Yalçın BEL
  Güncelleme: 13-10-2020 16:13:00   13-10-2020 15:46:00

KARTAL ÜZERİNE... YAZI BENDEN YORUM SİZDEN

“2019 Yerel Seçimleri’nin üzerinden bir buçuk yıl geçti. Vatandaşların ve seçimlerde kurulan ittifaklara destek veren siyasi partilerin beklentileri gerçekleşti mi?

Bundan sonra köşemde seçilen belediye başkanlarının seçim sürecinde vatandaşlara verdikleri sözlerin ve açıkladıkları projelerin hangilerinin gerçekleştiği, hangi aşamada olduğunu ve kurulan ittifak ortaklarının seçim sonrası durumlarını sizlerle paylaşacağım.

İlk yazıma, Kartal’da seçimlerde CHP’nin adayını destekleyen ‘Millet İttifakı’ ortağı İYİ Parti ve AK Parti adayını destekleyen ‘Cumhur İttifakı’ ortağı MHP ilçe başkanlarının gazetecilerle bir hafta içinde düzenlediği basın toplantılarının analizi yapacağım.

BİR HAFTADA İKİ TOPLANTI

Seçimin üzerinden bir buçuk yıl geçti. Kurulan ittifakların desteğiyle seçimlerin kazanılmasında payı olan siyasi parti teşkilatları artık somut adımların atılmasını bekliyor.

Bu yazımda Kartal’ı kaleme aldım. Bunun sebebi Kartal’da seçimlere ortak adayla giren ‘Millet’ ve ‘Cumhur’ ittifakı ilçe başkanlarının bir hafta içinde basınla toplantı düzenlemesi etken oldu.

Bir gazeteci olarak hem İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın, hem de MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek’in düzenlediği basın toplantılarına katıldım.

İlk toplantı İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı tarafından 4 Ekim Pazar günü gerçekleşti.

İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı’nın konuşmasının satır başları;

 “AKRABA, EŞ, DOST KAYIRMACILIĞI ASLA İSTEMİYORUZ”

"Toplantıda konuşan Onbaşılı; “Biz Kartal Belediyesi’nin başarılı olmasını istiyoruz. Eşe, dosta, yandaşa kaynakların aktarılması değil, toplumun her kesimine eşitlik ilkesinde hizmetlerin ve avantajların aktarılmasını istiyoruz. Akraba, eş, dost kayırmacılığı asla istemiyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel, CHP Üyesi, ittifak üyesi bir belediye başkanıdır. İlerleyen zamanda bir İYİ Parti üyesi de tercih edilebilir. Bizim için önemli olan hangi parti üyesi olduğu değil, ittifakın ana ilkesine ne kadar sahip çıktığıdır. Millet İttifakı adayları, başarılı olmaya mahkumlardır. Açıkça belirtmek isterim ki, İYİ Parti Kartal referansıyla Kartal Belediyesi’nde hiçbir istihdam yapılmamıştır. Bu bizim tercihimizdir. Bize yakın olan hiçbir isim üzerinden ihale gibi bir talep geliştirmedik. Kartal Belediyesi yönetimini serbest bırakarak hizmet yönetim süreçlerini tamamlamasını bekledik. Bir buçuk yıllık hizmet sonrasında Kartal Belediyesi’nin hesap verebilir durumda olmasını istiyoruz. Bu durumu, Türkiye’nin ihtiyacı olan bir demokrasi fırsatı olarak görmelerini istiyoruz."

“TABANIMIZDA TALEP VAR”

"Kartal Belediyesi’ne vermiş olduğumuz bir kadro yok. Ama tabanımızdan bir talep var. Yok desek kimseyi inandıramayız. Kendilerine talepleri ilettik ama üstelemedik. Daha çok kendi tabanımızı teskin ettik. Yeni dönemde bu böyle olmayacak. Çünkü ortak olamadığınız ittifaka oy veremezsiniz. Bunun için ortaklığı güçlendirmek zorundayız."

“BELEDİYEYE BASKI UYGULAMADIK”

"Bir süreç yönetimi yaptık. Çünkü İBB Başkanı yenidir, Kartal Belediye Başkanı yenidir. Gelen talepleri ulaştırdık. Bunu yaparken de Gökhan Başkana da fırsat vererek, ittifakın ruhuna ters düşecek baskı unsurlarına başvurmadık."

“ELEŞTİRİLERİMİZ ŞAHIS ODAKLI DEĞİL”

"Gökhan Başkan ile hiçbir özel sorunum yok, aksine çok iyi anlaşıyoruz. İletişimimiz çok kuvvetli. CHP İlçe Başkanı ile de dostuz diyebilirim. Biz CHP ile ilişkilerimizi daha da fazla güçlendirmek istiyoruz. Bizim eleştirisel tutumumuz Kartal Belediyesi’nin lehine olabilir. Bu eleştirileri Gökhan başkan özelinde algılamamak gerekir."

“YENİ DÖNEMDE PROJELERİ TAKİPTE OLACAĞIZ”

"Kartal Belediyesi’ne öneri mahiyetinde iki proje verdik. Toplumsal sorumluluk ve istihdam arttırıcı bir proje. Hem de pandemiyle alakalı öneri mahiyetinde proje verdik. Ancak takibini serbestliği sağlamak adına yapmadık. Ama yeni dönemde proje ortağı olarak takip edeceğiz. Gökhan Başkan genç ve değerli bir kişi. Belediyecilikte benden tecrübeli. Benim de özel sektörde 23 yıllık bir tecrübem var. Bu tecrübeyi ona aktarmam lazım."

İkinci toplantı MHP Kartal İlçe Başkanlığı tarafından 11 Ekim Pazar günü gerçekleşti.

MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek tarafından düzenlenen toplantıya MHP meclis üyeleri ve AK Parti Kartal İlçe Başkan Yardımcısı katıldı. Özüpek’in konuşmasının satır başları;

“CUMHUR İTTİFAKI 2016 YILINDA KURULDU”

"2016 yılındaki hain FETO kalkışma süreci sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin öngörüleriyle bir ittifak kuruldu. Bu ittifakın adı da ‘Cumhur İttifakı’ olarak değerlendirildi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ayakta kalabilmesi, daha güçlü bir şekilde tek başlı sistemle daha rahat hareket edebilmesi açısından Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi ile memleket farklı bir sisteme ve akışa girmiş oldu. Bunun içinde hem ‘Cumhur İttifakı’ hem de ‘Millet İttifakı’ olarak bir yarış oldu."

“SEÇİM BİTTİ SİYASET AMA BİTMEZ”

"Kartal’da da Milliyetçi Hareket Partisi olarak ‘Cumhur İttifakı’nın doğasına ve kurallarına uygun olarak elimizden geldiği ölçüde seçim satında bir mücadele verdik. Sonuçta ‘Millet İttifakı’ olarak Cumhuriyet Halk Partisi adayı Gökhan bey kazandı. Siyaset bitti mi? Tabi bitmez. Sonuçta biz Kartal’da yaşıyoruz. Kartallıyız, Kartal için ne yapmalıyız konularında istişarelerde bulunmak ve çözüm önerileri üretmek için çalışmalar yapıyoruz."

 “UYGULAMAYA GEÇİLMEMİŞ ÇOK ŞEY VAR”

"Biz muhalefetiz belediye değerlendirme yapacak ki biz yorum yapalım. Eleştiri yaparken doğru noktalar üzerinden gitmek gerek. Gökhan Bey kazandı lakin peşinde pandemi süreciyle karşılaştık. Doğal olarak pandemiyle ilgili bir mücadele varken durup dururken rastgele eleştirmek gibi bir durum yok. Ama olumsuz şeyler yok mu? Var… Bunların hepsi dosya dosya bizde var. Ama pandemi sürecini de göz önünde bulundurmakta fayda var diye düşünüyorum. Neticede belediye kazanılırken yaptıkları vaatler var. Uygulamaya geçilmemiş vaat edilmiş çok şey var."

“KAYGILARIMIZ VAR”

"Bizim en çok dikkatimizi çeken Büyükşehir ‘Millet İttifakı’na geçmeseydi belki Kartal’da çalışma adına bir şey göremeyecektik diye de kaygılarımız var. Kartal Belediyesi olarak net olarak şunu yapıyoruz durumu söz konusu değil. Büyükşehirin lojistik desteğiyle yapılan bazı şeyler var Kartal’da. Vatandaş için iyi ama Kartal Belediyesi Kartal için ne yapıyor dediğimizde neler yaptıklarıyla ilgili görsel bir açıklama yaptıktan sonra daha net şeyler söyleyeceğim."

“RANDEVU TALEBİMİZE DÖNÜŞ OLMADI”

"Gökhan Bey Belediye Başkanı olmadan önce beşeri ilişkilerimiz çok iyiydi. Abi kardeş ilişkimiz vardı. Lakin belediye başkanı olduktan sonra biz usulen Milliyetçi Hareket Partisi olarak hayırlı olsun demek için randevu talebinde bunduk. Siyaset yapıyoruz ayrıca Kartallıyız. 15 gün dönüş olmayınca biz ilçe sekretaryamıza Kartal Belediyesi’ni aratıp Milliyetçi Hareket Partisi adına partim bu an itibariyle bir talebimiz yoktur, bize de dönüş yapılmasın dedik.  X bir derneği X bir sendikayı veya X bir vatandaşın randevu taleplerini birkaç gün sonra belediye başkanının odasında gördüğümüz için… Milliyetçi Hareket Partisi tamam Kartal’da 25 bin oy almış siyasi bir hareket. 25 bin oy almış siyasi bir partinin başkanına ve teşkilatına 15 gün bu siyasi ahlakta yanlış algılanır. Bize dönüş yapılmasın dediğimizde bu sefer özel kalemden aranmaya başlandık. Kurdukları cümlelerde sıkıntılı ‘Yanlışlık olmuş, gözden kaçmış, sehven olmuş’ açıklamaları yapıldı. Milliyetçi Hareket Partisi gözden kaçılacak bir siyasi hareket değil. Milliyetçi Hareket Partisi 25 bin oy alabilir ama özgün ağırlığını da bu millette, Kartallılarda iyi biliyor. Hayırlı olsuna gidemediğim randevu verilmemiş bir belediye başkanıyla nasıl bir diyalog kurabilirim."

Ayrıca Metin Özüpek, geçen hafta İYİ Parti Kartal İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın toplantısı üzerine şu yorumlarda bulundu;

“Basın toplantısında meclis üyelerinin olmadığı dikkatimi çekti. Şimdi belediye ile ilgili durumlarda Kartallı vatandaşlarımızın artı Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermiş vatandaşlarımız önce olmak üzere bütün Kartallılar bizde belediyeyle ilgili bir talepte bulunduğunda bizler direk meclis üyeleri arkadaşlarımız üzerinden diyalog sağlıyoruz. Şimdi ben burada meclis üyelerimle birlikte olmadığım zaman bir kopukluk olduğu gözükür. Orada da şöyle bir durum mu var… Onu zaman gösterir. Acaba meclis üyeleri onların dediği gibi istediğini alıyor veya istediğini işe sokabiliyor da partilerimi yapamıyor o onların vereceği bir cevap. Sanki ben öyle bir şey hissettim…”

 

 

  YAZARIN DİĞER YAZILARI
 1. Emre ilk kez açıkladı! Sanga.. Emre ilk kez açıkladı! Sangare, Beşiktaş...

  Sisi'den skandal karikatü.. Sisi'den skandal karikatürlerle ilgili açıklama!

  ABD'nin Philadelphia kentinde .. ABD'nin Philadelphia kentinde protestolar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi

  Sırbistan'da yeni hük&uum.. Sırbistan'da yeni hükümet kuruldu

  İstanbul'da tatil trafiği başl.. İstanbul'da tatil trafiği başladı

  Cüneyt Çakır yönet.. Cüneyt Çakır yönetti Sevilla kazandı

  Tuchel'den itiraf! "En iy.. Tuchel'den itiraf! "En iyi maçlarımızdan biri değildi"

  206 yılında dev bir göktaşı D&.. 206 yılında dev bir göktaşı Dünya'ya çarpabilir!

  Bakan Albayrak: Bugün attığımı.. Bakan Albayrak: Bugün attığımız adımların meyvelerini yakın gelecekte alacağız

  Okan Buruk: Kaybetmek tabii ki &uum.. Okan Buruk: Kaybetmek tabii ki üzücü ama...

  ManU acımadı! Leipzig perişan oldu.. ManU acımadı! Leipzig perişan oldu

  Türk Konseyinden Ermenistan�.. Türk Konseyinden Ermenistan'ın Berde saldırısına kınama

  Viranşehir'de iki kamyon &cced.. Viranşehir'de iki kamyon çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

  Marmaris'te 23 kaçak g&.. Marmaris'te 23 kaçak göçmen kurtarıldı

  Malatya’da silahlı kavga: 1 y.. Malatya’da silahlı kavga: 1 yaralı, 1 gözaltı

  TBMM Başkanı Şentop: Cumhuriyet hep.. TBMM Başkanı Şentop: Cumhuriyet hepimizin göz bebeği

  Papa, vaka artışına rağmen maske ta.. Papa, vaka artışına rağmen maske takmayı reddediyor!

 1. Türksat 5A uydusu 30 Kasım.. Türksat 5A uydusu 30 Kasım'da uzaya gönderilecek

  iPhone 12 serisinde kritik bir kusu.. iPhone 12 serisinde kritik bir kusur tespit edildi

  Amiral gemisi özellikleri yarı.. Amiral gemisi özellikleri yarı fiyatına: realme 7 Pro

  Huawei'den üst düzey.. Huawei'den üst düzey kablosuz hoparlör: Sound

  TCL QLED TV yüksek özelli.. TCL QLED TV yüksek özellikler ve uygun fiyatla satışa çıktı

  Vestel Android TV görüc&u.. Vestel Android TV görücüye çıktı

  Google Haritalar’a bisikletli.. Google Haritalar’a bisikletliler için yeni özellik

  E-Devlet üzerinden abonelikler.. E-Devlet üzerinden abonelikler nasıl iptal edilir?

  Tek kişinin geliştirdiği yerli oyun.. Tek kişinin geliştirdiği yerli oyun 29 Ekim'de çıkış yapacak

  Vodafone, dijital sim kart ESİM&rsq.. Vodafone, dijital sim kart ESİM’i müşterilerine sundu

  LG'nin kıvrılabilir Oled TV�.. LG'nin kıvrılabilir Oled TV'si pazara sunuldu

  Rüyada ekmek görmek ne de.. Rüyada ekmek görmek ne demek? Rüyada ekmek yapmak nasıl tabir edilir?

  İngiltere'de korkutan rapor: K.. İngiltere'de korkutan rapor: Korona mutasyona uğradı

  YouTube mobil uygulaması kullanıcı .. YouTube mobil uygulaması kullanıcı odaklı hale geldi

  Excalibur E600 oyun bilgisayarı sat.. Excalibur E600 oyun bilgisayarı satışa sunuldu

  Kısa çalışma ödeneği il.. Kısa çalışma ödeneği ile ilgili yetki Erdoğan'a verildi: 30 Haziran 2021

  Oppo işlemcisiyle rakiplerinden hız.. Oppo işlemcisiyle rakiplerinden hızlı olacak

 1. Süre bu gece doluyor! Yapmayan.. Süre bu gece doluyor! Yapmayan yandı 1 milyon TL cezası var...

  İYİ Parti'den tepki: HDP'.. İYİ Parti'den tepki: HDP'ye yapılan hukuksuzluktur

  Ömer Çelik'ten Kıl.. Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan hakkındaki iddiasına sert yanıt

  İBB'den simitçilere �.. İBB'den simitçilere 'tekel' zulmü: Beyoğlu Belediye Başkanı gerçeği Haber7'ye anlattı

  Instagram Reels kısmına 3 yeni &oum.. Instagram Reels kısmına 3 yeni özellik geldi

  Fenerbahçe'ye forma sat.. Fenerbahçe'ye forma satışından müthiş rakam!

  TÜRKSAT 6A: Yerli ve milli ola.. TÜRKSAT 6A: Yerli ve milli olarak üretildi! Türkiye'yi sayılı ülkeler arasına sokacak

  OPPO popüler oyunla iş birliği.. OPPO popüler oyunla iş birliği yaptı

  Facebook'un uçtan uca ş.. Facebook'un uçtan uca şifreleme teknolojisi tepki gördü

  Tümer Metin: "Caner Erkin.. Tümer Metin: "Caner Erkin, A Milli Takım kadrosunda olmalı"

  Evde yavru kedi nasıl beslenir? Ked.. Evde yavru kedi nasıl beslenir? Kediler ne yer ne içer?

  Apple etkinliğin ardından günc.. Apple etkinliğin ardından güncelleme yayınladı: iOS 14.1

  PlayStation 5 Türkiye satış fi.. PlayStation 5 Türkiye satış fiyatı açıklandı

  Huawei giyilebilir teknoloji ü.. Huawei giyilebilir teknoloji ürünleri 9 ödül aldı

  Uçuş kaçırmayı tarihe.. Uçuş kaçırmayı tarihe karıştıracak uygulama: Uçuş Rehberim

  Türk girişimi ilk defa Microso.. Türk girişimi ilk defa Microsoft tarafından seçildi

  Koronavirüse karşı sanal m&uum.. Koronavirüse karşı sanal müdahale

PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Alanyaspor 6 5 0 1 15 2 16 +13
2 Fenerbahçe 6 4 0 2 10 5 14 +5
3 Galatasaray 6 3 2 1 8 5 10 +3
4 Fatih Karagümrük 6 2 2 2 9 7 8 +2
5 Çaykur Rizespor 6 2 2 2 9 8 8 +1
6 Kasımpaşa 6 2 2 2 4 3 8 +1
7 Antalyaspor 6 2 2 2 6 8 8 -2
8 Yeni Malatyaspor 6 2 2 2 6 9 8 -3
9 Göztepe 6 1 1 4 10 7 7 +3
10 BB Erzurumspor 5 2 2 1 7 6 7 +1
11 Başakşehir FK 6 2 3 1 7 7 7 0
12 Beşiktaş 5 2 2 1 8 9 7 -1
13 Gaziantep FK 6 1 1 4 8 9 7 -1
14 Sivasspor 5 2 2 1 5 6 7 -1
15 Hatayspor 4 2 1 1 3 6 7 -3
16 Konyaspor 5 1 1 3 5 3 6 +2
17 Kayserispor 5 2 3 0 4 8 6 -4
18 Trabzonspor 6 1 3 2 6 10 5 -4
19 Denizlispor 6 1 3 2 5 10 5 -5
20 Gençlerbirliği 5 1 3 1 3 6 4 -3
21 MKE Ankaragücü 4 0 3 1 4 8 1 -4
Takım O G M B A Y P AV
1 Tuzlaspor 7 5 0 2 16 7 17 +9
2 İstanbulspor 7 5 1 1 15 6 16 +9
3 Adana Demirspor 7 4 1 2 14 6 14 +8
4 Samsunspor 7 4 1 2 11 7 14 +4
5 Ankara Keçiörengücü 7 4 2 1 8 6 13 +2
6 Altınordu 7 4 2 1 11 10 13 +1
7 Giresunspor 6 3 1 2 11 10 11 +1
8 Altay 6 3 2 1 10 4 10 +6
9 Balıkesirspor 7 3 3 1 8 9 10 -1
10 Adanaspor 7 2 2 3 10 9 9 +1
11 Akhisarspor 7 2 2 3 6 5 9 +1
12 Bursaspor 7 2 4 1 12 13 7 -1
13 Menemenspor 7 1 3 3 6 11 6 -5
14 Bandırmaspor 7 1 4 2 6 11 5 -5
15 Ümraniyespor 7 1 4 2 8 15 5 -7
16 Ankaraspor 7 1 5 1 4 12 4 -8
17 Boluspor 7 0 4 3 4 8 3 -4
18 Eskişehirspor 7 0 4 3 2 13 3 -11
Takım O G M B A Y P AV
1 Turgutluspor 7 6 1 0 8 4 18 +4
2 Eyüpspor 7 5 1 1 13 6 16 +7
3 Serik Belediyespor 7 4 1 2 11 4 14 +7
4 Tarsus İdman Yurdu 7 3 1 3 14 10 12 +4
5 Van Spor 7 3 1 3 5 4 12 +1
6 Karacabey Belediyespor 7 3 2 2 8 5 11 +3
7 Etimesgut Belediyespor 7 3 2 2 7 4 11 +3
8 Kırşehir Belediyespor 7 3 2 2 6 5 11 +1
9 Kırklarelispor 7 2 1 4 7 2 10 +5
10 Sakaryaspor 7 2 1 4 7 6 10 +1
11 Elazığspor 7 3 3 1 9 11 10 -2
12 Bayburt Özel İdare Spor 6 3 3 0 6 6 9 0
13 Mamak FK 7 2 3 2 6 10 8 -4
14 Pendikspor 7 2 4 1 10 9 7 +1
15 1922 Konyaspor 7 2 4 1 6 5 7 +1
16 Pazarspor 7 2 4 1 10 16 7 -6
17 Sivas Belediyespor 6 1 2 3 9 9 6 0
18 Bodrumspor 7 1 4 2 8 10 5 -2
19 Kastamonuspor 7 1 4 2 7 14 5 -7
20 Kardemir Karabükspor 7 0 7 0 3 20 0 -17
Takım O G M B A Y P AV
1 1928 Bucaspor 6 5 1 0 13 4 15 +9
2 Diyarbekirspor 5 4 1 0 7 2 12 +5
3 Fatsa Belediyespor 5 4 1 0 7 3 12 +4
4 Çankaya FK 5 4 1 0 8 5 12 +3
5 Arnavutköy Belediye 5 3 0 2 6 3 11 +3
6 Belediye Derincespor 5 2 1 2 7 5 8 +2
7 Ofspor 5 2 1 2 8 7 8 +1
8 Yeşilyurt Belediyespor 5 2 2 1 8 6 7 +2
9 Kızılcabölükspor 5 2 2 1 8 7 7 +1
10 Artvin Hopaspor 5 2 2 1 6 7 7 -1
11 Edirnespor 5 2 3 0 6 8 6 -2
12 Payasspor 6 1 4 1 3 7 4 -4
13 Nevşehir Belediyespor 5 1 4 0 4 8 3 -4
14 1877 Alemdağspor 5 0 3 2 2 8 2 -6
15 Kemerspor 2003 5 0 4 1 5 10 1 -5
16 Manisaspor 5 0 4 1 3 11 1 -8
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 30/10/2020 Fatih Karagümrük vs BB Erzurumspor
 30/10/2020 Trabzonspor vs Kasımpaşa
 31/10/2020 Gençlerbirliği vs Gaziantep FK
 31/10/2020 Göztepe vs Alanyaspor
 31/10/2020 Galatasaray vs MKE Ankaragücü
 01/11/2020 Çaykur Rizespor vs Kayserispor
 01/11/2020 Konyaspor vs Başakşehir FK
 01/11/2020 Beşiktaş vs Yeni Malatyaspor
 02/11/2020 Antalyaspor vs Fenerbahçe
 02/11/2020 Hatayspor vs Sivasspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 30/10/2020 Balıkesirspor vs Adanaspor
 31/10/2020 Giresunspor vs Ümraniyespor
 31/10/2020 Bursaspor vs Boluspor
 31/10/2020 Menemenspor vs Ankaraspor
 31/10/2020 Altınordu vs Bandırmaspor
 01/11/2020 Ankara Keçiörengücü vs İstanbulspor
 01/11/2020 Eskişehirspor vs Akhisarspor
 01/11/2020 Adana Demirspor vs Samsunspor
 06/11/2020 Altay vs Balıkesirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/10/2020 Bayburt Özel İdare Spor vs 1922 Konyaspor
 31/10/2020 Bodrumspor vs Pazarspor
 31/10/2020 Elazığspor vs Eyüpspor
 31/10/2020 Karacabey Belediyespor vs Sakaryaspor
 31/10/2020 Kardemir Karabükspor vs Etimesgut Belediyespor
 31/10/2020 Kırşehir Belediyespor vs Van Spor
 31/10/2020 Mamak FK vs Kırklarelispor
 31/10/2020 Pendikspor vs Tarsus İdman Yurdu
 31/10/2020 Serik Belediyespor vs Kastamonuspor
 31/10/2020 Sivas Belediyespor vs Turgutluspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 29/10/2020 Arnavutköy Belediye vs Artvin Hopaspor
 29/10/2020 Belediye Derincespor vs Nevşehir Belediyespor (H:1)
 29/10/2020 Edirnespor vs Fatsa Belediyespor
 29/10/2020 Kemerspor 2003 vs Çankaya FK
 29/10/2020 Manisaspor vs 1877 Alemdağspor
 29/10/2020 Diyarbekirspor vs Kızılcabölükspor
 01/11/2020 Artvin Hopaspor vs Manisaspor
 01/11/2020 Çankaya FK vs Ofspor
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
 • YUKARI