TUZLA HACETDERE YAŞAM VADİSİ 2. ETAP AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU: “BURALARIN SAHİBİNİN SİZ OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN. BURALARI KOLLAYIN. HİÇ KİMSENİN GELİP SİZİN HAKKINIZI YEMESİNE MÜSAADE ETMEYİN. BİZ, SİZİN HAKKINIZI YEDİRMEYECEĞİZ. MİLLETİN HAKKINI, MİLLETE DAĞITMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
 Tarih: 21-05-2024 16:06:44
TUZLA HACETDERE YAŞAM VADİSİ 2. ETAP AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Tuzla Hacetdere Yaşam Vadisi 2. Etap açılış töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Vatandaşlardan yaşam vadilerine sahip çıkmalarını ve bu alanları korumaları isteyen İmamoğlu, “Buraların sahibinin siz olduğunuzu unutmayın. Buraları kollayın. Hiç kimsenin gelip sizin hakkınızı yemesine müsaade etmeyin. Biz, sizin hakkınızı yedirmeyeceğiz. Milletin hakkını, millete dağıtmaya devam edeceğiz” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Tuzla Hacetdere Yaşam Vadisi 2. Etap açılışında yaptığı konuşmada İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak ve güzelleştirmenin en büyük sorumlulukları olduğunu belirtti.

BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAŞIYORUZ

 Son 5 yıldır, İstanbul'un bu yönüyle bir değişime tabi olması konusunu çok özenli bir şekilde yönettiklerini vurgulayan İmamoğlu, “Büyük bir değişim yaşıyoruz. Ve tabii yeni kurumlar, yeni kavramlarla tanışıyor şehrimiz. Şehre bakış açımızı değiştiren, bana göre en güzel kavramlardan birisi de ‘Yaşam Vadisi’ diye tariflediğimiz bu mekanlar” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, yaşam vadilerinin önemli bir konu olduğuna dikkat çekerek,   “Yaşam vadisi, öyle çok basit ve hafife alınacak bir mesele değil. Yaşam vadisi alanlarının geçmişini görüp, bugününü yaşayınca, aslında ne kadar değerli bir iş yaptığımızı, insanları ne kadar huzurlu ortamlarla buluşturduğumuzu da görebiliyorum” şeklinde konuştu.

NEREDEN, NASIL DAHA FAZLA RANT ELDE EDERİM, BAKIŞIYLA HAREKET EDERSENİZ…

Hacetdere Yaşam Vadisi’nin İSKİ ve Ağaç A.Ş.’nin özenli çalışmalarının sonucu olduğunu dile getiren İBB Başkanı İmamoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Özenli olarak ne yapıyoruz? Dere yataklarını, yapılaşmadan koruyoruz. Herkesin kullanabileceği aktif yeşil alanlar üretiyoruz. Burada kaliteli kamusal alanlar üretiyoruz. Ağacın altında, pırıl pırıl yeşili olan, bakımı olan mekanları sizlere sunuyoruz. Tabii bütün bunları yapmanız için, ‘nereden, nasıl daha fazla rant elde ederim’ bakışıyla hareket ederseniz, bu dediklerimi göremezsiniz, yapamazsınız. Nitekim yıllarca bu tür boş alanların büyük bir bölümünün kentin içinde, merkezinde nasıl ne yazık ki binalara dönüştüğünü görebilirsiniz. Ama biz, halka ait olanı, halkın kullanımına sunmak prensibiyle hareket ettik. İşte öyle yaparsanız, o zaman yaşam vadileriyle bu şehri donatırsınız”

39 İLÇEYE EŞİT HİZMET SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Hacetdere Yaşam Vadisi’nin ilk etabını 2020 yılının aralık ayında açtıklarını hatırlatan İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Şimdi 1400 metre uzunluğunda bir yaşam vadisine dönüştü. 73 bin 300 metrekarelik alanda çok şık, çok güzel, insanlarımızın hizmetine bir alan oluşturduk. Buralar aynı zamanda yeşillendirildi. 1000’e yakın yetişkin ağaç, 115 bin civarında çalılık dikimleri yapıldı. Ekosistem oluştu burada artık. Meydanlarıyla, oturma alanlarıyla, seyir terasıyla, amfi tiyatrolarıyla çok güzel bir alanı buraya kazandırdık” bilgilerini paylaştı. İstanbul’un 39 ilçesine eşit hizmet sunmaya devam edeceklerinin altını çizen İmamoğlu, “Allah'ın izniyle, 5 yıl sonra diyeceksiniz ki; ‘Bu 5 yılı, geçtiğimiz 5 yılı da geçti, daha güzel bir hizmet dönemi oldu.’ İnsanlarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi kadınları, erkekleri, emeklisi, emekçisi herkesi mutlu eden bir anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz.”

BURALARIN SAHİBİNİN SİZ OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN

Vatandaşlardan yaşam vadilerine sahip çıkmalarını ve bu alanları korumaları isteyen Ekrem  İmamoğlu, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Buraların sahibinin siz olduğunuzu unutmayın. Buraları kollayın. Hiç kimsenin gelip sizin hakkınızı yemesine müsaade etmeyin. Biz, sizin hakkınızı yedirmeyeceğiz. Milletin hakkını, millete dağıtmaya devam edeceğiz. O bakımdan sevgiyle, özenle bu alanlara sahip çıkın. Yaşam vadisi fikrine sahip çıkın. Yaşam vadisinin sunduğu imkanları, en güzel ve en doğru biçimiyle sonuna kadar hakkınız olarak kullanın. Bir avuç seçilmiş insana değil, milletimize ait olan her şeyi milletimize dağıtabilmektir bizim sorumluluğumuz. Bize de bunu en adil biçimiyle sizlere sunabilmenin, yapabilmenin, inşallah o emeği gösterebilmenin erdemini Allah bize nasip etsin ve sizleri mutlu edelim. Bu yönüyle bütün yönetici arkadaşlarıma söylüyorum; sorumluluklarınızı, bu yönleriyle ele alın. Ve bu yoldan sapmayın. Yolumuz, bu yoldur. Yolumuz, Hak yoludur. Hak, hukuk yoludur. Adalet yoludur. Yolumuz, Cumhuriyetin ve demokrasinin yoludur. Dün andığımız Atatürk'ümüzün yoludur. Yolumuz açık olsun.”

TUZLA BELEDİYESİ, İBB’Yİ ENGELLEYEN DEĞİL, ÖNÜNÜ AÇAN BİR POZİSYONDA OLACAK

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl de konuşmasında İBB ve İSKİ’ye ilçelerine yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ederek,  bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği halinde, Tuzla ve Tuzlalılar için en iyi ve en yararlı projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

Eren Ali Bingöl, şunları söyledi:

“Bing Yaşam vaadimizin üçüncü etabı için de çalışmalarımız devam ediyor. Üçüncü etabı da bitirdiğimizde, sadece Tuzla'mız değil, İstanbul'umuz da yeşil bir cennet kazanmış olacak. Böylece daha sağlıklı ve yaşanabilir bir şehir yaratma hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul'a kattığı vizyon, Tuzla'ya kattığı vizyon çok kıymetli. Geçmiş dönemde birçok işler yapıldı ama bu dönemde Tuzla Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni engelleyen değil, önünü açan bir pozisyonda olacak.”  

Açılış törenine, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışın ardından, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Başkan Eren Ali Bingöl, İSKİ Yatırım ve Aboneler Boru Temini Fabrikası’nı ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER TUZLA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI