ilansitesi.net

ÜMRANİYE’DE ‘GÖÇ’ SERGİSİ

Ümraniye Belediyesi tarafından, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü’nde, göçmenlerin yaşam standartları ve yaşadıkları sorunlar konusunda farkındalık oluşturmak için “Göç” konulu resim sergisi açıldı.
 Tarih: 20-12-2021 10:43:25
ÜMRANİYE’DE ‘GÖÇ’ SERGİSİ

Ümraniye Belediyesi, gerek düzenlediği sempozyumlarla, gerekse resim sergileriyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan göçmenlere kucak açarak, göçmenlerin yaşadıkları ekonomik, sosyal, siyasi ve psikolojik sorunlara dikkat çekmeye devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İstanbul Ticaret Üniversitesi ile Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği’yle ortaklaşa “Barış İçinde Birlikte Geleceğe” temalı Uluslararası Balkan Sempozyumu düzenlendi. Sempozyum öncesinde ise “18 Aralık Uluslararası Dünya Göçmenler Günü” olması sebebiyle, göçmenlerin yaşadığı sıkıntılar hakkında farkındalık oluşturmak için “Göç” konulu resim sergisinin açılışı yapıldı. Önceki yıllarda dereceye giren eserlerden oluşan serginin açılışını Başkan İsmet Yıldırım misafirlerle birlikte yaptı. 

Ağaoğlu My City Hotel’de sergilenen eserleri yakından inceleyen Başkan İsmet Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dünyanın en önemli göç rotalarından biri üzerinde yer alan ülkemiz, tarih boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış, coğrafyamız çok büyük göç süreçlerine tanıklık etmiştir. Devletimiz ise, ülkelerini terk etmek zorunda kalan göçmenlere kucak açarak, her dönem insanlığa örnek bir davranış sergilemiştir” dedi.

 

  DİĞER ÜMRANİYE Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI