SANATÇI ÇİĞDEM YETİN’İN SERGİSİ, KARTAL BELEDİYESİ’NDE AÇILDI

YAĞLI BOYA VE SERAMİK RÖLYEF ESERLERİNİN YER ALDIĞI SERGİ, SANATSEVERLERLE BULUŞTU
 Tarih: 04-06-2024 15:03:55
SANATÇI ÇİĞDEM YETİN’İN SERGİSİ, KARTAL BELEDİYESİ’NDE AÇILDI

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Haziran ayı kültür sanat programı kapsamında sanatçı Çiğdem Yetin’in yağlı boya ve seramik rölyef eserlerinin yer aldığı sergi, Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen açılışla sanatseverlerle buluştu.

Resim ve rölyef tekniğinin oldukça dikkat çekici olduğu ve kadın figürünün tematik olarak sıklıkla kullanıldığı eserler, ziyarete gelenleri de adeta güzel bir rüyanın içine çekti.

Kartallı vatandaşların ve sanatseverlerin ilgi gösterdiği açılış törenine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına katılan Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, sanatçı Çiğdem Yetin ile birlikte sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı.

Başkan Gökhan Yüksel’in öncülüğünde her zaman sanatın ve sanatçının yanında yer aldıklarını hatırlatan Deniz Şahin, sanatçı Çiğdem Yetin’in eserlerini burada sergilemekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Şahin, “Sanatıyla ortaya koyduğu bu etkileyici dünyaya konuk olmaktan, bizler son derece keyif aldık. Tüm komşularımızın da benzer duyguları yaşamasını tavsiye ediyor, Pazar gününe kadar açık kalacak sergiye herkesi davet ediyorum” diye konuştu.

Deniz Şahin daha sonra sanatçı Yetin’e çiçek takdiminde bulundu.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL SANATIN HER ALANINDA SANATÇIYA DESTEK

Sanatçı Çiğdem Yetin de Kartal Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Başkan Gökhan Yüksel sanatın her alanında sanatçıya destek olan bir başkan ve bunu bizlere bugün de gösterdi” dedi.

Sergi, 9 Haziran Pazar gününe kadar Kartal Belediyesi fuaye alanında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Sergiyi ziyaret eden sanatseverler, Çiğdem Yetin’in sanatsal yolculuğuna tanıklık ederken, eserler arasındaki çeşitli temaları ve teknikleri keşfetme fırsatı bulacak.

 

 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER KARTAL Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI