THOR İLE ZEYNA ADLI KÖPEKLER EĞİTİMDE

MALTEPE’NİN CAN DOSTLARI, ARAMA-KURTARMA KÖPEĞİ OLUYOR
 Tarih: 20-05-2024 16:48:33
THOR İLE ZEYNA ADLI KÖPEKLER EĞİTİMDE

Maltepeliler'in katılımıyla isimleri belirlenen Thor ve Zeyna isimli Belçika çoban köpekleri, Maltepe Belediyesi’nin arama-kurtarma köpeği oluyor. AFAD Anadolu Yakası Köpekli Arama Ekip Amirliği’nde eğitilen köpekler, 1,5 yıl sonra görevlerine başlayacaklar.

Maltepelilerce isimleri belirlenen 2024’ün Ocak ayında belediyeye katılan Malionis cinsi Belçika çoban köpekleri Thor ile Zeyna, arama-kurtarma köpeği olma yolunda ilerliyor. AFAD Anadolu Yakası Köpekli Arama Ekip Amirliği’nce eğitmen Ceyhun Ersöz koordinesinde Emre Volkan Uzun tarafından eğitilen köpekler, eğitimlerini tamamladıktan sonra, deprem başta olmak üzere doğal afetlere müdahale edecek ekipte bulunacaklar.

BİR CANA DAHA ULAŞMAK İÇİN 

Yapılan eğitim çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Emre Volkan Uzun,  şunları kaydetti:

“Şu an köpeklerimizin eğitimleri kapsamında sosyalleşme, duyarsızlaştırma çalışmaları devam ediyor. Ayrıca av güdülerini geliştiriyor, onları ödül ve oyunla kazazedeleri bulmaya yönlendiriyoruz. Elbette daha yolun başındayız. Köpeklerimiz 6 aylık ve eğitimler bir buçuk yıl gibi bir süre alıyor. Şu an Maltepe yerleşkemizde köpeklerimiz için bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Daha sonrasında onların fiziksel antrenman ve çalışmalarını devam ettirebilmeleri için çalışma yapacağız. Amacımız ülkemizde afet ve acil durumlarda bir cana daha dokunabilmek ve köpeklerimizin koku duyularından faydalanmaktır. Zaten köpeklerimizin de eğitimine karar verdiğimiz an, Kahramanmaraş merkezli depremlerdir.”

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MALTEPE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI