleşmek işine gelmediği için bunu asla yapmıyor!

İLKESİZLİK RÜZGARININ DEVRANINA KAPILMIŞ

Bugün CHP’nin, Kandil uzantısı HDP’ye teslim olarak yürüttüğü kirli ittifakı ambalajlayarak; sürdürülebilir hale getiren İYİ Parti’dir. Ama ülkede öyle bir ilkesizlik rüzgârı estirilmekte ki; herkes bir yerlere savrulmakta, bunu da “ilke” sanmaktadır. Çoğu ayrışmanın altında, karşı tribünlerden gelen alkışlar yatmaktadır. “Arınç AKP’nin vicdanı” diyen CHP, vicdan ile ne zaman tanışmış ki vicdan dağıtmaya başlamış... 

Özgül ağırlıklı ilke abidesi Arınç da bu rüzgârın devranına kapılmış ki; PKK suflesiyle katliam talimatı veren dolaylı katilleri savunmak için cübbe giymiş.

Efendim HDP’de namaz kılanlar varmış. Buyrun şimdi… FETÖ’cüler de uçak koltuklarında bile namaz kılıyordu. Sayın Arınç’ın bu tespiti, HDP’nin terör örgütüne hizmet ettiği gerçeğini nasıl değiştiriyor anlayamadım!

Daima “murakıp” edasıyla konuşan ama hep “muarız” uçları savunan Arınç, her şeyini borçlu olduğu milleti için ne zaman “cübbe” giyecek merak ediyoruz.

Bugün gerçek ilke, Haçlı-Siyonist ittifakın ve içimizdeki uzantılarının, vatan ve millet birliğimize yönelik saldırılarına, her türlü farklılıkları bir kenara bırakarak; hep birlikte karşı koymak, dinî ve millî değerlerimizi savunmaktır.

Bunu zaafa uğratacak davranışlar, kimden ve hangi partiden gelirse gelsin ilkesizliktir…

KAYNAK : Haber7
Etiketler
  Kaynak: www.haber7.com
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  DİĞER MANŞET Haberleri
 1. Son dakika: Biden yönetiminden.. Son dakika: Biden yönetiminden F-35 kararı! Satışı askıya alındı!

  ABD'de Kovid-19'dan ö.. ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 435 bini geçti

  Manchester United, Premier Lig'.. Manchester United, Premier Lig'de 13 maç sonra kaybetti

  Mahir Ünal: HDP şu an CHP'.. Mahir Ünal: HDP şu an CHP'ye saldırıyor, CHP tek bir açıklama yapamıyor

  New York borsası sert düşü.. New York borsası sert düşüşle kapandı

  Bilim Kurulu üyesi İlhan: Topl.. Bilim Kurulu üyesi İlhan: Toplumsal bağışıklık için 60 milyon kişinin aşılanması gerekiyor

  Abdullah Avcı'dan 'kasket.. Abdullah Avcı'dan 'kasket' açıklaması!

  SETA'dan "Azerbaycan-T&uu.. SETA'dan "Azerbaycan-Türkiye Münasebetlerinin Gelecek 10 Yılı" paneli

  Ahmet Ağaoğlu'ndan Visca a&cce.. Ahmet Ağaoğlu'ndan Visca açıklaması!

  Gökhan Töre baba oldu Gökhan Töre baba oldu

  Rus polisi tutuklu muhalif Navalnıy.. Rus polisi tutuklu muhalif Navalnıy'nın evlerine ve kurduğu vakfa baskın yaptı

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan B.. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Başkan Erdoğan'a teşekkür

  'Getir' Londra'da hi.. 'Getir' Londra'da hizmet vermeye başladı

  ABD’de alarm! ‘Yük.. ABD’de alarm! ‘Yüksek tehdit’ uyarısı verildi

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, .. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Paraguaylı yeni mevkidaşını tebrik etti

  Samsun'da orman ve sazlıkta ko.. Samsun'da orman ve sazlıkta korkutan yangınlar!

  Ardahan'da Kovid-19 tedbirleri.. Ardahan'da Kovid-19 tedbirlerine uymayan ve kumar oynayan 11 kişiye para cezası kesildi

 1. Son dakika: Gündeme oturan sır.. Son dakika: Gündeme oturan sır görüşmeyle ilgili detaylar ortaya çıktı!

  Murat Ülker'den Hoca Ali .. Murat Ülker'den Hoca Ali Rıza paylaşımı: Türklerin milli ressamı

  HDP'li Hasip Kaplan'dan h.. HDP'li Hasip Kaplan'dan hadsiz tweet! Başkan Erdoğan'ı tehdit etti!

  Son dakika: S&P Türkiye�.. Son dakika: S&P Türkiye'nin kredi notunu açıkladı!

  TEI Başkanı Prof. Dr. Mahmut Akşit&.. TEI Başkanı Prof. Dr. Mahmut Akşit'ten Ülke TV'de önemli açıklamalar

  Efkan Ala'dan Kanal7'de s.. Efkan Ala'dan Kanal7'de son dakika açıklamalar

  TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya.. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: Aşı zorunluluğu koyacaklar buna hazır olmamız lazım

  Kovid-19 krizinin ardından yılın um.. Kovid-19 krizinin ardından yılın umut veren 17 teknoloji trendi

  Vedat Milor'dan yeni anket: Bu.. Vedat Milor'dan yeni anket: Burger mı döner mi?

  LG'den askeri dayanıklılığa sa.. LG'den askeri dayanıklılığa sahip bütçe dostu model: LG K42

  Google'da evinizi gizlemek m&u.. Google'da evinizi gizlemek mümkün

  Huawei'den "etkili bir on.. Huawei'den "etkili bir online öğrenim için" MatePad T10s

  Türk girişimcilerden fotosente.. Türk girişimcilerden fotosentez üreten heykel

  35TL'lik bilgisayar Türki.. 35TL'lik bilgisayar Türkiye'de satışa sunuldu

  Günün dörtte biri in.. Günün dörtte biri internette geçiyor

  Kurduğu sistemle 10 yıldır elektriğ.. Kurduğu sistemle 10 yıldır elektriğe tek kuruş para vermiyor

  Turkcell e-Futbol Milli Takımı&rsqu.. Turkcell e-Futbol Milli Takımı’nın ana sponsoru oldu

 1. Bakan Varank duyurdu: Yatırım haber.. Bakan Varank duyurdu: Yatırım haberleri peş peşe geliyor

  CHP'li başkan biri polis, altı.. CHP'li başkan biri polis, altı kişinin katilini işe aldı

  Can Ataklı, İlker Başbuğ'un da.. Can Ataklı, İlker Başbuğ'un darbe söylemleri ve Boğaziçi Üniversitesi eylemleri

  20 Ocak 2021 Kredi faiz oranları: Z.. 20 Ocak 2021 Kredi faiz oranları: Ziraat bank Vakıfbank Halkbank Garanti TEB Yapı kredi Finans

  Hamzaoğlu: Beraberlik bizim i&ccedi.. Hamzaoğlu: Beraberlik bizim için kötü değil!

  Ünlü spiker Ertem Şener, .. Ünlü spiker Ertem Şener, tv100 ile anlaştı

  Dünya çocuk işçi.. Dünya çocuk işçiler için kararını verdi! Bu yıl bitirilecek

  Akbaşoğlu'ndan Kılıçdar.. Akbaşoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert tepki...

  Apple gizli parti uygulamasını App .. Apple gizli parti uygulamasını App Store'dan kaldırdı

  KKTC'de son 24 saatte 10 yeni .. KKTC'de son 24 saatte 10 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi

  2021 MEB 50 bin öğretmen atama.. 2021 MEB 50 bin öğretmen ataması yapılacak mı? Öğretmen atama branş ve kontenjanları...

  Son dakika: 19 Ocak koronavirü.. Son dakika: 19 Ocak koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı

  Son dakika: Gündeme oturan sır.. Son dakika: Gündeme oturan sır görüşmeyle ilgili detaylar ortaya çıktı!

  Hamsi bereketi: Kilosu 15 liraya sa.. Hamsi bereketi: Kilosu 15 liraya satıldı

  ABD'yi sarsan haber: Savaşa ha.. ABD'yi sarsan haber: Savaşa hazırlanmışlar!

  Bilim Kurulu üyesi Özl&uu.. Bilim Kurulu üyesi Özlü'den çok önemli 'antikor' açıklaması!

  AK Parti'den 'erken seçim' açıklama.. AK Parti'den 'erken seçim' açıklaması

PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Beşiktaş 20 14 4 2 47 23 44 +24
2 Fenerbahçe 20 13 4 3 42 23 42 +19
3 Galatasaray 20 12 5 3 41 17 39 +24
4 Gaziantep FK 20 9 3 8 34 24 35 +10
5 Alanyaspor 20 10 6 4 34 20 34 +14
6 Trabzonspor 20 9 5 6 25 23 33 +2
7 Hatayspor 20 9 6 5 29 25 32 +4
8 Fatih Karagümrük 20 8 6 6 33 29 30 +4
9 Yeni Malatyaspor 20 7 7 6 27 26 27 +1
10 Antalyaspor 20 6 6 8 20 26 26 -6
11 Göztepe 20 6 7 7 29 24 25 +5
12 Kasımpaşa 20 7 9 4 23 30 25 -7
13 Çaykur Rizespor 20 6 7 7 27 35 25 -8
14 Sivasspor 20 5 6 9 21 25 24 -4
15 Başakşehir FK 20 6 8 6 26 32 24 -6
16 Konyaspor 20 6 9 5 27 27 23 0
17 Kayserispor 20 5 11 4 14 26 19 -12
18 Gençlerbirliği 20 5 11 4 20 40 19 -20
19 MKE Ankaragücü 20 5 12 3 25 34 18 -9
20 BB Erzurumspor 20 4 11 5 19 35 17 -16
21 Denizlispor 20 3 12 5 19 38 14 -19
Takım O G M B A Y P AV
1 Giresunspor 18 11 2 5 26 13 38 +13
2 İstanbulspor 18 11 3 4 38 19 37 +19
3 Samsunspor 18 10 2 6 25 16 36 +9
4 Altay 18 10 6 2 30 17 32 +13
5 Adana Demirspor 18 9 5 4 31 18 31 +13
6 Ankara Keçiörengücü 18 9 5 4 24 13 31 +11
7 Bursaspor 18 9 6 3 33 28 30 +5
8 Tuzlaspor 18 9 6 3 27 27 30 0
9 Altınordu 18 8 6 4 24 26 28 -2
10 Bandırmaspor 18 8 7 3 23 19 27 +4
11 Adanaspor 18 6 9 3 24 23 21 +1
12 Ümraniyespor 18 5 8 5 18 27 20 -9
13 Boluspor 18 5 9 4 18 22 19 -4
14 Menemenspor 18 4 7 7 20 28 19 -8
15 Akhisarspor 18 4 10 4 16 25 16 -9
16 Balıkesirspor 18 4 10 4 16 29 16 -13
17 Ankaraspor 18 2 12 4 12 31 10 -19
18 Eskişehirspor 18 0 11 7 10 34 4 -24
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 20 15 2 3 48 17 48 +31
2 Van Spor 20 12 4 4 33 18 40 +15
3 Kırşehir Belediyespor 20 10 4 6 29 15 36 +14
4 Sakaryaspor 20 10 4 6 33 21 36 +12
5 Turgutluspor 20 12 8 0 23 31 36 -8
6 Pazarspor 20 10 6 4 35 28 34 +7
7 Bodrumspor 20 9 6 5 45 30 32 +15
8 Kırklarelispor 20 7 3 10 24 16 31 +8
9 Serik Belediyespor 20 7 5 8 30 26 29 +4
10 Sivas Belediyespor 20 6 5 9 33 25 27 +8
11 Tarsus İdman Yurdu 20 7 7 6 28 23 27 +5
12 Karacabey Belediyespor 20 7 7 6 24 21 27 +3
13 Etimesgut Belediyespor 20 6 8 6 18 21 24 -3
14 Pendikspor 20 7 11 2 30 26 23 +4
15 Mamak FK 20 6 10 4 22 45 22 -23
16 Elazığspor 20 7 10 3 29 38 21 -9
17 1922 Konyaspor 20 5 10 5 23 23 20 0
18 Kastamonuspor 20 5 10 5 19 30 20 -11
19 Bayburt Özel İdare Spor 20 4 14 2 17 37 14 -20
20 Kardemir Karabükspor 20 0 18 2 7 59 1 -52
Takım O G M B A Y P AV
1 1928 Bucaspor 15 11 2 2 33 10 35 +23
2 Diyarbekirspor 15 10 2 3 21 10 33 +11
3 Arnavutköy Belediye 15 8 4 3 22 13 27 +9
4 Yeşilyurt Belediyespor 15 8 5 2 22 11 26 +11
5 Ofspor 15 7 4 4 22 19 25 +3
6 Edirnespor 15 6 5 4 21 20 22 +1
7 Fatsa Belediyespor 15 6 5 4 14 15 22 -1
8 Belediye Derincespor 15 5 4 6 18 14 21 +4
9 1877 Alemdağspor 15 5 6 4 21 26 19 -5
10 Nevşehir Belediyespor 15 5 7 3 18 16 18 +2
11 Artvin Hopaspor 15 5 8 2 20 31 17 -11
12 Payasspor 15 4 7 4 19 21 16 -2
13 Çankaya FK 15 5 9 1 13 26 16 -13
14 Kızılcabölükspor 15 3 7 5 16 22 14 -6
15 Antalya Kemerspor 15 2 8 5 14 28 11 -14
16 Manisaspor 15 1 8 6 10 22 9 -12
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 29/01/2021 Yeni Malatyaspor vs Fatih Karagümrük
 29/01/2021 Gaziantep FK vs Galatasaray
 30/01/2021 Kasımpaşa vs Kayserispor
 30/01/2021 Alanyaspor vs Sivasspor
 30/01/2021 Başakşehir FK vs Hatayspor
 30/01/2021 Fenerbahçe vs Çaykur Rizespor
 31/01/2021 BB Erzurumspor vs MKE Ankaragücü
 31/01/2021 Denizlispor vs Göztepe
 31/01/2021 Gençlerbirliği vs Antalyaspor
 31/01/2021 Beşiktaş vs Trabzonspor
 02/02/2021 Galatasaray - Başakşehir FK Galatasaray ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Galatasaray yenilmez
 02/02/2021 Çaykur Rizespor - Kasımpaşa Çaykur Rizespor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Çaykur Rizespor yenilmez
 03/02/2021 Sivasspor - BB Erzurumspor Sivasspor ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Sivasspor yenilmez
 03/02/2021 Antalyaspor - Beşiktaş Antalyaspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Antalyaspor yenilmez
 03/02/2021 Antalyaspor - Beşiktaş Beşiktaş ligdeki son 9 maçında hiç kaybetmedi  Beşiktaş yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 29/01/2021 Akhisarspor vs Bandırmaspor
 30/01/2021 Ankaraspor vs Ankara Keçiörengücü
 30/01/2021 Adanaspor vs Eskişehirspor
 30/01/2021 Balıkesirspor vs Tuzlaspor
 31/01/2021 Menemenspor vs Giresunspor
 31/01/2021 Ümraniyespor vs Samsunspor
 31/01/2021 Boluspor vs Adana Demirspor
 31/01/2021 Bursaspor vs Altınordu
 01/02/2021 Altay vs İstanbulspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 03/02/2021 Kastamonuspor vs Bodrumspor
 03/02/2021 Bayburt Özel İdare Spor vs Sivas Belediyespor
 03/02/2021 Etimesgut Belediyespor vs Kırşehir Belediyespor
 03/02/2021 Eyüpspor vs Sakaryaspor
 03/02/2021 Kardemir Karabükspor vs Pendikspor
 03/02/2021 Kırklarelispor vs Van Spor
 03/02/2021 Serik Belediyespor vs Elazığspor
 03/02/2021 Tarsus İdman Yurdu vs Pazarspor
 03/02/2021 Turgutluspor vs Mamak FK
 03/02/2021 1922 Konyaspor vs Karacabey Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/01/2021 Antalya Kemerspor vs 1877 Alemdağspor
 28/01/2021 Belediye Derincespor vs Arnavutköy Belediye
 28/01/2021 Çankaya FK vs Kızılcabölükspor
 28/01/2021 Diyarbekirspor vs Manisaspor
 28/01/2021 Ofspor vs 1928 Bucaspor
 28/01/2021 Payasspor vs Yeşilyurt Belediyespor
 04/02/2021 Arnavutköy Belediye vs Payasspor
 04/02/2021 Artvin Hopaspor vs Antalya Kemerspor
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
 • YUKARI