TUZLA’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEKLER SÜRÜYOR

TUZLA BELEDİYESİ EKİPLERİ, İLÇEDEKİ İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN GIDA, NAKİT VE EŞYA TALEPLERİNİ KARŞILAMAK İÇİN EV EV GEZİYOR
 Tarih: 30-04-2024 22:19:08
TUZLA’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEKLER SÜRÜYOR

Tuzla Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Gönül Elleri Çarşısı tespit ekipleri, ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda, nakit ve eşya taleplerini karşılamak için kapı kapı geziyor.

Gönül Elleri Çarşısı gönüllüleri ve sosyal inceleme uzmanları, ilçenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerine göre ev ziyaretleri gerçekleştiriyor. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda her gün yaklaşık 15 evi gezen sosyal inceleme uzmanları yaptıkları ziyaretlerde ailenin ev, eşya, gelir durumunu, hane içinde dezavantajlı bir bireyin olup olmadığının kontrolünü sağlıyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde Sosyal İnceleme Uzmanı Arif Aydın, sürecin, vatandaşların gıda, nakit ve eşya talebinde bulunması ile başladığını ifade ederek, başvuruların ardından ailenin ev, eşya, gelir durumunu incelemeye, hane içinde dezavantajlı bir kesimin olup olmadığının kontrolünü sağlamak için evlere ziyarete gittiklerini söyledi.

Çevre araştırmasını yapıp gerekli bilgileri aldıktan sonra hazırladıkları dosyayı kurula sunduklarını dile getiren Aydın, “Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda belediyemizin imkanlarını kullanarak dezavantajlı kesimin yanında olmaya çalışıyoruz. Bunun için çok büyük özen gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

DEPREM, SEL, YANGIN GİBİ ACİL DURUMLARDA EKSTRA YARDIMLAR DA YAPILIYOR

Evde tespit yapıldıktan sonra, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) başkanları, dernek başkanları, kapı komşuları ve muhtarlıklardan çevre görüşleri alınarak ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapılıyor. Nakit yardımları genellikle 6 ayda bir oluyor ve vatandaşlar aldıkları nakit yardımından sonra 6 ay sonra tekrar başvurabiliyorlar. Gıda yardımları ise aylık, 2 ayda bir veya 3 ayda bir periyodik olarak değişebiliyor. Eşya yardımları ise genellikle yılda bir defa yapılıyor. Ancak, deprem, sel, yangın gibi acil durumlarda ekstra yardımlar da yapılıyor. Bu tür olaylar meydana geldiğinde ihtiyaç sahiplerine ekstra destek sağlanarak acil ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, ayrım gözetmeden tüm komşularının hizmetinde olduklarını belirterek, çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini bildirdi..

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER TUZLA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI