TUZLA’DA MİNİKLERDEN ANNELER GÜNÜ GÖSTERİSİ

TUZLA BELEDİYESİ ANNE ÇOCUK EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ ANNELER GÜNÜ İÇİN ÖZEL GÖSTERİ YAPTILAR
 Tarih: 12-05-2024 14:09:59
TUZLA’DA MİNİKLERDEN ANNELER GÜNÜ GÖSTERİSİ

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin (AÇEM)  öğrencileri, Anneler Günü’ne özel hazırlanan gösteri sundular.

Tuzla Belediyesi Yayla Anne Çocuk Merkezi’nde açık havada düzenlenen program, miniklerin annelerine şiir okuması ile başladı. Ardından, çocukların annelerine özel hazırladıkları dans gösterisi ile etkinlik devam etti. Masaların üzerinde bulunan kağıt ve boyalar kullanılarak yapılan el işi etkinliğinde ise minikler annelerine özel resimler çizdi. Başkan Eren Ali Bingöl de gösteriyi  eşi Ayşegül Kılınç Bingöl ile izledi. Miniklerin, anneleri ile dans etmesiyle son bulan programda, Anneler Günü’ne özel pasta da kesildi.

AÇEM’LER BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin, çok kıymetli bir kurum olduğunu belirten Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, “Tuzla’daki tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. Çocuklar eğitim alırken annelerin de sosyalleştiği bir kuruluş olan AÇEM’ler bizim için çok kıymetli. Biz şimdi buna bir de kreşleri ekleyeceğiz. Bu sayede çocuklar eğitim alırken anne çalışacak veya sosyalleşme imkanı bulacak” şeklinde konuştu.

MERHAMETİNDE ANNELİĞİ HİSSEDEN TÜM KADINLARIN ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM

Ayşegül Kılınç Bingöl ise “Çok güzel geçti, bizim için de güzel bir mola oldu. Sadece doğuran değil, vicdanında, merhametinde anneliği hisseden tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyorum. Sağlıklı ve mutlu çocukları ancak sağlıklı ve mutlu kadınlar ile babalar yetiştirebilir. O yüzden toplumda annelere verilen değerin arttığı günleri birlikte görmeyi diliyorum” diye konuştu.

AÇEM öğrencisi olan Necla Kara ise  gösterinin çok güzel geçtiğini ifade ederek, emeği olanlara ve  belediye Başkanı  Eren Ali Bingöl’e teşekkür etti.Kara, “ Burası bizim sosyalleşmemiz açısından da çok önemli ve anlamlı. Belediye başkanımızın katkılarıyla daha iyi olacağını düşünüyorum ve ona inanıyorum” dedi.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER TUZLA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI