TUZLA BELEDİYE BAŞKANI BİNGÖL YAŞLILAR MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

EREN ALİ BİNGÖL: “BİZ BURAYI GELİŞTİREN BİR POZİSYONDA OLACAĞIZ”
 Tarih: 01-06-2024 23:35:24
TUZLA BELEDİYE BAŞKANI BİNGÖL YAŞLILAR MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, 65 yaş üstü büyüklerin kendi yaşıtları ile gündüz saatlerinde sosyal bir ortamda kaliteli vakit geçirebilmeleri amacıyla hayata geçirilen Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’ni ziyaret etti.

Günlük yaşam faaliyetlerini bağımsız olarak yapabilen, yalnızlık hissi duyan, engeli olup dışarı çıkmakta zorlanan büyüklere hizmet veren Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi ve Hobi Bahçesi, faaliyetlerine devam ediyor. Yaşlılar Merkezi, alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimler, atölyeler, Kur’an kursu, okuma-yazma kursu ve ekim yapmak için tesis edilen bahçe bostanları ile merkeze gelen büyüklerin sosyal yönlerini geliştirme imkanı sağlıyor.

Merkeze eşi Ayşegül Kılınç Bingöl ve Başkan Yardımcısı Sinem Gülenç ile gelen Başkan Eren Ali Bingöl, büyükler sohbet etti. Merkezde gerçekleştirilen etkinliklere de eşlik eden Bingöl, meyve ve sebze ekilen bahçe bostanlarını da gezdi.

YAKIN ZAMANDA KAPASİTEYİ NASIL ARTTIRABİLECEĞİMİZİ KONUŞACAĞIZ

Yaşlılar Merkezi’nin çok önem arz ettiğini belirten Başkan Eren Ali Bingöl, merkezde okuma kursu, el becerisini geliştiren atölyeler, Kur'an kursu, büyüklerin kendi alanlarında ürün yetiştirebildikleri bahçe bostanları olduğunu söyledi.

Bingöl, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Betona sıkışmış bir yaşamdan tekrar doğayla buluşan, eğitim gören, birçok açıdan kendini geliştiren, arkadaş edinen, sosyalleşen bir alana geçişin yerindeyiz. Biz burayı geliştiren bir pozisyonda olacağız. Yakın zamanda kapasiteyi nasıl arttırabiliriz onu konuşacağız. Çok kıymetli olan bu çalışmayı destekliyor ve geliştiriyor olacağız. Bugün de birlikte el ürünleri yaptık, sohbet ettik. Okuma yazma öğrenen yaş almış büyüklerimizle sohbet ettiğimde onların gözündeki öğrenme aşkını gördüm. İnsan bu şekilde büyük bir ders de alıyor ve ben daha fazla öğrenebilirim diyor” şeklinde konuştu. Yaşlılar Merkezi’nde bulunmaktan çok memnun olduğunu belirten Ayşegül Kılınç Bingöl ise “Merkezde gerçekleştirilen etkinliklerle, doğada yapılan işlerle Tuzla'daki yaş almış büyüklerimiz çok şanslılar, şanslarının daha da artacağını düşünüyorum.”

YAŞLILAR MERKEZİ BİZİM OKULUMUZ

Yaşlılar Merkezi’ne düzenli olarak gelen Gazi Özkalay ise “Burada en genç talebe benim. Yaşlılar Merkezi bizim okulumuz, her şeyden önce haftada iki gün vakit geçiriyoruz. Artı olarak bize verdikleri hobi bahçeleriyle ilgileniyoruz” diye konuştu.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER TUZLA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI