YAZAR SEVİM AK, KÜÇÜKÇEKMECE’DE GENÇLERLE BULUŞTU

İMZALI MÜZEYE KONUK OLAN AK: ‘’GENÇLER YARATICI YETENEKLERİNİN PEŞİNDEN KOŞSUN’’
 Tarih: 26-02-2024 13:26:25
YAZAR SEVİM AK, KÜÇÜKÇEKMECE’DE GENÇLERLE BULUŞTU

Küçükçekmece Belediyesi, moderatörlüğünü yazar Metin Celal’in yaptığı İmzalı Kitaplar Müzesi sohbetlerinde bu ay yazar Sevim Ak’ı ağırladı.

Nadir koleksiyonları ve ünlü yazarları Küçükçekmecelilerle buluşturan İmzalı Müze söyleşilerinin şubat ayındaki konuğu Sevim Ak oldu.

Gençlerle bir araya gelen Ak, yazar olmanın ipuçlarını verdi.

Söyleşi sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç katılımından dolayı yazar Sevim Ak’a hediye takdim etti.

YAZMAK BENİM İÇİN VAROLUŞSAL BİR NEDEN

Yazar Sevim Ak, ilkokul çağlarında yazmaya başladığını ifade ederek, şunları söyledi:

‘’Okumayı öğrenmeye başlayınca yazmayı çok sevdim. Büyüdüğüm mahallede çok değişik insan portreleri vardı onlara baka baka bir sürü öykü yazdım.  Çocuk öykülerini yazmaya başladığım yıllar 80'li yıllardı. Öyküleri yazarken kendimce bir dil bulmaya çalışıyordum. Gençlere önerim yaratıcı yeteneklerin peşinden koşmaları. Yazmanın çeşitli nedenleri var benim için varoluşsal bir neden. Yazmamın bir diğer nedeni de kendimi iyi hissettiğim bir alan oluşturmaktı. Öykülerim bir yerlerde yayımlanmasaydı da ben kendi kendime yazmaya devam edecektim.’’

AK’IN KOLEKSİYONUNDAN 10 NADİDE ESER İMZALI MÜZE’DE

İmzalı ve İlk Baskı Kitaplar Müzesi, yazar Sevim Ak’ın koleksiyonundan ’’Eyvah Kitap’’, ‘’Vapurları Seven Çocuk’’,  ‘’Kariye Hazinesi’’,  ‘’Dinazor Ağacı’’,  ‘’Zeytin Çocuk’’, ‘’Yergök’’, ‘’Babam Resim Yaptı’’, ‘’Penguen Tigi'nin Özlemi’’, ‘’Yıldızların Tembelliği’’, ‘’Deniz OnyaPoli’nin Kütüphanes’’i gibi ilk baskı 10 nadide esere, bir ay boyunca ev sahipliği yapacak.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER K.ÇEKMECE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI