PEAK DEPREM TATBİKATI, GERÇEĞİNİ ARATMADI

TATBİKATTA SENARYO GEREĞİ 7 ŞİDDETİNDE YIKILAN BİNADA KURTARMA ÇALIŞMASI YAPAN EKİP, ENVANTERE YENİ KATILAN TERMAL DEDEKTÖRÜ DE KULLANDI
 Tarih: 01-07-2024 16:22:37   Güncelleme: 01-07-2024 16:33:37
PEAK DEPREM TATBİKATI, GERÇEĞİNİ ARATMADI

Pendik Belediyesi Arama Kurtarma (PEAK) ekibi,  gerçeğini aratmayan bir deprem tatbikatı gerçekleştirdi. Tatbikatta senaryo gereği 7 şiddetinde yıkılan binada kurtarma çalışması yapıldı. Ekibin envanterine yeni kattığı termal dedektör ile arama faaliyeti yapıldı.

,

PEAK ekibi, senaryo gereği 7 şiddetinde gerçekleştiği varsayılan bir deprem tatbikatı gerçekleştirdi. OLası afetlere karşı hazırlıklı olmak için eğitimlerine devam eden PEAK ekibi, yeni termal dedektörle, ilk sınavını başarıyla verdi. 41 personelin katıldığı tatbikatta kurtarma çalışmaları canlandırıldı.

YENİ TERMAL DEDEKTÖR TATBİKATTA İLK KEZ KULLANILDI

PEAK envanterine yeni katılan termal dedektörün açık ya da kapalı alanlarda ve her türlü hava şartlarında arama yapabilmesi sayesinde arama ve kurtarma alanında ekibin etkili ve hızlı çalışmasına katkı sundu. Tatbikat esnasında ilk kez kullanılan dedektör ilk sınavını başarıyla gerçekleştirdi.

Pendik’te kontrollü yıkılmış bir binada gerçekleştirilen tatbikatta ekipler, deprem alarmı ile binada yaralı arama çalışmalarına başladı. Sonrasında eğitimli köpekler eşliğinde bina enkazında arama faaliyeti gerçekleştirildi. Senaryo gereği binada bulunan bir yaralı dışarı taşınarak ilk yardım alanına getirildi. Ekipler yine ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra yaralı, ambulansa bindirilerek hastaneye kaldırıldı. Tatbikatta PEAK ekibi, kontrollü bir şekilde olaya müdahale etti. Tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER PENDİK Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI