ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN 'GÜVENLİ ALAN' DERSİ

Ümraniye Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, Mehmet Akif İnan Ortaokulu öğrencilerine deprem tatbikatı yaptırdı. Tatbikatta öğrencilere hem güvenli alana nasıl ulaşılması gerektiği hem de modern ve tam teçhizatlı ekipmanların nasıl kullanılacağı gösterildi.
 Tarih: 21-04-2024 16:30:19
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN 'GÜVENLİ ALAN' DERSİ

Ümraniye Belediyesi, olası İstanbul depremine ve doğal afetlere karşı hazırlık çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 59 kişiden oluşan Ümraniye Belediyesi Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Ekibi, her ay ilçedeki farklı bir okulda öğretmen ve öğrencilere, muhtemel bir afet anında yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar hakkında eğitimler veriyor.

İnkılap Mahallesi Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nda eğitim veren Ümraniye Belediyesi ekipleri, “Afetleri Bilinçli Bir Toplumla Karşılamak” başlığıyla öğrencilerin nasıl güvenli alanlara ulaşacağını ve olası risk anında ilk yapmaları gereken harekât planını tek tek anlattı. Ekipler ayrıca öğrencilere arama kurtarma esnasında kullanılan modern ve tam teçhizatlı ekipmanları da tanıtarak bilgi verdi.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ÜMRANİYE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI