MALTEPE’DE ÇINAR MAHALLESİ SOSYAL MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI

SOSYAL MERKEZİN TEMEL ATMA TÖRENİNE İBB BAŞKANI İMAMOĞLU DA KATILDI
 Tarih: 22-05-2024 15:15:02
MALTEPE’DE ÇINAR MAHALLESİ SOSYAL MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi iş birliğiyle yapılacak olan içerisinde Maltepe Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi’nin temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB)   Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı törenle atıldı.

Törende önce Alzaymır Gündüz Yaşam Evi, Yuvamız İstanbul Kreşi ve İBB Kadın Hizmet Merkezi’nin de yer alacağı sosyal merkezin tanıtımı gerçekleştirildi.

YATIRIMLARIMIZ HIZLA DEVAM EDECEK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu törende yaptığı konuşmada  yatırımlara devam ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“ Sizleri daha iyi hizmetlerle buluşturmak için her konuda adım atmaya devam ediyoruz. Vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için çok yönlü bir belediyecilik gayretimiz var. Hayatı kolaylaştırmak ve güzelleştirmek en önemli hedefimiz. Sizleri layıkıyla temsil etmek, insanlarımıza daha çok hizmeti sunmak için çok çalışmanın farz olduğunun farkındayız. Vatandaşımızın hizmetkarı olduğumuzun farkında olacağız. Yeni yatırımlarla ‘Tam Yol İleri’ demeye devam edeceğiz.  Bu merkezle partizanlık yapmadan hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden, yaş almış büyüklerimize, kadınlarımıza ve çocuklarımıza vefa borcumuzu bir nebze olsun ödeyeceğiz. Yaklaşık 280 milyon liralık bütçesi olan burada, alzaymır merkezi, kreş ve İBB kadın hizmet merkezi kuracağız. Her projemizde çocuklarımız, kadınlarımız ve gençlerimiz var. O çocukların hakkını vereceğim. Bana ‘Ekrem abi’ diyorlar ya gerisi boş. Bu söz, ‘başkanım’ lafının çok ötesinde. Merkezimiz şimdiden hayırlı olsun.”

BU YÖNETİM ANLAYIŞI YOKTU

Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen de proje için Ekrem İmamoğlu ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, projenin tüm Maltepelilere hayırlı olmasını diledi.

Başkan Köymen, şöyle devam etti:

 “Bu sosyal merkez, beş yıl önce İstanbul’da değişen ve 31 Mart 2024 seçimlerinde de büyük bir başarıyı getiren belediyecilik anlayışının en önemli yansımalarından biridir. 8 Mart’ta projelerimizi paylaşırken en önemli vurgumuz, katılımcı ve toplumcu bir belediyecilik örneğini Maltepelilerle birlikte hayata geçirmekti. Bugün burada temelini attığımız proje, bunun bir örneğidir. Kamusal bir alanın, dezavantajlı ve hassas gruplar için önem arz eden fonksiyonlarla inşa edilip faaliyete sokulması, İstanbul’un kayıp yıllarında rastlanır bir yönetim anlayışı değildi.”

1.5 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE

Maltepe’de yapacakları hizmetlerde iki temel vurgunun “Kent Hakkı, Maltepe Halkı İçin”, ikincisinin ise “Maltepe’de Yaşam Var” olduğunu  ve bunları dedirtecek bir ilçe olmak için çalıştıklarını belirten

Köymen, şunları aktardı:“Maltepe’de bu dönemde gerek ilçe belediyesi olarak; gerek büyükşehir belediyemizle birlikte güzel işlere imza atacağız. Seçildiğimizden bu yana bir buçuk ay gibi kısa bir sürede bu projenin temellerini atmanın mutluğunu yaşıyoruz. Bu merkez gibi ortak yaşam kültürünü geliştirecek projeleri birlikte hayata geçireceğiz ve Maltepeliler kentin olanaklarından çok daha fazla yararlandıracağız. Bu önemli proje için Sayın Ekrem İmamoğlu ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”

Konuşmaları ardından İBB Başkanı İmamoğlu, Başkan Köymen ve beraberindekilerle butona basarak sosyal merkezin temelini attı.

İMAMOĞLU’DAN BELEDİYEYE ZİYARET

Bu arada,  Ekrem İmamoğlu, açılış öncesinde, Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen’i makamında ziyaret etti. Belediyede büyük ilgi ve coşkuyla karşılanan İmamoğlu, başarılı bir 5 yıl geçirebilmek için gerekli planları yapmak için irtibat halinde olacaklarını söyledi.

İmamoğlu, “Başkanımıza başarılı bir dönem diliyoruz. Bu kapsamda ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bu bir ziyaretle birlikte aslında onun ötesinde bir iş birliği ve 5 yılı nasıl geçireceğimize dair fikir alışverişi yapacağız” dedi.

Başkan Köymen de ziyaretleri için İmamoğlu’na teşekkür ederek, kentsel dönüşümün ilçede öncelikleri olduğunu ifade etti.

İmamoğlu ve Köymen yapılan toplantıları sonrası ilçede ziyaretler gerçekleştirdi.

2 BİN 630 METREKARELİK, ÜÇ FONKSİYONLU MERKEZ

2 bin 630 metrekarelik alanda kurulacak ve üç fonksiyonu barındıracak olan Çınar Mahallesi Sosyal Merkezi’nde olacak Alzaymır Gündüz Bakımevi’nde alyzamır hastaları ve yakınları için yaşama tutunabilecekleri önemli bir merkez olacak. Bunun yanı sıra günümüzde yaygınlaşan ve bilim insanlarınca sayısı ilerleyen yıllarda da artacak alzaymır hastaları tedavi alabilecek. İkinci fonksiyon Yuvamız İstanbul kreşiyle çocuklar modern ve bilimsel yollarla güvenilir ve uygun ücretle eğitim alabilecek. Alzaymır Gündüz Yaşam Evi, Yuvamız İstanbul Kreşi ve İBB Kadın Hizmet Merkezi bölümündeyse kadınların sosyal hayata katılımı ve cinsiyet eşitliğinin sağlanması için bir alan yaratılacak.

Törene Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, CHP PM üyeleri, CHP Maltepe İlçe Başkanı Kenan Otlu, Meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MALTEPE Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI