ÜMRANİYE’DE ANNE ADAYLARINA “GEBELİK OKULU”

Ümraniye Belediyesi’nin anne adayları için hayata geçirdiği Gebelik Okulu’nun çalışmaları başladı. Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu ile yapılan anlaşmayla anne adaylarının, gebelik ve çocuk gelişimi hakkında bilinçlenmeleri, bu süreci sağlıklı ve güvenli bir şekilde geçirmeleri için eğitimler verilmeye devam ediyor.
 Tarih: 09-11-2021 12:29:06
ÜMRANİYE’DE ANNE ADAYLARINA “GEBELİK OKULU”

Ümraniye Belediyesi, Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu ile imzaladığı protokol çerçevesinde anne adaylarının gebeliği sağlıklı bir şekilde geçirmesi için “Gebelik Okulu”nu faaliyete geçirdi. Bu sayede anne adayları; anneliğe ve bebek bakımına dair öğrenmek istediği her şeyi konunun uzmanlarıyla konuşup, tüm detaylarıyla öğrenme fırsatı bulacak. Anne adayları, bedenlerinde meydana gelecek değişimleri önceden öğrenip, hazırlık yapabilecek ve bebeklerinin anne karnındaki yolculuğunu uzmanlarından dinleyebilecek. Gebelik Okulu eğitimleri hem pratik hem de teorik olarak yapılıyor.

EĞİTİMLER 4 HAFTA SÜRÜYOR

4 hafta sürecek olan eğitimlerde; Gebelik ve Doğum Süreci, Gebelikte ve Emzirme Döneminde Beslenme, Gebelik ve Doğum Sürecinde Faydalı Egzersizler, Doğum Çantasının Hazırlanması, Doğum Sonu Hastane Odasındaki Süreç, Lohusalık Süreci, Bebek Bakımı Uygulama ve Emzirme gibi konular anlatılıyor. Eğitimin ardından sertifikalarını alan katılımcılara, Medipol Çamlıca Hastanesi’nin Kadın Doğum Polikliniği’nde geçerli olacak %5 indirim hakkı veriliyor. “Gebelik Okulu”nda dersler, Necip Fazıl Kültür Merkezi ve Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Ayrıca Ümraniye Belediyesi tarafından, sertifikasını almaya hak kazanan anne adaylarına fotoğraf çekimi yapılarak, bebek hediye seti veriliyor.

Detaylı bilgi için: (216) 443 56 00 Dahili: 1721

 

 

 

  DİĞER ÜMRANİYE Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI