PENDİK BELEDİYESİ KULLANILMAYAN EŞYAYI BİNA ÖNÜNDEN ALDIRIYOR

BELEDİYENİN HEM GERİ DÖNÜŞÜME KATKIDA BULUNMAK HEM DE VATANDAŞLARA DESTEK OLMAK İÇİN ATIK EŞYA ALIM HİZMETİ SÜRDÜRÜLÜYOR
 Tarih: 04-07-2024 23:35:48
PENDİK BELEDİYESİ KULLANILMAYAN EŞYAYI BİNA ÖNÜNDEN ALDIRIYOR

Pendik Belediyesi ekipleri, kullanılmayan, ihtiyaç duyulmayan ev eşyalarını bina önüne indirilmesi şartıyla ücretsiz alıyor. Hizmetten yararlanmak isteyenlerin 444 81 80 numaralı iletişim merkezini arayarak randevu almaları yeterli oluyor.

Pendikliler'in günlük hayatını kolaylaştırmak için 7/24 çalışan Pendik Belediyesi hem geri dönüşüme katkıda bulunmak hem de vatandaşlara destek olmak için atık eşya alım hizmetini sürdürüyor. Uygulamayla çevre kirliliği azalıyor, doğal kaynaklar korunuyor, ekonomiye katkıda bulunuluyor ve atıkların bertaraf maliyetleri düşürülerek sürdürülebilir bir geleceğe önemli bir adım atılıyor.

Kullanılmayan ev eşyasını aldırmak için. 444 81 80 numaralı iletişim merkezini arayarak talep oluşturmak gerekiyor.  Talep oluşturduktan sonra bina önüne indirilen kullanılmayan eşya, ekipler  tarafından mümkün olan en kısa sürede alınıyor. Toplanan atık eşya, SRF Tesisi’nde değerlendiriliyor.

İlçe genelinde toplanan atık kanepe, diğer mobilyalar, televizyon ve benzeri eşya, Pendik Belediyesi Atık Getirme Merkezi’nde değerlendiriliyor. Merkezde ahşap atıkları, tekstil ürünleri ve hacimli atıklardan elde edilen materyaller geri kazanım tesislerine, oradan yeniden hammadde üretilmek üzere geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor. Ahşap, sünger ve tekstil grubu ürünlerden geriye kalan atıklar ise parçalanarak biokütle halinde enerji santrallerinde alternatif yakıt kaynağı olarak değerlendiriliyor.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER PENDİK Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI