TUZLA’DA 23 NİSAN COŞKUSU

TUZLA BELEDİYESİ TARAFINDAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ
 Tarih: 23-04-2024 14:12:52
TUZLA’DA 23 NİSAN COŞKUSU

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 104’üncü kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Tuzla’da da coşkuyla kutlandı.

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Tuzla Sahil Tören Alanı’nda bulunan Atatürk anıtın önünde tören düzenlendi. Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır ve  Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl tarafından anıta çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler, hazırladıkları gösterileri sergilediler. Atatürk İlkokulu öğrencilerinin 100’üncü yıla özel hazırladıkları kitap protokole hediye edildi.

Buradaki törenin ardından Tuzla Belediye Başkanı Bingöl, belediyeye kendisini ziyarete gelen Atatürk İlkokulu öğrencisine makamını temsili olarak devretti.

Güzel bir sohbetin gerçekleştiği devir tesliminde Başkan Bingöl, “Çocuklarımız, Tuzla’nın ve dünyanın geleceğini inşa etme yolunda bizler için umut ve ilham kaynağı olacaklar” dedi.

23 NİSAN KORTEJİ OLUŞTURULDU

Tuzla’daki kutlamalar, binlerce vatandaşın katıldığı 23 Nisan Korteji ile devam etti. Askerlik şubesinin önünde toplanan kalabalık, bando eşliğinde Tuzla Sahil Tören Alanı’na kadar marşlar eşliğinde yürüdü. Dev bayrağı ellerinde tutan vatandaşlar ile camlardan çıkan vatandaşlar, 23 Nisan coşkusunu birlikte yaşama imkanı buldu. ,

Kutlamalar, ilçenin dört bir yanında çocuklar için hazırlanan etkinliklerle devam etti.  Orhanlı Meydan Park, Şelale Eğitim Parkı ve Mimar Sinan İlkokulu bahçesi olmak üzere illüzyon, çocuk müzikali, şişme oyun parkurları, maskot şov, palyaço ve yarışmaların yer aldığı ‘Çocuk Şenliği’ ile binlerce çocuk bayramın keyfini çıkardı.

TUZLA’DA 23 NİSAN COŞKUSUNU YILLAR SONRA BU KADAR GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YAŞIYORUZ

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, kutlamalar sırasında yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Sadece TBMM’nin kurulması değil bağımsızlığımızın da fark edildiği ve irademizi dünyanın net bir şekilde duyduğu 23 Nisan 1920 tarihinin çocuklara armağan edilmiş olmasından daha büyük bir gurur yok. Tuzla’da 23 Nisan coşkusunu yıllar sonra bu kadar güçlü bir şekilde yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz. Bunu artırıp 19 Mayıs ile de taçlandıracağız. Milli bayramlar, unutmamız değil hatırlamamız gereken bayramlardır. Tuzla’da çocuklarımız için çok güçlü çalışmalar geliştiriyoruz. Örneğin, karbon salınımının azaltılması ve gelecek neslimizin sağlıklı büyümesinden tutun da eğitime; yeni kreş alanlarını inşa etmemizden tutun da yeni yeşil alanlara kadar, çocuklarımızın kültür, sanat ve eğitim noktasında çok daha rahat buluştuğu yerleri inşa ederek onları bu konuda teşvik edeceğiz. Katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile çocuklarımızın bu konuda gelişmesini, belediye faaliyetlerini takip etmelerini hatta sorgulamalarını yeri geldiğinde de eleştirmelerini, yeni dönemimizde, 5 yıllık süre içinde planlıyor ve geliştiriyor olacağız.”

Eşi Ayşegül Bingöl ise herkesin bayramını kutlayarak, “Atatürk sayesinde ne kadar şanslı bir çocuk olarak bu ülkede büyüdüğümü bir kere daha hatırladım çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliklere katılan çocuklar 23 Nisan’ı doyasıya yaşadıklarına belirterek, Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e teşekkürlerini iletti.

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER TUZLA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI