TUZLA TARİHİ MEYDANDA YENİ BULUŞMA NOKTASI

TUZLA VEFA KAHVECİSİ AÇILDI
 Tarih: 10-03-2024 15:59:17
TUZLA TARİHİ MEYDANDA YENİ BULUŞMA NOKTASI

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, ilçeye yeni bir sosyal tesis daha kazandırdı.Tuzla Vefa Kahvecisi, tarihi Çeşme Meydanı’nda yoğun katılımla açıldı.

Tarihi Çeşme Meydanı’nda açılan Tuzla Vefa Kahvecisi, 770 metrekarelik alanda kahve keyfi sunuyor.

Açılışta konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Kahve bahane, asıl önemli olan Tuzla’daki hizmetlerimizin güzelliği. Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Bu hatırı da Tuzlalılar’dan hep gördük, görmeye de devam ediyoruz” dedi.

Açılışa Şadi Yazıcı’nın yanısıra AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tuzla Vefa Kahvecisi, 40 yıl hatırı olan kahvenin vefasını da göstererek, vatandaşların tarihi alanda buluşmasını sağlıyor.

BİR KAHVENİN KIRK YIL HATIRI VARDIR, BU HATIRI TUZLALILARDAN HEP GÖRDÜK

Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı, açılışta yaptığı konuşmada, burasının sadece bir kahveci değil, aynı zamanda bir vefa noktası olduğunu söyledi.

Yazıcı, “Bu meydan, mübadele döneminde Rum halkının yerleşkelerinin başında gelen Çeşme Meydanı’dır. Biz de bu meydanda, Tuzla’da oturan vatandaşlarımızın anılarını tekrar yaşatabilmeleri için Tuzla Vefa Kahvecisi’ni açtık. Kahve bahane, asıl önemli olan Tuzla’daki hizmetlerimizin güzelliği. Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Bu hatırı da Tuzlalılardan hep gördük, görmeye de devam ediyoruz” diye konuştu. 

TUZLA’YI DAHA MUTLU BİR İLÇE YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ  

İlçeye değer katan 550 projeyi hayata geçiren Yazıcı,  yeni dönemde de Tuzla’ya yeni eserler kazandırmaya devam ediyor.

Başkan Yazıcı, “Tuzla’mızı daha güzel, daha yaşanabilir, daha mutlu bir ilçe yapmak için çalışıyoruz. Tuzla’ya vefa gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ, TORUNLARIMIZ HEPİMİZ BURADA BULUŞACAĞIZ

Tuzla Vefa Kahvecisi’ne gelen vatandaşlar da memnuniyetlerini dile getirdi.

1924’ten beri Tuzlalı olan Selma Aydoğan, “Burası bizim çocukluğumuzun meydanıdır. Meydanımız geri geldi, çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız, torunlarımız hepimiz burada buluşacağız” sözleriyle duygularını dile getirdi.

 Nigar Çelik de “Böyle bir projenin hayata geçirilmesi çok güzel. Meydanın böyle değerlendirilmesi harika olmuş. Ben şu anda bile kaç kişiyle tanışıp arkadaş oldum”  diye konuştu.   

Yaşar Karakaş da “Güzel bir hizmet. İsmi de çok güzel ‘Tuzla Vefa Kahvecisi’. Başkan Yazıcı’ya teşekkür ederiz” dedi.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER TUZLA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI