YEREL SEÇİMLERE DOĞRU: AK PARTİ ÇEKMEKÖY

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ HAMSİ FESTİVALİNE KATILAN İBB ADAYI KURUM, ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANI POYRAZ İLE BİRLİKTE VATANDAŞLARA HAMSİ İKRAM ETTİ
 Tarih: 05-02-2024 12:52:57
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU: AK PARTİ ÇEKMEKÖY

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Hamsi Festivali’nde binlerce Çekmeköylü doyasıya eğlendi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Taşdelen Meydanı’da yapılan festivale, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde düzenlenen festivale AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan (İBB) Adayı Murat Kurum, AK Parti Ankara Milletvekili Zehra Nur Aydemir, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Tahsin İnce ve vatandaşlar katıldı.

5 ton hamsinin katılımcılara ikram edildiği festivalde İsmail Türüt, Onay Şahin ve Volkan Arslan da sahne aldı. Çekmeköylüler hareketli şarkılarda horon oynadılar.

AK Parti İBB Adayı t Kurum ve Belediye Başkanı Poyraz ve hamsi tezgahının başına geçerek vatandaşlara elleriyle hamsi ikram ettiler.

 

ÇEKMEKÖY’DE TÜM TRAFİK SORUNUNU AHMET BAŞKANIMLA BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Festivalde konuşma yapan Murat Kurum, İstanbul’a ve İstanbullular’a hizmet etmek için yeni bir yola çıktıklarını dile getirerek, Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu programını 10 temel başlıkta detaylı bir şekilde İstanbullular’a sunduklarını söyledi.

AK Parti İBB Adayı Kurum, şunları anlattı:

‘’Çok yakında ilçelerimize dair projelerimizi de açıklayacağız. Ancak sizlere şöyle bir bakınca heyecanınızı, merakınızı az da olsa gidermek istiyorum. Vaktinizi çok almadan müjdelerimize geçmek istiyorum.

Birincisi Çekmeköy’de tüm trafik sorununu Ahmet başkanımla birlikte çözeceğiz. 1 Nisan’da ilk iş olarak CHP’li İBB yönetiminin hafriyat döküp kapattığı Çekmeköy, Kirazlıdere, Güngören, Aydınlar, Taşdelen, Yenidoğan metro hattını süratle başlatacağız. Bıraktıkları bu kötü hatırayı hafızalardan tamamen sileceğiz.

İkinci olarak Taşdelen’de her geçen gün artan trafik var. İBB’nin 5 yıldır hiçbir şey yapmayıp sadece algı ve reklamını yaptığı tünel kavşağını revize edeceğiz ve en kısa süre içerisinde Çekmeköylü kardeşlerimize kazandıracağız.

Üçüncüsü, Köprülü kavşağımız Neveser Konaklarının oradan trafiği yerin altına alacağız. Böylelikle şehrimize 12 bin metrekarelik yeni bir meydan kazandıracağız. Yolun iki yakasını birbirine kavuşturup, sizlere derin bir nefes aldıracağız.

Dördüncü projemiz ise Kuzey Marmara Otoyolu’ndan 2. Köprüye giden bağlantı yolunda Alemdağ-Çatalmeşe çıkışını vereceğiz.

Beşinci projemiz de bir gençlik toplantısında gençlerimiz bize ‘Okulumuzda spor salonu yok, spor salonu kazandırır mısınız?’ dediler. Hemen talimat verip 2 spor salonunu bitirdik ve Çekmeköy’e armağan ettik.

Çekmeköy Belediyemiz burs veriyor ama ‘Arttırabilir miyiz?’ dediler. 5 bin TL olan bursu 7 bin TL yaptık. Biz 7 bin TL’yi az gördüğümüz için 1 Nisan’dan itibaren İBB olarak gençlerimizin bursunu 10 bin TL’ye çıkarıyoruz.”

 

İSTANBUL’UN MURADI BUGÜN ARAMIZDA

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da hamsi ve horona eşliğinde tüm vatandaşların doyasıya eğlenip stres attığı bir gün yaşanması temennisinde bulundu.

‘'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız demiyorum belediye başkanımız diyorum İstanbul’un Muradı bugün aramızda’’ diyen Poyraz, şunları kaydetti:

‘’ Rahmetli Kadir abi  (Kadir Topbaş) döneminde başlayan Çekmeköy’den Taşdelen, Aydınlar, Cumhuriyet oradan Kirazlıdere’ye devam eden Yenidoğan-Sultanbeyli- Sancaktepe metrosuna  ‘Kılçık hat’ dediler ve kuyuları toprakla doldurdular. Taşdelen Kavşağı’nda 5 yıldır sizlere zulüm ediyorlar mı Çekmeköy? Şimdi bir başkanımız var ve diyor  ‘Ey Çekmeköy halkı Allah nasip eder 31 Mart’ta bana oy verir destek olursanız ve ben başkan olursam Çekmeköy-Taşdelen metrosunu yapmak ilk işlerimden biri olacak‘ diyor.  Murat Kurum diyor ki, “Taşdelen Kavşağı’nı da ben çözeceğim yapacağım’.''

Ahmet Poyraz, Alparslan Türkeş’in ismini verecekleri kültür merkezinin de yine 5 yıldır bekletildiğini dile getirerek, seçilmesi halinde Murat Kurum’un bu kültür merkezini de bitirme sözü verdiğini anlattı.

Başkan Poyraz, ‘’ Şimdi biz buradan söz verelim. Diyelim ki bütün akrabalarımız, komşularımızla arkadaşlarımızla gece demeden gündüz demeden 31 Mart akşamına kadar Murat Kurum’u İstanbul’un şehr-i emini, bu kardeşinizi de Çekmeköy’de şehr-i emin yapmaya hazır mısınız? Yaradan bir kulunu severse eli öpülesi anneler sever, gençler sever, büyükler sever. Onun için değerli Murat başkanımı yaradan sizlere sevdirdi. Rabbim yolunu açık eylesin diyorum”  şeklinde konuştu.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI