ÜMRANİYE'DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

MİNİK ÇEVRECİLER, PET ŞİŞELERDEN HAYVANLAR, MISIR KABUĞUNDAN OYUNCAK BEBEKLER YAPARAK MARİFETLERİNİ GÖSTERDİLER
 Tarih: 06-06-2024 14:39:39
ÜMRANİYE'DE DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ  ETKİNLİĞİ

5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Ümraniye’de düzenlenen programda minik çevreciler, pet şişelerden hayvanlar, mısır kabuğundan oyuncak bebekler yaparak, marifetlerini sergilediler. Stantları gezen Başkan Yıldırım, yapılan ürünlerle ilgili çocuklardan detaylı bilgi alarak, kendilerini tebrik etti.

“Hepimizin Bir Dünyası Var” temasıyla çevre bilincini artırmak ve doğa duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk Kültür Merkezi’nde bir program düzenledi.

Akademi Ümraniye kursiyerleri, Gülden Soyak Kültür Merkezi’ndeki engelli kursiyerler ve 6 okuldan yüzlerce çocuğun atık malzemelerden oluşturduğu birbirinden farklı eserler stantlarda sergilenerek, çevrecilerle buluştu. atık malzemeler marifetli ellerde sanat eserine dönüştü.

Program, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün ilçedeki yaptığı çalışmaları anlatan bir video ile devam etti.

Stantları gezerek, atık malzemelerden yapılan eserleri inceleyen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım yaptığı konuşmada, “Her standımızda çevre bilincine, dönüşüme ve sıfır atığa uygun malzemelerle birbirinden güzel eserler yapılmış. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

“Bizim için 365 gün Çevre Günü” diyen Başkan Yıldırım, “Belediye personelimiz her gün sahada ve ilçemizi temiz tutmak için var gücüyle çalışıyor. Herkesin sadece Çevre Günü’nde değil, her zaman çevreye duyarlı olmasını, bilhassa çocuklarımızla birlikte büyüklerimizin daha duyarlı olmasını temenni ediyorum. Dünya Çevre Günü’müz kutlu olsun” diyerek konuşmasını noktaladı.

 

 

EN ÇEVRECİ OKULLARA HEDİYELER VERİLDİ

Başkan Yıldırım, en çevreci okullara plaketlerini takdim etti. Birincilik ödülü İnkılap İlkokulu’na, ikincilik  ödülü Nurten Yıldırım Sancak Anaokulu’na ve üçüncülük ödülü TOGEMDER Özel Eğitim Meslek Okulu’na verildi. Pil atık toplama kampanyasında da Mehmet Akif İlkokulu birinci olurken, Nihat Sami Banarlı İlkokulu ikinci. Can Gür İlkokulu ise üçüncü oldu.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÜMRANİYE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI