TUZLA’DA 19 MAYIS COŞKUSU

KUTLAMALAR FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜNÜN ARDINDAN SEMİCENK KONSER İLE SONA ERDİ
 Tarih: 20-05-2024 17:24:55
TUZLA’DA 19 MAYIS COŞKUSU

Tuzla’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Semicenk konser verdi. 19 Mayıs’ı gençlerle planlayan Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, söz verdiği gibi Semicenk’i Tuzlalı komşularıyla bir araya getirdi. Konuşmasında gençlere seslenen Başkan Eren Ali Bingöl, “Tuzla’yı gençlerle kazandık, gençlerle yöneteceğiz. Her talebinizi dinleyeceğiz. Gözümüz kulağımız sizde olacak” dedi.

İlçedeki kutlamalar Tuzla Belediyesi tarafından Sahil Tören Alanı’nda organize edilen Semicenk konseri ile sona erdi.Konserden önce ise binlerce Tuzlalı Fener Alayı yürüyüşünde buluştu. Marşlarla yürüyen vatandaşlar, ellerinde fenerler ile ilçenin dört bir yanında 19 Mayıs’ı doyasıya yaşadı ve yaşattı.

ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI, BİR HALKIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KAZANDI VE CUMHURİYET’İ KURDU

Konserde konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl,  bundan 105 yıl önce bugün,   Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan Milli Mücadele’nin temellerinin atıldığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin özgürlük tutkusunu arkasına alarak ve henüz 38 yaşındayken 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıktı. Bu çıkış, Cumhuriyet’le taçlanan umut yolculuğunun ilk durağıydı. Çok gençti. Gençliğinden aldığı güç, cesaret ve enerjisiyle işgal güçlerini bozguna uğrattı. Çok gençti. Ama bir an olsun vazgeçmedi. Ancak cesurların, yola çıkanların ve adanmışların kazanacağını biliyordu. Kazandı da. Atatürk ve silah arkadaşları, bir halkın özgürlüğünü kazandı ve Cumhuriyet’i kurdu. Bu vesileyle, bu cennet vatan için, milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden aziz Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyorum.  Atatürk gençliğinden ve gençlerden aldığı büyük güçle yola çıktığında gençlerin neler başarabileceğini iyi biliyordu. Bu nedenle Cumhuriyet’i de biz gençlere emanet etti. Bu ülkenin genç kadınlarına, genç erkeklerine emanet etti. Böylesi büyük bir emanete bakmak her zaman birinci vazifemizdir. Tuzlalı bir genç olarak, Tuzla’nın genç belediye başkanı olarak vazifelerimin önceliklerinden biri de gençlerimiz için Tuzla’yı daha iyi hale getirmektir. Bunun için hız kesmeden çalışıyoruz. Gençlik merkezlerimizle, sosyal tesislerimizle sizlerin yanında olacak, genç girişimcileri destekleyecek, sanat ve spor alanında yeteneklerinizin gelişmesi için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Tuzla’yı gençlerle kazandık, gençlerle yöneteceğiz. Her talebinizi dinleyeceğiz. Gözümüz kulağımız sizde olacak. ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözü bizim ilkemizdir. Söz veriyorum bu ilkemizden asla şaşmayacağız. Sizlerin de bu yolda bana desteğinizin tam olduğunu biliyorum.”

Fener alayına katılan vatandaşlar ise 19 Mayıs coşkusunu bu kadar iyi yaşayabildikleri için Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e teşekkürlerini iletti.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER TUZLA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI